• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ZNTK Mini

OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Myślę, że powstał już z tego całkiem porządnie wyglądający skład na czele którego może znaleźć się SP47 (też projektu @pado ). Ja osobiście liczę, że Szymon znajdzie chwilę czasu by wprowadzić korekty i można było zrobić też bagażowy i pocztowy. W układzie podstawowym projekt uznaję za zakończony ale ... od czasu do czasu będzie także można w przyszłości włączyć do składu podsyłaną salonkę lub wagon akcji socjalnej. Są już kupione skorupy i zaprojektowane kalki. Pomysł ze względu na nietypowe malowania, które urozmaicą skład. No ale na to jeszcze będzie trzeba poczekać.

IMG_1132.JPG



IMG_1134.JPG
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Tym razem produkt półpolski czyli SKOT (kooperacja Polsko-Czechosłowacka). W sumie 4 sztuki wersji bojowej + 1 wóz dowodzenia. Tez poczekają na oznakowanie i na koniec pewnie jeszcze dostaną anteny.

IMG_1230.JPG


IMG_1238.JPG


IMG_1245.JPG
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
W ZNTK Mini ostatnio była głównie produkcja wojskowa. Tym razem na warsztat trafiają modele węglarek w formie zestawu do montażu firmy FREUDENREICH FEINWERKTECHNIK która produkuje modele 1:220 w krótkich seriach ale od czasu do czasu na prośbę modelarzy wstawia tez do swojego sklepu zestawy do samodzielnego montażu czy nawet poszczególne komponenty modeli.

Zestaw (a w zasadzie 2 zestawy) do zbudowania 2 węglarek dwuosiowych - drewnianej i stalowej prezentuje się następująco:

IMG-1216.jpg


Jak widać będzie trochę pracy z poskładaniem zarówno podwozia jak i samej skrzyni węglarki, którą trzeba skleić z 5 elementów. Części metalowe to podwozie, dodatkowa płytka zwi ększająca masę wagonu, element do zamknięcia skrzynki na sprzęg. Zastanawiam się do czego są małe fototrawione kółeczka - jedyne co przychodzi mi do głowy to "sworznie" do uchylnych burt czołowych dla węglarki stalowej - ale pewien nie jestem...

IMG_1246.JPG


Poskładane podwozie z wprawionymi na próbę kołami - wydaje się, że obracają się swobodnie.

IMG_1247.JPG
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
A tych kółek naliczyłem 12 sztuk na twoim zdjęciu. Masz dwa wagony więc jest nadmiar..... tylko czy to nie są przypadkiem tarcze zderzaków ??

Pokaż ten wagon ze strony autora.... to będzie wiadomo gdzie one mają być zamontowane ;)
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Zderzaki są z mosiądzu (jak sądzę po kolorze) nie wiem czy toczone, czy odlewane ale bardzo ładne. Tarcze zderzakowe to na 100% nie są. Na fotce są 4x3 elementy - blaszka jest do 4 sztuk wagonów (dwa drewniane i dwa stalowe).
 

t_domagalski

Znany użytkownik
Reakcje
1.342 18 9
Jeśli powiększy się zdjęcia gotowych modeli to widać, że korpusy łożysk węglarek stalowych (budowy UIC) są bardziej przestrzenne. Na drewnianych Klagenfurt-ach tego nie widać. Wygląda więc, że są to jednak maźnice, ale tylko na wagon stalowy. Liczba 12 jest trochę myląca, ale pewnie uwzględnia zapas. Nawet nie chcę myśleć, jak małe są te dekielki w Z. ;)

W załączniku powiększenie z modelu węglarki UIC (stalowej).
 

Załączniki

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Jeśli powiększy się zdjęcia gotowych modeli to widać, że korpusy łożysk węglarek stalowych (budowy UIC) są bardziej przestrzenne. Na drewnianych Klagenfurt-ach tego nie widać. Wygląda więc, że są to jednak maźnice, ale tylko na wagon stalowy. Liczba 12 jest trochę myląca, ale pewnie uwzględnia zapas. Nawet nie chcę myśleć, jak małe są te dekielki w Z. ;)

W załączniku powiększenie z modelu węglarki UIC (stalowej).
No tak to prawda że one tam są.... ale na jednym ze zdjęc u Zdrady (podwozie z kołami) już są maźnice i teraz nie wiem czy to dolutowane kułeczka czy coś innego :)

A wagon no cóż....węglarka ES jest mała...
20180405_014005.jpg
Moja ma długość z 4.5 cm....
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Ej, a to nie jest jedna z tych stron typu "zapłać, a nie wyślemy"? Tak mi się wydaje po tym, jak widzę ilości taboru i ceny. Zdjęcia podkradzione z eBay czy innych sklepów internetowych, brak kontaktu innego niż przez formularz na stronie.

Szukałem też tego zdjęcia na sieci, ale nie znalazłem. Pojawia się zatem pytanie - skąd te wagony? ;)
Dla pełnej jasności - nikogo nie zachęcam do tego by próbował na tej stronie kupować. Możesz mieć rację, że to taka strona - tam chyba informacja była że na składzie 50 sztuk takich wagonów jest - to niemożliwe bo jak kiedyś słyszałem wypust tego dostawcy w malowaniu PKP to było tylko 20 zestawów. Chodziło o pokazanie zdjęcia jedynie gotowych wagonów od FF. Te nad którymi teraz pracuję to zestawy do zmontowania z tych samych komponentów.

Wagony PKP FF są od dawna niedostępne na rynku (no chyba, że wtórnym). Osobiście mam jeden komplet wagonów FF w malowaniu PKP - chyba kiedyś już pokazałem na Forum. Mimo ceny zdecydowałem się spatynować.

IMG_3744.JPG


IMG_3749.JPG
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
Dla pełnej jasności - nikogo nie zachęcam do tego by próbował na tej stronie kupować. Możesz mieć rację, że to taka strona - tam chyba informacja była że na składzie 50 sztuk takich wagonów jest - to niemożliwe bo jak kiedyś słyszałem wypust tego dostawcy w malowaniu PKP to było tylko 20 zestawów. Chodziło o pokazanie zdjęcia jedynie gotowych wagonów od FF. Te nad którymi teraz pracuję to zestawy do zmontowania z tych samych komponentów.
Domyśliłem się, że nie chodzi o zachętę. Sam jakiś czas temu dostałem zapytanie o podobną stronę i po szybkim sprawdzeniu absolutnie odradziłem korzystanie z niej. Zresztą takie pytania pojawiły się i tu na forum i na FB.

Zdjęcia ukradzione z eBay: KLIK Same wagony są aktualnie na sprzedaż w USA :)

Wagony PKP FF są od dawna niedostępne na rynku (no chyba, że wtórnym). Osobiście mam jeden komplet wagonów FF w malowaniu PKP - chyba kiedyś już pokazałem na Forum. Mimo ceny zdecydowałem się spatynować.
Jak wstawiłem powyżej, jeszcze można taki jeden zestaw kupić ;) Cena - kosmos.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor Z 50
Tabor Z 19

Podobne wątki