• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK ZNTK Maxeus - czyli co w trawie piszczy

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.907 111 7
Dziękuję jeszcze raz i też mam nadzieję, że zainteresuje go moje hobby jak dwóch pozostałych urwisów :)
Nie mam nic przeciwko większej kolekcji, choć obecna skromna też oko cieszy :)
Moj tato zaczal od zaprowadzenia nmie na stacje o podania nmie maszynistom do parowozu czego on teraz zaluje nie wiem dla czego:)
 
OP
OP
Maxeus

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
Moj tato zaczal od zaprowadzenia nmie na stacje o podania nmie maszynistom do parowozu czego on teraz zaluje nie wiem dla czego:)
A mnie nie trzeba było specjalnie namawiać, bo frajda podróżowania pociągiem z rodzicami była wystarczającym impulsem, jak i możliwość przejażdżki w dzieciństwie SM42, czy prowadzenie EU06 w szkole podstawowej :)

A tak z innej beczki, to jutro trafia do sprzedaży ST44-280 - konwersja na bazie Roco by Jan-Kol; patyna by maxeus - na pokładzie znajduje się dekoder ESU Lok Pilot Basic - model jeździ bez zarzutu.
Oczywiście jeśli sobie ktoś zażyczy, można kupić bez dekodera.
W modelu wymieniłem jędną spaloną żarówkę i spatynowałem wedle własnego uznania, czy się podoba, czy nie, to już indywidualna sprawa gustu oglądającego - osobiście lubię mniej lub bardziej, ale zawsze brudne.

Obraz 227.jpg


Obraz 195.jpg


Obraz 199.jpg


Obraz 203.jpg


Obraz 205.jpg


Obraz 209.jpg


Obraz 213.jpg


Obraz 215.jpg


Obraz 219.jpg


Obraz 222.jpg


c.d.n.
 
OP
OP
Maxeus

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
Cieszę się, że model podoba się szerszej publiczności, przynajmniej wiem, że warto było go zapaprać ;)
Ale muszę popracować w wolnym czasie, którego nie mam nad zielenią, żeby zdjęcia wychodziły bardziej realistycznie.

Na koniec zdjęcie, które zrobiłem gagarkowi tuż przed odjazdem do nowej lokomotywowni - mam nadzieję, że będzie cieszył oko w nowym miejscu.

IMG_0848.JPG
 
OP
OP
Maxeus

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
No i miodnie, za niedługo będzie kolejny do wzięcia :)

Gdy nocą nie mogę spać, a nad głową dudnią tramwaje,
uzbrajam się w cierpliwość i do warsztatu staję.

Kolejne duszyczki w H0 ze stajni Adam Modellbau zostały nawrócone i teraz mam nadzieję, będą cieszyć poprawną jazdą nie tylko właściciela :D
 

Załączniki

OP
OP
Maxeus

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
Rzeczki tam nie ma, ale jak rozumiem chodzi Ci o tą niedokończoną imitację drogi gruntowej, widocznej na pierwszym zdjęciu od góry po lewej stronie ?
Jeśli tak, to została ona wykonana ze szpachli akrylowej Stuccolini, którą tu w polsce można kupić w prawie każdym sklepie z artykułami malarskimi.
Nie wiem, czy tam u Brytów jest takowa dostępna - coś zapewne znajdziesz, ale jeśli ktoś jest zainteresowany jak taki wynalazek wygląda, to zamieszczam poniżej zdjęcie.

szpachla akrylowa stuccolini.jpg


Jej dużą zaletą jest mała waga w porównaniu z taką samą ilością np. gipsu, choć schnie dłużej i wymaga dobrej wentylacji.
Ślady trzeba nanosić od razu, bo później robi się kożuch na powierzchni, a jak wyschnie, to można malować plakatówkami, akrylami i olejnymi w zależności od upodobań.
 
OP
OP
Maxeus

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
Zawsze można sprawdzić, żeby przeszedł na właściwą stronę mocy :)
Nie wszystko warte, żeby przeciagać na ciemną stronę, przynajmniej jak dla mnie nie ta epoka :D


Maćku co to za Kof i jakiego producenta. Na co to przerobisz i jak oznaczysz ??
Trixi Dixi, jak to pięknie nazwał jeden "złotnik" nr.kat. 22120 - niestety to je ameliniowa, znaczy się ... akumulatorowa maszyna, o której w polskich realiach nic nie mogę powiedzieć, bo wszędzie wspominali o spalinówkach, a fotek w/w maszyny za cholerę nie spotkałem, nie mniej klient nasz pan, to będzie ... miał model zamontowany duży UPS (trzeba ciąć w środku niestety) i malowanie koloru ... i malowanie koloru ... i malowanie koloru ... się zobaczy co wyjdzie jak wyschnie ;)

Można by się pokusić o SM01;)
Jak już pisałem wyżej, nie bardzo, więc obejdzie się bez oznaczeń - przeżyjesz to jakoś ? :gwizd:

Ja zaproponuje żeby zrobić coś a'la lata 50-te czyli po prostu czarna z czerwonymi czołownicami i nad zamazaną gapą orzełek.
Nie będzie orzełka, co by nie oblaptał nowej farby, a jak wyjdzie, to może jak nie zapomnę sfocić pokażę za jakiś czas, a teraz przepraszam, ale czarne damy czekają :D

Obraz 267.jpg


Jest jednak coś na wzór, więc do czegoś to będzie podobne.

Obraz 373.jpg


Ale do czego ... czas pokaże.

Obraz 377.jpg
 

zinq

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
No i miodnie, za niedługo będzie kolejny do wzięcia :)

Gdy nocą nie mogę spać, a nad głową dudnią tramwaje,
uzbrajam się w cierpliwość i do warsztatu staję.

Kolejne duszyczki w H0 ze stajni Adam Modellbau zostały nawrócone i teraz mam nadzieję, będą cieszyć poprawną jazdą nie tylko właściciela :D
Co mogą przewozić takie wagoniki, albo inaczej co w nich powinno być przewożone ? W kontenerach widzę wcięcia jak by na wózek widłowy
Ładnie wyglądają :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki