• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ZNTK Mini

OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
No to rzut beretem jest... Ale analizując rozkłady jazdy widać, że parowozy obsługujące linię 368 (Szamotuły-Międzychód) stacjonowały w Międzyrzeczu - jeden poranny kurs zawsze był z/do Międzyrzecza. Więc pewnie i wagony miały tam przydział ...
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Powróciłem do kiedyś pokazanych cystern gazowych - co prawda trudno powiedzieć, że to konkretny typ z PKP ale podlegają polonizacji. Poprzednio pomarańczowe paski malowane metodą maskowania wyszły słabo. teraz położyłem kalki. W przyszłości dostaną jeszcze polskie tablice i może jakieś dodatkowe oznakowania typu ORLEN...


IMG_7247.JPG


IMG_7251.JPG
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
A tymczasem okalkowałem i spatynowałem zestaw specjalny zaprojektowany przez @pado . Inspiracją dla niego są:

k-611_2.jpg


Ua-w.jpg


wagon2.jpg


Na razie wygląda to już dość podobnie, choć praca nad detalami i oczywiście nad koparką jeszcze mnie czeka:

IMG_7246.JPG


Chcę jeszcze wyrzeźbić taki wagon do kompletu:

sm42-2612_4.jpg


Całość uzupełni dźwig z platformą i kontener na platformie. Myślę, że zestaw będzie ciekawy i niepowtarzalny - pewnie jedyny taki na świecie w skali 1:220.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.811 301 15
Super to wszystko wyglada. Jednak mam kilka prześwietnych rad :)
Weglarce bym "zardzewił" zewnętrze i okurzyłbym miałem węglowym. Z kolei w eszelonie "bewupy" (czy co to tam jest) pociągnąłbym matem. Żółtkom bym kolor nieco "wyblakł".
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Super to wszystko wyglada. Jednak mam kilka prześwietnych rad :)
Weglarce bym "zardzewił" zewnętrze i okurzyłbym miałem węglowym. Z kolei w eszelonie "bewupy" (czy co to tam jest) pociągnąłbym matem. Żółtkom bym kolor nieco "wyblakł".
Ta węglarka akurat ma być taka nówka - mam już trochę pordzewiałych. Wojsko pójdzie jeszcze do matowania.
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Po-każ! Po-każ! Bo przejechałem pół wątku i nie widzę... Może były jeszcze wcześniej?

Ta nówka jak na nówkę, to trochę mocno zardzewiała w środku...
Z tym pordzewieniem w środku dla nówki od zewnątrz to masz rację. Pytanie jaka powinna być od środka ? Szara i lekko przybrudzona czarnym pyłem ? No i kilka trochę bardziej zmęczonych węglarek z mojej kolekcji:

ostrow3.JPG


IMG_4646.JPG


IMG_7003.JPG


IMG_3895.JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor Z 50
Tabor Z 19

Podobne wątki