• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ZNTK Mini

OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Beczki musi coś pociągnąć i do tego celu zostanie przemalowany BR285-TRAXX. Malowanie będzie robione dla dwóch bud gdyż zostałem poproszony o pomoc przez znajomego.

Po raz pierwszy mycie modelu zrobiłem na dwa kroki. Najpierw wymoczenie w Wamodzie i usunięcie większości farby z wykorzystaniem pałeczki kosmetycznej a potem ostateczna kapiel w Wamodzie w myjce ultradżwiękowej - jestem bardzo zadowolony z efektu - bardzo dobrze domyta buda:

IMG_8101.JPG


Podkład:

IMG_8106.JPG


Warstwa granatowa:

IMG_8108.JPG


Maskowanie:

IMG_8109.JPG


Po malowaniu dachu:

IMG_8111.JPG


Gotowe do kalkowania:

IMG_8112.JPG
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
Piękne maleństwa... A stojąc w Legionowie minęła mnie Turbostonka Lotosu z beczkami... w 1:1 dla jasności..., i nasunęło mi się na myśl coś z pogranicza perwersji... Wspólna fotka oryginału i modelu... Ok, poniosła mnie perwersyjna fantazja...
Pozdrawiam z kempingu na 27WE,...
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
fajnie wychodzi, ostatnio też sporo maskuję i maluję i sprzedam ci tipsa, jeśli chcesz. Za jedyne 2 tysiące pesos... wyczaiłem, że żeby nie było przedostawania się farby pod taśmę maskującą, oczywiście musi ona przylegać idealnie. Tylko że szeroka taśma lubi od sprężystości się odkleić i wtedy smugi farby potrafią zepsuć efekt,, a takie coś widzę u Ciebie. Dlatego stosuję najpierw wąską taśmę - nawet 0,4mm, potem doklejam 2mm, a na koniec szeroką - 12 czy 20 mm. Efekt duuużo lepszy.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.496 33 0
@Astro inni jeszcze stosują metodę że po naklejeniu taśmy i przed położeniem farby, dają jeszcze bezbarwny lakier aby zakleić szczeliny gdzie może farba podejść.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
@Astro inni jeszcze stosują metodę że po naklejeniu taśmy i przed położeniem farby, dają jeszcze bezbarwny lakier aby zakleić szczeliny gdzie może farba podejść.
Tylko, że taki lakier musi wyschnąć, żeby kłaść farbę, a przy odrywaniu taśmy może odprysnąć razem z farbą i zostawić nierówną linię czy nawierzchnę, albo nawet widoczny podkład. Taśmę powinno się odrywać zanim farba wyschnie.
Najlepiej tuż przed malowaniem docisnąć taśmę np. końcem skalpela.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.496 33 0
@Astro skalpelem to może nie. Lepiej i bezpieczniej wykałaczką.

Co do zrywania taśmy na mokrej farbie.... to bardzo często to robię jak model jest suchy i raczej problemów z odrywaniem nie miałem. Myślę ze lakier bezbarwny też takich szkód nie narobi.... ale nigdy nic nie wiadomo.

Ps. Ja maluje akrylami.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor Z 50
Tabor Z 19

Podobne wątki