• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ZNTK Mini

OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
No tu już kalki widać troszkę :/, ale i tak szacun za robotę w tej skali ;)
Nauka z tych modeli jest taka, że jeśli poszczególne "panele" na burcie nie są zbyt duże to po prostu warto robić kalkę na cały panel - wtedy tego nie widać. Niestety kalki są na dość grubej błonie.
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Wreszcie skończyłem zaprojektowany przez Szymona model z wydruku 3D - wagon typu 111A. W stosunku do wykonania przez @pado jest chyba jedna różnica - okna w drzwiach nie są dzielone co jest bliższe oryginałowi. Stało się tak dlatego, że wykorzystałem więcej dawców - mam pozbawione zestawów kołowych modele wagonów restauracyjnych, wykorzystanych jako dawcy wózkow do ryflaków , które mają właśnie takie okna. Kalki są mojego projektu.

Ogólnie muszę powiedzieć, że od strony konstrukcyjnej to bardzo fajne modele - przemyślane i będące efektem doświadczenia Szymona. Fajnie się je obrabia - szczególnie dach przed wklejeniem wentylatorów. Ze względu na 3 kolory i części do wklejenia: zderzaki i wałki gumowe do przejść międzywagonowych oraz pochodzące od dawcy okna, które trzeba pociąć na indywidualne sztuki jest to jednak model dość pracochłonny.

IMG_7591.JPG


IMG_7590.JPG
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.495 33 0
Jakbyś robił oliwkę, to byś miał mniej pracy :p
Tak czg siak... gratuluję poskładania tego modelu. Faktem jest że łatwy nie jest.... no ale to osobowy więc siłą rZeczy jest trudniejszy :)
Pomyśl ile byś miał maskowania jakby zderzaki i gumy były integralną częścią modelu :cool:
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Jakbyś robił oliwkę, to byś miał mniej pracy :p
Tak czg siak... gratuluję poskładania tego modelu. Faktem jest że łatwy nie jest.... no ale to osobowy więc siłą rZeczy jest trudniejszy :)
Pomyśl ile byś miał maskowania jakby zderzaki i gumy były integralną częścią modelu :cool:
Zestaw oliwek mam przemalowany z oryginalnego Marklina. Jeszcze ma braki i pomysły rozwojowe (kuszetka, łamany 1/2 klasa itd), które kiedyś pewnie zostaną zrealizowane. Na Twoich modelach ma być linia rozwojowa już z czasów "kolorowych". Docelowe plany są na jakiś ładny dalekobieżny - pewnie wyjdzie sześciowagonowy: 2x2 klasa + 1x1 klasa + 1x1/2 klasa + kuszetka + bar - myślę, że to już powinno się prezentować całkiem zacnie. Co do trudności - to jak napisałem dla mnie jest raczej pracochłonny niż strasznie trudny. Trudność sprawia jedynie wprawianie niektórych okien z ograniczonym dostępem ze względu na zabudowę konstrukcji pod podwozie. Wałki i zderzaki osobne to super pomysł. Jakby były zintegrowane to nie bawiłbym się w maskowanie tylko pomalował pędzlem na końcu na nałozoną wcześniej farbę bazową.
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Do przodu poszła praca nad pierwszą cemenciarką wg projektu @DrCodeWizzard z wózkami od @pado . Poza kołami i sprzęgami praktycznie cała reszta to wydruk 3D. Obrobiony i pomalowany teraz musi poczekać na kalki. Rury do zbiorników będą dodane dopiero po nałożeniu kalek.

IMG_7594.JPG



IMG_7593.JPG
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
A kurczak.... myślałem że wysmarowałeś mi tez przy okazji UAZa :)
Nic nie pisałeś, że chcesz gotowca. Ale jednego ze swoich jeszcze wysmarowałem dodatkowo. Po raz pierwszy użyłem techniki o której czytałem. Pusty kawałek kalkomanii - na nim namalowany pasek (akryl Vallejo) i - jest pasek jako kalkomania. Poczeka jeszcze na zrobioną kalkę "milicja". Kogut z kawałka pręcika plastikowego i obrobionego czubka wykałaczki.

IMG_7619.JPG
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.495 33 0
No nie pisałem w sumie... sle yo nieproblem. Czymś go pomaluję aby było dobrze.

Twój UAZ wygląda elegancko zwłaszcza z tą 5złotówką :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor Z 50
Tabor Z 19

Podobne wątki