• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ZNTK Mini

OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Czemu wózki w modelach Z są zawsze przesunięte do środka? Wygląda ten wagon trochę dziwacznie. Czy jest to spowodowane tym fatalnym przewymiarowanym sprzęgiem, czy może minimalny promieniem łuku?
To niestety jest problem konstrukcji mocowania sprzęgu. który mocno "odstaje" od osi symetrii wózka. Sprzęgi zaprojektowane przez @pado mają to gniazdo umieszczone bliżej zewnętrznej osi i dzięki temu cały wózek ma oś obrotu bliżej końca wagonu. Wymiana na sprzęgi Szymona wymagałaby usunięcia starego i posadowienia nowego gniazda - co jest kwestią nakładu pracy ale też niosłaby (wg mojego doświadczenia) negatywny skutek we właściwościach jezdnych. Niestety druk 3D daje wózek o znacznie większych oporach toczenia. Mnie udało się po dość dużej pracy nad wydrukami i "pieszczeniu" otworów pod zestaw kołowy dojść do tego, że przeciętna nowa lokomotywa Marklina radzi sobie z 4 wagonami 4 osiowymi - przy piątym już niestety się ślizga. Może Szymonowi udało się wyciągnąć więcej ? Sumując - na firmowych wózkach wagony lepiej jeżdżą a gorzej wyglądają. Przy dwuosiowych wagonach (także uwzględniając kruchość wydruków) preferowany model to osadzanie góry na firmowych podwoziach - czasami oczywiście odpowiednio docinanych do długości wagonu.
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Zdrada69, uwielbiam oglądać Twoje dzieła, ale nie obraź się jakoś nie pasujesz do tego forum.
Bardziej cię widzę na forum zetkowym, gdzie specjalnie się przeniosłem żeby śledzić twoje prace. :)
Tak już się przyzwyczaiłem, że i tu i tu pokazuję co robię. Kiedyś jak nie było rozdziałów na poszczególne skale na tym forum to było więcej informacji zwrotnej - czasami coś się wykorzystało jeśli uwagi były słuszne i byłem wstanie je zaaplikować.
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Ale będzie też - niestety z wydruku o gorszej jakości chociaż trochę mocniej obrobionego trzeci schemat malowania - ST44-700. Tu jeszcze więcej pracy do końca pozostało...

IMG_7927.JPG


IMG_7928.JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor Z 50
Tabor Z 19

Podobne wątki