• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ZNTK Mini

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
Dokładnie tak. Wydruki polyjet oraz multijet można wypolerować pastą do polerowania samochodów. Najlepsza jest Farecla G3. polerowanie za pomocą szczoteczki do zębów.
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Szkoda, że nie obrobiłeś powierzchni drzwi. Trochę paździerz wyszedł ;/
No nie da się ukryć - niestety technologicznie wyszedł ten wydruk tak, że burty były ok i je też łatwiej było przeszlifować a drzwi zagłębione zupełnie słabo się wydrukowały jako powierzchnia zagłębiona (co ciekawe takiego efektu nie było na wagonie z zaokrąglonym dachem). Mam jeszcze jeden pomysł jak to poprawić - zobaczę co z tego wyjdzie. Niestety szlifowanie w tym zagłębieniu to słaba sprawa i pewnie zeszlifowałbym klamki i podział drzwi. Tak źle i tak niedobrze ... Pewnie rozwiązaniem byłoby zrobienie fototrawionki i wklejenie ale to raczej nie mój poziom umiejętności by ją zaprojektować. Zobaczymy co i jak tym bardziej że jak zwykle w tej skali więcej widać na fotce niż gołym okiem, co nie zmienia faktu, że jednak gołym okiem to też widać ten problem :mad:
 

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
Mogłeś drzwi wydrukować oddzielnie ustawiając je w płaszczyźnie stołu drukarki. Wtedy masz powierzchnie drzwi jak lustro.
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Mogłeś drzwi wydrukować oddzielnie ustawiając je w płaszczyźnie stołu drukarki. Wtedy masz powierzchnie drzwi jak lustro.
Ani ja designer ani drukarz ... Modele są ze Shapeways, który jak widać sam w różny sposób ustawia te płaszczyzny i czasem ten sam (prawie) model różnie wychodzi :(
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Pobawiłem się w wypolerowanie drzwi na drugiej połówce Bipy. Użyłem pasty polerskiej aplikowanej ręcznie jak i z użyciem maszynki typu Dremel z filcową nasadką. Faktycznie da się drzwi poprawić tak że niemal nie widać warstw wydruku, które tam się uwidoczniły. Przy nowych wydrukach - jak będzie potrzeba dodam ten etap pracy. Z drugiej strony - obie części obecnie obok siebie - mniej więcej tak jak je widzimy gołym okiem. Jedna ma drzwi spolerowane, druga nie ...

IMG_1561.JPG
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Ponieważ kolega @pado chyba za chwilę skończy pracę nad platformą podczołgową (i nie tylko) a ja nie omieszkam mieć takowej - myślę, że nie jednej, to do ZNTK Mini chwilowo doszły zlecenia z MON na przygotowanie się do uruchomienia eszelonów. Potencjał jest na dwa - współczesny i LWP. Na początek "z grubej rury" Leopard:

IMG_1570.JPG

IMG_1573.JPG
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Pawle kiedyś pisałeś...
...Ale i tak myślę, ze nieźle to wygląda jak na wagon wydziergany w Zetce w połowie od zera. No i pewnie jest to obecnie jedyny na świecie 401Zp w 1:220
[/QUOT
To mam nadzieję że nie będziesz miał nic przeciw jak dorobimy kolejne modele 401Z w skali 1:220 bardziej zbliżone do realnego wagonu. Model idealny pod Leosia jak i inne ładunki.
Dla przypomnienia twoja fotka pionierskiej wersji...
downloadfile.jpg

i dla porównania fotka M. Ławickiego chwilę po zdjęciu modelu z drukarki.
downloadfile-1.jpg
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Do tego eszelonu przydałaby się jakaś lokomotywa ... Co sądzicie o czymś takim:

Będzie też mogła być zatrudniona do węglarek niskoburtowych by @pado
[DOUBLEPOST=1490363643][/DOUBLEPOST]
To mam nadzieję że nie będziesz miał nic przeciw jak dorobimy kolejne modele 401Z w skali 1:220 bardziej zbliżone do realnego wagonu. Model idealny pod Leosia jak i inne ładunki.
Zobacz załącznik 465395
Szymon - czekam na moment kiedy oba wagony będzie można postawić obok siebie na torach....
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
ZNTK dostały zlecenie wąskotorowe, które powoli jest realizowane:
http://forum.modelarstwo.info/threads/kolejka-trebnicka.34136/
Na ten moment mam już dwa wagony na tor 3mm (skala T). Ładunek jeszcze będzie zmieniony bo ziarenka są zbyt duże. Wagony to wydruki 3D z tym, że lekko "podrasowane". Kryty dostał kraty w okna a węglarka budkę hamulcową z odzysku, z boczniaka Marklina).

IMG_1581.JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor Z 50
Tabor Z 19

Podobne wątki