• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ZNTK Mini

OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
A tymczasem popularnego "bananowca" przerobiłem na Kddet'a. Przemalowanie + kalka + patynka. Dla zilustrowania możliwości pokazuję też jak wychodzi kalkomania w 1:220 - to oczywiście zbliżenie znacznie większe niż okiem nieuzbrojonym można zobaczyć.

IMG_4021.JPG


Napisy.jpg


IMG_4022.JPG
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Jakich farb - kolorów kolega używa?
(do malowania polskiego taboru)
Po zmyciu napisów i wyschnięciu modeli najpierw podkład - dostosowany do koloru ostatecznego - dla jasnych to biały CITADEL a dla ciemnych ciemnoszary
W przypadku talbotów jako główne farby użyte były Tamiya w sprayu:
TS 32 - szary (Haze Grey)
TS 33 - brązowo-czerwony (Dull Red)
TS 93 - niebieski (Pure Blue)
TS 16 - żółty (Yellow)

W malowaniu brązowo-czerwonym czasem też dla lekkiego różnicowania koloru jako dolna warstwę daję TS1 lub TS69 (odcienie brązowego)
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
No wreszcie zmobilizowałem się do dokończenia węglarki inspirowanej typem 408W - projekt zaczęty był tutaj: http://forum.modelarstwo.info/threads/zntk-mini.29885/page-10 (gdzieś w połowie strony).
Wreszcie został pomalowany i dostał kalki oraz ślady eksploatacji:

ostrow1.JPG



Jeszcze druga strona i przypomnienie wielkości:

ostrow2.JPG


No i dodałem ładunek. Tym razem złom (do jego powstania przyczynił się i inspiracją i pewnym drobiazgiem kolega @pado :

ostrow3.JPG
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Na warsztacie SP47 (docelowo 01) z projektu 3D na Shapeways kolegi @pado . Na razie pomalowana i osadzona na podwoziu. Czeka jeszcze na oznaczenia i blaszki by skończyć dach i żaluzje a potem jeszcze dokończenie śladów eksploatacji (w założeniu lekkich) oraz oszklenie. Mimo że nie jest skończona - już ją lubię..

Zacznijmy od portretu:

IMG_4121.JPG


A teraz kilka różnych ujęć w drodze ...

IMG_4110.JPG


IMG_4112.JPG


IMG_4114.JPG


IMG_4115.JPG


IMG_4117.JPG


IMG_4118.JPG
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Super, ale zderzaki wydają mi się zdecydowanie za małe. Może i są wymiarowe w skali (przypominam sobie podobną dyskusję o wagonach Z), ale moim zdaniem nie trzymają proporcji. Może reszta jest za duża (zwłaszcza reflektory), może coś innego jest nie tak, ale wrażenie pozostaje.
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Super, ale zderzaki wydają mi się zdecydowanie za małe. Może i są wymiarowe w skali (przypominam sobie podobną dyskusję o wagonach Z), ale moim zdaniem nie trzymają proporcji. Może reszta jest za duża (zwłaszcza reflektory), może coś innego jest nie tak, ale wrażenie pozostaje.
Sam też niestety mam takie wrażenie i obawiam się, że tak jest. Będzie trzeba pomyśleć chyba nad inną opcja wykonania zderzaków tak by tarcze były większe
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor Z 50
Tabor Z 19

Podobne wątki