• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK ZNTK Maxeus - czyli co w trawie piszczy

OP
OP
Maxeus

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
duża ta bateryjka ;) Czy model dostanie PKPowskie lampki ?? Czekam na dalsze prace.
Żeby założyć w/w lampki, to trzeba się wlutować w płytki, a ten ezgemplarz ma być na III ep. więc zostaną oryginały.
Oczywiście, że zawsze jest możliwa taka opcja, ale to podraża zabawę, bo trzeba głębiej sięgnąć tzn. ja do modelu, a klient do portfela :gwizd:

A tak swoją drogą, to przyglądnij się dokładniej, bo chyba nie zawużayłeś na ostatnim zdjęciu, że ... poręcze są jak by podpiłowanie, co by lepiej wyglądać - ot tak mnie poniosło ponad kontrakt, bo kwadraciaki jakoś tak paskudnie wyglądały ;)

Co mogą przewozić takie wagoniki, albo inaczej co w nich powinno być przewożone ? W kontenerach widzę wcięcia jak by na wózek widłowy
Ładnie wyglądają :)
Platformy jak platformy, mogą jeździć puste lub z dowolnymi kontenerami, a sporo tego śmiga po polskich szlakach i na you w tubie są filmiki ;)
A co do otwartych kontenerów to spokojnie tłuczeń, makulaturę, piasek, żwir, trociny i ..... jak by nie patrzeć wiele innych surowców luzem :)
Owe kontenery, których miniaturki dłubie AM są przystosowane do rozładunku sztaplarkami, co ułatwia ich składowanie jak i rozładunek.
 
OP
OP
Maxeus

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
Upały widać wszystkim dają się we znaki, więc korzystając z chłodniejszej aury wrzucam zdjęcia jakiegoś tam postępu.
Niewiele, bo niewiele, ale czasu nie ma jak wytargować na robotę więcej.

Koffident w trakcie operacji plastycznej c.d.

Obraz 155.jpg


Niestety, klamek brakło, więc drzwi będą ryglowane od środka zasuwami lub ...

Obraz 158.jpg


... zastosujemy unikalną technologię blokowania drzwi ...

Obraz 161.jpg


... haczykami z kabin w kiblu :)

Obraz 185.jpg
 
OP
OP
Maxeus

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
Szymku, miałem szczere chęci zdążyć i pokazać, ale kurde mam problem z prundem w tym cholerstwie i już kilka razy siadałem i nie wiem, gdzie nie chce przewodzić, bo jeden z biegunów przewodzi konstrukcja, a drugi z odbieraka - dziś kolejna nocna krucjata do 3-ej nad ranem :(
Najgorsze jest to, że od tego rozbierania i składania będę musiał pomalować jeszcze raz :mad:

Miałem go oddać przed 27 marca i kurde daje mi to w kość, jak V100 12 lat temu :mad:
 
OP
OP
Maxeus

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
Shit, to zrobił Trix, bo model miał być cacy, a wyszedł kiks - a od moich planów się od pimpaj, bo na prawie setkę modeli lokomotyw coś może pójść nie tak :gwizd:
Niestety, ale na Koffie poległem i na szczęście jest to jedna z moich nielicznych porażek, ale jak każda porażka smuci.(n)
Jakieś zdjęcia prawie dokończonego mam, ale pewnie i tak niewiele wniosą do tematu, więc ich nie publikowałem.:niepewny:

A tak z innej beczki, to właśnie skończyłem przygotowywać do sprzedaży lokomotywę 060-DA PTKiGK, która po patynie w moim ZNTK szuka nowego przydziału.
Dziś jeszcze trafi na znany portal, więc jak ktoś jest zainteresowany, to zapraszam.
Model w oryginalnym pudełku oraz z dekoderem ESU 3.0 na pokładzie, więc nie trzeba w niej grzebać.

Zapraszam do przeglądnięcia zdjęć, niestety pogoda nie dopisała, więc nie do końca oddają jej urok.

060-DA Maxeus 01.jpg


060-DA Maxeus 02.jpg


060-DA Maxeus 03.jpg


060-DA Maxeus 04.jpg


060-DA Maxeus 05.jpg


060-DA Maxeus 06.jpg


060-DA Maxeus 07.jpg

060-DA Maxeus 08.jpg


060-DA Maxeus 09.jpg


060-DA Maxeus 10.jpg


060-DA Maxeus 11.jpg


060-DA Maxeus 12.jpg


Zdjęcia 1/2
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Maxeus

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
Zdjęcia 2/2 - tyle chyba wystarczy :)

060-DA Maxeus 13.jpg


060-DA Maxeus 14.jpg


060-DA Maxeus 15.jpg


060-DA Maxeus 16.jpg


060-DA Maxeus 17.jpg


060-DA Maxeus 18.jpg


060-DA Maxeus 19.jpg


060-DA Maxeus 20.jpg


060-DA Maxeus 21.jpg


060-DA Maxeus 22.jpg


060-DA Maxeus 23.jpg


060-DA Maxeus 24.jpg


Celowo z jednej strony jest założony pełny lemiesz, bo z dziurą nie wygląda tak efektownie.
 
OP
OP
Maxeus

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
W ramach jesiennych porządków, jutro rusza wysyłka wagonów gospodarczych do nowego przydziału ... mam nadzieję, że nowi właściciele będą zadowoleni :)
Sprzęt co prawda bardziej na bocznicę, ale posiada pełne walory użytkowe, więc pewnie też pojeździ :)

wagon gospodarczy H0 01 (1).jpg

*
wagon gospodarczy H0 01 (2).jpg

*
wagon gospodarczy H0 01 (3).jpg

*
wagon gospodarczy H0 01 (4).jpg

*
wagon gospodarczy H0 01 (5).jpg

*
wagon gospodarczy H0 01 (6).jpg

*
wagon gospodarczy H0 01 (7).jpg

*
wagon gospodarczy H0 01 (8).jpg

*
wagon gospodarczy H0 01 (9).jpg

*
wagon gospodarczy H0 01 (10).jpg

*
wagon gospodarczy H0 01 (11).jpg

*
wagon gospodarczy H0 01 (12).jpg


c.d.n.
 
OP
OP
Maxeus

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
Niby drobne braki tu i tam, a mimo wszystko posiadają swój niezaprzeczalny urok, może nie aż taki jak Siódemki SM, ale coś zawsze :)

wagon gospodarczy H0 01 (13).jpg

*
wagon gospodarczy H0 01 (14).jpg

*
wagon gospodarczy H0 01 (15).jpg

*
wagon gospodarczy H0 01 (16).jpg

*
wagon gospodarczy H0 01 (17).jpg

*
wagon gospodarczy H0 01 (18).jpg

*
wagon gospodarczy H0 01 (19).jpg

*
wagon gospodarczy H0 01 (20).jpg


No i na koniec dwa zdjęcia grupowe :)

wagon gospodarczy H0 01 (21).jpg

*
wagon gospodarczy H0 01 (22).jpg


:)
 
OP
OP
Maxeus

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
Niestety nie było nadmiaru czasu, więc nie mogłem zrobić zdjęć w plenerze, które pewnie dodały by nie tyle klimatu, co uroku, ale ... mam nadzieję, że będą cieszyć swojego nowego właściciela :)

Wagony gospodarcze - taki składzik w sam raz do podpięcia pod Stonkę - klimat zachowany, tylko wyruszyć na szlak :)

wagony gospodarcze pkp maxeus 13.jpg

*
wagony gospodarcze pkp maxeus 14.jpg

*
wagony gospodarcze pkp maxeus 15.jpg

*
wagony gospodarcze pkp maxeus 16.jpg

*
wagony gospodarcze pkp maxeus 17.jpg

*
wagony gospodarcze pkp maxeus 18.jpg

*
wagony gospodarcze pkp maxeus 19.jpg

*
wagony gospodarcze pkp maxeus 20.jpg

*
wagony gospodarcze pkp maxeus 21.jpg

*
wagony gospodarcze pkp maxeus 22.jpg

*
wagony gospodarcze pkp maxeus 23.jpg


To na razie tyle w tym temacie, ale ... cisza w eterze nie trwa wiecznie :)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Maxeus

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
Po 15-stu latach w końcu ... zrobiłem coś dla siebie :D
Co prawda modele tylko po patynie, ale znacznie ładniejsze niż bez :)

Na pierwszy ogień poszła SM42-567 firmy Piko, jako maszyna, która docelowo ma obsługiwać pociąg gospodarczo-techniczny - wstępnie pomalowana kabina (bez konsoli), nieprzesadzona patyna bez dokładania jakichkolwiek elementów waloryzacyjnych, a cieszy.

Maxeus 001 SM42.jpg

*
Maxeus 002 SM42.jpg

*
Maxeus 003 SM42.jpg

*
Maxeus 004 SM42.jpg

*
Maxeus 005 SM42.jpg

*
Maxeus 006 SM42.jpg

*
No i EP07-187 także firmy Piko - spatynowana jako maszyna liniowa, poprawione sygnały (rozwiercone); brak jeszcze malowania kabiny, lusterek oraz poprawionych lamp, ale to z czasem też się poprawi.
*
Maxeus 007 EP07.jpg

*
Maxeus 008 EP07.jpg

*
Maxeus 009 EP07.jpg

*
Maxeus 010 EP07.jpg

*
Maxeus 011 EP07.jpg

*
Maxeus 012 EP07.jpg


Plenery z tegorocznej wystawy KKMK pozwalają nacieszyć oko także zwiedzającym :)
 
OP
OP
Maxeus

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
Tu jeszcze na dokładkę dwa zdjęcia z jazd po modułach - cieszył mnie fakt, że model wzbudzał bardzo duże zainteresowanie ze strony zwiedzających.
W sumie model był przykładem maksymalnego stopnia zabrudzenia jeżdżącego elektryka jaki dopuszczam (złom można znacznie bardziej doprawić), bo jak wiadomo przy patynowaniu bardzo łatwo przesadzić.

01 EP07-187 KKMK 2015  patyna maxeus.jpg

*
02 EP07-187 KKMK 2015  patyna maxeus.jpg


Z tego co mi wiadomo,to będzie taka nowa, trochę mniej spatynowana EP07-187 do sprzedaży w styczniu 2016r.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki