• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ZNTK Mini

OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Nie wiem czy jest sens ciągnąć wątki na tym zbiorczym forum jak macie, mamy własne Zetkow
Jak przeglądam ilość wejść na forum Zet, macie większą oglądalność i zainteresowanie niż tutaj.
No cóż po zmianach w architekturze forum faktycznie "mieszanie się skal" spadło ale mądre krytyczne głosy pomagają w pracy i jednocześnie warto promować skalę ...

Interesuję się głównie H0 i TT ale z zainteresowaniem patrzę na to, co robicie w jeszcze mniejszej skali (i żal d*** ściska, że to nie w TT) :) Według mnie jest sens zamieszczania tutaj swoich prac.
I chyba warto ....
 

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.324 56 1
Dodam jeszcze, że pomijając skalę, prezentujecie tutaj wartościową rzecz - technikę wykonania modeli od podstaw. O ile w H0 jest tego coraz mniej, bo i więcej "wychodzi" modeli na masową skalę, tak tutaj jest na co popatrzeć.
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Dodam jeszcze, że pomijając skalę, prezentujecie tutaj wartościową rzecz - technikę wykonania modeli od podstaw. O ile w H0 jest tego coraz mniej, bo i więcej "wychodzi" modeli na masową skalę, tak tutaj jest na co popatrzeć.
No taką mieszankę rzeczy robionych od zera i konwersji ale to prawda - nasza skala jak się chce mieć PKP to do tego zmusza. Dobrze, ze znalazło się kilku którym chce się coś z tym porobić.
 

misiek57

Aktywny użytkownik
Reakcje
323 2 2
Interesuję się głównie H0 i TT ale z zainteresowaniem patrzę na to, co robicie w jeszcze mniejszej skali (i żal d*** ściska, że to nie w TT) :) Według mnie jest sens zamieszczania tutaj swoich prac.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dodam jeszcze, że pomijając skalę, prezentujecie tutaj wartościową rzecz - technikę wykonania modeli od podstaw. O ile w H0 jest tego coraz mniej, bo i więcej "wychodzi" modeli na masową skalę, tak tutaj jest na co popatrzeć
Dlatego lepiej korzystać u źródła http://forum.trybunaly.eu/ gdzie tematy masz obszerniejsze i też możesz pogadać z ludźmi którzy już wnieśli olbrzymi wkład w polską Zetkę, wymieniając przykładowo kilka nicków Zdrada69, pado, popowe, Kaczor, Lukas i jeszcze kilka się znajdzie. Osobiście jestem multiskalowcem, zaczynałem od 0 poprzez H0,TT,N, aż doszedłem do Zetki którą niezmiernie jestem zafascynowany. Pierwszy raz na żywo zobaczyłem ją na Trybunałach Modelarstwa Kolejowego. Nic jeszcze nie zrobiłem, ale obserwuję fachowców, zbieram informacje, po prostu uczę się nowej skali. Co najważniejsze składam, kasę więc niedługo coś tam stworzę :)
Polecam więc rejestracje na forum. U nas nie musisz być Zetkowcem, wystarczy że jesteś sympatykiem i chcesz kulturalnie bez osobistych animozji pogadać. Tematy niezależnie od skali są zbieżne ;)
 
Reakcje
78 2 1
Nie wiem czy jest sens ciągnąć wątki na tym zbiorczym forum jak macie, mamy własne Zetkowe. Jak przeglądam ilość wejść na forum Zet, macie większą oglądalność i zainteresowanie niż tutaj.
Z tego co się orientuję coraz więcej forumowiczów dochodzi do wniosku, że lepiej jak każda skala ma swoje forum. Mniejsze zamieszanie, a wbrew pozorom interesujące nas tematy łatwiej znaleźć.
Osobiście na dniach dołączę do grona waszych forumowiczów. Może uda mi się wnieść coś od siebie, ale przede wszystkim będę się uczył tak jak misiek57 nowej skali. Mam bzika na punkcje miniaturyzacji ;)
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Powrót do dawno rozpoczętej pracy - wagony były gotowe pewnie dłużej niż rok, kalki też już od paru miesięcy ale do kalkowania trudno się zebrać. Wreszcie jednak skład przerabianych i przemalowywanych Marklinów uzyskał oznakowanie. Czeka jeszcze jedna sztuka na kalkę która teraz wyszła do druku. Teraz zauważyłem, że na jedynce można było zaszpachlować ramkę na tablicę kierunkową..:(

Zdjęcie "fabryczne":

IMG_6936.JPG
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Paweł, gdyby nie te sprzęgi, to bym pomyślał, że to co najmniej TT. :)
Super robota.
Tu jest zestaw współgrający - dobrze wydrukowany w 3D model, który opracował Szymon + dobre kalki (kalkomanie.com) + dobry koncept - podwozie firmowe Marklina z taniego dawcy (5-6 euro da się znaleźć). Do tego obróbka i malowanie. W sumie to będzie jeszcze poprawka - dodam poręcze i węgiel.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Wg mnie bele za duże !! Średnio pewnie na takich wagonach ejździło drzewo o średnicy +- 500 mm co w skali daje ok 2,2 mm. Te wyglądają mi na jakieś solidne drzewa które by w realu miały średnice ok 900 mm.
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Wg mnie bele za duże !! Średnio pewnie na takich wagonach ejździło drzewo o średnicy +- 500 mm co w skali daje ok 2,2 mm. Te wyglądają mi na jakieś solidne drzewa które by w realu miały średnice ok 900 mm.
No nie wygląda to w skali na tzw. papierówkę. Jak trafię na lepsze gałązki to pewnie pozmieniam - trzeba poczekać na jesień z sensownymi zbiorami i znaleźć rośliny które stanowią najlepszy materiał. Ważna jest i średnica i to by były proste - bo jak są lekko krzywe to słabo się robi - szczególnie dłużycę no i powinny mieć odpowiednio dlugi odcinki pomiędzy odrostami - bo w skali to niestety widać. Plan jest taki by mieć zestaw wyjmowanych ładunków: drzewo, węgiel i złom i móc wymieniać.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor Z 50
Tabor Z 19

Podobne wątki