• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ZNTK Mini

OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Dzisiaj drobiazg - platforma serii Pdk - jak widać napisy są do odczytania. Nawet jeśli coś jest trochę za duże czy za grube to i tak myślę, że jest nieźle.

IMG_5409.jpg
 
Ostatnio edytowane:

holosal

Aktywny użytkownik
Reakcje
93 0 0
Miałem je na myśli, gdyż sam takie posiadam. Podobny problem dotyczy odstających dachów na końcach niemal wszystkich długich wagonów 4-osiowych z dawnej produkcji Maerklina. Rzeczy co prawda mało zauważalne, ale jednak (w tej skali) dość denerwujące.
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Miałem je na myśli, gdyż sam takie posiadam. Podobny problem dotyczy odstających dachów na końcach niemal wszystkich długich wagonów 4-osiowych z dawnej produkcji Maerklina. Rzeczy co prawda mało zauważalne, ale jednak (w tej skali) dość denerwujące.
W tych wagonach dachy przylegały bardzo dobrze - wręcz bym powiedział, że były trudne do zdjęcia. W innych czteroosiowych jest różnie ale z reguły nie najgorzej.

Teraz trochę krótsze wagony - wreszcie okalkowane (tak wiem - Doner w takiej konfiguracji trochę fikcyjny). Co do boczniaków to chodzi mi po głowie próba zrobienia boczniaka bez świetlika - z wyższym beczkowatym dachem. Bazą byłby standardowy boczniak a dach zaadoptowany z innego wagonu który stał się dawcą wózków do ryflaka ...

IMG_5406.jpg


IMG_5412.jpg


IMG_5413.jpg
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Zgodnie z zapowiedzią teraz trochę większa konwersja niż tylko przemalowanie i okalkowanie. Marklin ma w swojej ofercie boczniaki ze świetlikiem na dachu. Mnie zachciało się mieć też taki z "beczkowatym" dachem. Inspirowały mnie zdjęcia pochodzące z tego forum.

By 50 51 23-21 774-5, Tczew 10.08.1973, fot.T.Suchorolski a.jpg

Autor T. Suchorolski.


Warsaw 1966.JPG


Do wykonania miniatury zachęciło mnie to, że robiąc ryflaki z wydruku 3D muszę pozyskać wagony czteroosiowe jako dawców wózków. Z jednego z takich wagonów pozyskany został dach o kształcie pasującym do tego projektu. Z ryflaka usunięty został świetlik:

IMG_5453.JPG


Zastanawiam się, czy świetlik nie znajdzie w przyszłości zastosowania do konwersji na wagon bazujący na poniższych zdjęciach (też prezentowanych na forum):

Biy 50 51 23-22 173-8, Tczew 10.08.1973, sl. fot.T.Suchorolski.jpg

Autor T. Suchorolski

By 26461, fot.COBiRTK, zapewne J.Szeliga.jpg

Autor J. Szeliga

Wracając do boczniaka... Dach z dawcy został skrócony i zlikwidowany został wywietrznik

IMG_5454.JPG
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Ciąg dalszy przebudowy boczniaka.

Pudło przygotowane do malowania
IMG_5458.JPG


Dodane słupki na ścianach czołowych:

IMG_5459.JPG


Malowanie:

IMG_5462.JPG


IMG_5464.JPG


Ostateczny efekt - dla porównania z oryginalnym boczniakiem Marklina:

IMG_5483.JPG
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Kolejny Bromberg idzie na warsztat. Tym razem będzie trochę inny. Po pierwsze powstanie z innego wydruku - bazą jest wersja z otwartymi drzwiami, na razie bardziej by lepiej widzieć co i jak raz pryśnięta podkładem:

IMG_5780.jpg


Wagon ma nawiązywać do tego z Nojewa (więcej o nim TUTAJ ) czyli w wersji modyfikowanej dla wojska. Potrzebuje więc więcej otworów okiennych:

IMG_5782.jpg


Nie mam pionowych prętów więc w to miejsce zamontowane są poziome - trochę bardziej jak żaluzja to wyjdzie:

IMG_5783.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor Z 50
Tabor Z 19

Podobne wątki