• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK ZNTK Maxeus - czyli co w trawie piszczy

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#1
Wczoraj w godzinach późno popołudniowych oraz przy akompaniamencie bobrzego płaczu drużyn remontowych opuściła ZNTK Maxeus piękna Tr6-10, udając się do swojej docelowej
lokomotywowni gdzieś na śląsku.
Ślicznotka na odjezdnym zamigotała wdzięcznie swoimi lampami, po czym machając pióropuszem dymu
ze swojego komina majestatycznie oddaliła ....
 

Załączniki

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#2
maxeus napisał(a):
piękna Tr6-10, .............. po czym machając pióropuszem dymu
ze swojego komina majestatycznie oddaliła ....
się gdzieś do Włoch patrząc na krajobraz, który za nią sie rozpościera ;)
 
OP
OP
Maxeus

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#3
Nie no tapetka z Teneryfą mi się wcieła w kadr, psując mi wzruszajacą historię o Tr6 :D

P.S. Co do samej Tr6 ukaże się osobny materiał w dziale Tabor, ale jak mi się troszkę poluźni w ZNTK, bo na chwię obecną zbyt wiele roboty stoi na torach.

Marcinie, z Twojej BR58 już ósmy rosół gotuję :D
 
OP
OP
Maxeus

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#4
Minęła kolejna noc, pracy sporo wykonano na nocnej zmianie, trochę się ekipa buntuje, że nie mają nowej obiecanej hali, ba nawet podbijarka z zaprzyjaźnionej firmy przejechała wykonać swoja robotę, ale jak to często bywa geodeci dali d...y i teren pod halę nie jest na zicher wymierzony :devil:
Więc po drobnych i kosmetycznych pracach remontowych, maszyna wróciła do swojego macierzystego miejsca stacjonowania, ale jeszcze tu wróci :twisted:
 

Załączniki

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.184 8 0
#5
No pięknie! Powiedz, czy sam wykonujesz napisy? Pytam, bo jeśli tak, to może przy okazji "remontu taboru pomocniczego" podesłał bym Ci pług odśnieżny Trixa do "spolszczenia" ;) Pozdrawiam.
 
OP
OP
Maxeus

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#6
Niestet nie sam, a w tym przypadku klient dostarczył mi model z dwoma zestawami kalek, które oferuje jeden z forumowiczów (były lub obecny) na Allegro - kalki niestety trochę niedomagają, ale z dwóch zestawów wyszedl jeden :D
Tak więc moja kandydatura odpada, chyba że masz Waść dokładne zdjęcia z takim wynalazkiem, to zawsze można kalki zamówić :roll:
 

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.184 8 0
#7
Szkoda, już myślałem, że znajdzie się osoba, która podejmie się zadania "spolszczenia". Z fotkami też "lipa" - nawet nie wiem czy "coś" takiego u nas jeździło. Może ktoś z forumowiczów dysponuje fotkami oryginału na PKP ? Sam model naprawdę jest "z górnej półki" i pewnie znaleźli by się chętni do wzbogacenia swojej kolekcji o kolejnego PKP-a.
 
OP
OP
Maxeus

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#8
Bardzo mi przykro z tego powodu, ale na materiał zdjęciowy nawet o pługach, to przyjdzie nam długo czekać, o ile wogóle coś się pokaże w tym temacie.
Ale zapewne modelik byłby cudny :D

A u mnie po staremu, czyli prace wolno posuwają się do przodu, na stolarni kończą składać jakieś ławki, pewnie znowu nasmrodzą na weekend malując te drewniane myble.
Tylko lokomotywy wzdychają poddawane mechanicznym pieszczotom ekip poprawiających ich wygląd z typowo zachodniego na nasz pachnący wspomnieniami przeplatanymi zapachem dymu buchającego z komina - prawdziwe damy :D

P.S. Geodeci d....y dali, chłopy harują dalej bez hali - ponoć wysiadło im auto, ciekawe jakim zbytkiem jeżdżą :razz:
 

Załączniki

rocketman

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
Bardzo ładna maszyna, i to zapewne Lilipucia robota. Zapewne pisząc o niedomaganiach masz na myśli znak firmowy na czole - otóż poprostu miało go tam nie być. Kiedyś był stosowany ale inny. Wkrótce będę mieć instrukcję więc pewnie Twoja maszyna wróci do poprawki.
 

Załączniki

OP
OP
Maxeus

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#10
rocketman napisał(a):
Bardzo ładna maszyna, i to zapewne Lilipucia robota. Zapewne pisząc o niedomaganiach masz na myśli znak firmowy na czole - otóż poprostu miało go tam nie być. Kiedyś był stosowany ale inny. Wkrótce będę mieć instrukcję więc pewnie Twoja maszyna wróci do poprawki.
Owszem modelik fajny i spod dłuta Lilliputa, może nawet kiedyś taki zawita na stałe do mojego ZNTK, ale powoli :D
Co się tyczy znaku firmowego, nie byłbym takie pewien do końca, bo ja akurat wykorzystałem taki znak , a mogłem dać taki , a i jeszcze pewnie kilka opcji by się znalazło, tak więc oznakowanie jest zgodne :D
Podbijarki miewały znak firmowy na czołach jak i na ścianach bocznych lub płaszczyznach ram, kwestia tylko, który egzemplarz i kiedy zrobiono zdjęcie oraz w jakiej formie było umieszczone logo, bo wzorów było kilka ;) tylko Waść zrób logo mniejszą czcionką, bo przycięcie niewiele dało, a miało być tak pieknie :cry:
 

rocketman

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
Pod wskazanym przez Ciebie linkiem do zdjęć firmy Torrems widzimy maszynę zwaną podbijarką rozjazdów a nie podbijarką torową (jest to nieco inna maszyna z charakterystycznymi koszami).

Druga zaś zlinkowana maszyna pracuje na lini LHS szerokotorowej, nie ma zderzaków a samoczynny sprzęg. Zatem też jest to inna maszyna i być może nie pracuje na torze normalnym.

Logo jest zrobione wydawaloby się intuicyjnie. Mianowicie skoro (jak sam piszesz) jest jedno i nie pasuje nigdzie to nie umieszczamy go, względnie dajemy na gablotkę, podstawke czy inne tło modelu.

Z resztą się zgadzam, że maszyny miały rózne oznaczenia na przestrzeni czasu. Wkrótce będzie można o tym przeczytać.
 

chf

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
Fajnie oznakowana. Teraz może czas na pokuszenie się by wsadzić do niego dekoder dcc i wstawić oświetlenie :)

Wiem co piszę bo w swoim wstawiłem.
 
OP
OP
Maxeus

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#13
rocketman napisał(a):
Pod wskazanym przez Ciebie linkiem do zdjęć firmy Torrems widzimy maszynę zwaną podbijarką rozjazdów a nie podbijarką torową (jest to nieco inna maszyna z charakterystycznymi koszami).
Zgadza się, tu nie zaprzeczę. :cool:

rocketman napisał(a):
Druga zaś zlinkowana maszyna pracuje na lini LHS szerokotorowej, nie ma zderzaków a samoczynny sprzęg. Zatem też jest to inna maszyna i być może nie pracuje na torze normalnym.
Popatrz na model Lilliputa, którego zdjecia zamieściłem w tym temacie - nie ma buforów, tylko gniazdo sprzęgów, a to już chyba daje do myślenia, tylko logo nie to :D
Kwestia rozstawu szyn regulowana jest wymianą zestawów kołowych na właściwie do potrzeb
rocketman napisał(a):
Logo jest zrobione wydawaloby się intuicyjnie. Mianowicie skoro (jak sam piszesz) jest jedno i nie pasuje nigdzie to nie umieszczamy go, względnie dajemy na gablotkę, podstawke czy inne tło modelu.
Nawet bardzo intuicyjnie :roll: , ale jego gabaryt wcale nie musi wskazywać, że jest przeznaczony tylko i wyłacznie na podstawkę, czy gablotkę - jak widać na moich fotkach, łatwo nie było, ale dało się :D
rocketman napisał(a):
Z resztą się zgadzam, że maszyny miały rózne oznaczenia na przestrzeni czasu. Wkrótce będzie można o tym przeczytać.
Nie no tu jesteśmy obaj zgodni :cool:


Dobra, nie samym taborem człek żyje, czasem i na pojazdach sobie użyje, więc jak donosi Agencja Reuters'a szykuje się fajny model starego znaczy się Stara 28 w skali 1/87, który

http://www.polimedia.pl/pepe/IMG_1608a.jpg

powoli dopracowywuje się w rękach największgo fachowca form odlewanych Pana S. :roll:
Buda Stara, znaczy się nowa

http://www.polimedia.pl/pepe/IMG_1609a.jpg

pokazuje poziom odlewu, który

http://www.polimedia.pl/pepe/IMG_1612a.jpg

powala w tej skali na kolana, a taki drobiazg jak koła

http://www.polimedia.pl/pepe/IMG_1986a.jpg

wręcz ściska za ja...a ekhm ... gardło :D
Można spodziewać się wersji KIT dla modelarzy wersji 7.0

http://www.polimedia.pl/pepe/IMG_3572a.jpg

oraz gotowej dla modelarzy ver. 1.0
Ceny nie są jeszcze znane, ale zapewne pożyczymy cennik Mercedesa :LOL:

http://www.polimedia.pl/pepe/IMG_3573a.jpg

Na chwilę obecną, projekt przechodzi kolejną fazę testową - testujący mają kolejny dzień faze, a projekt sam się rozwija - wot technika :D
GID (czyt. Główny Inżynier Dowodzący) przewiduje doposażenie modeli we właściwe danej wersji detale :cool:
Tak więc Panowie ściskać dudki na modelik fajniutki :twisted: bo premiera w tym roku :twisted: więc nie drapać się po .... głowie :twisted:
Cytując za katalogiem firmowym :
" Miniatura Stara przygotowywana jest w dwóch wersjach podwozia: długiego (dla modelu skrzyniowego, wywrotki, furgonu, chłodni, itp.) oraz krótkiego - dla ciągnika siodłowego, a co za tym idzie - kilku typów naczep, w tym: najsłynniejszej D-40 MEBLE... :) Rozważamy także, wyprodukowanie serii modeli w wersji do samodzielnego montażu. "
Wyżej zaprezentowane zdjęcia pochodzą z naszego tajnego ośrodka badawczego, gdzieś za .... Saturnem :twisted: Cytując za katalogiem firmowym
 
OP
OP
Maxeus

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#14
Widzę, że na Stara (szkoda) nie ma chętnych (co to jesteście nieśmiali, czy co :LOL: ), no nic dłubie się dalej, ale już przy czym innym ;)
Przyjechał kierowca stary, co już niedomaga, żeby mu podrobić solidnie Vomaga :D
Modelik w H0 zaopatrzony w fajny silniczek - kapitalna sprawa do małych modeli spalinówek przemysłowych.

Tak całkiem przypadkiem trafił do mojego ZNTK Vomag Schienen LKW - odlew Weinerta od kolegi PiotraB-32, a niech chłopak ma fajny modelik na półce, a co :cool:
 

Załączniki

OP
OP
Maxeus

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#15
A u mnie po staremu, tłok sprzętu do remontu i notoryczny brak czasu na solidną przysiadkę, ale jak już coś wyjeżdża to fajnie, zawsze luźniej w sali oczekujących na przeszczep przynalezności do zarządu, więc tej pani już podziękujemy.
 

Załączniki

PiotrB-32

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#17
Czy mój Vomag Schienen LKW aby już nie zatęsknił za powrotem do macierzy? :D u Ciebie Maćku pewnie mu zimno i w ogóle... Szczerze polecam innym modele Weinerta bo są świetne.
Możesz jaśniej z tym starem? Będzie konkurencja dla Stara Tololoko czy jak? Bo nie bardzo kumam. Elementy widać na stronie APM a nie znalazłem go w ich ofercie (może ,źle szukam?) jaka cena za gotowy model i jaka cena za kit?..
 
OP
OP
Maxeus

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#18
Seba, na Stara 200 trzeba jeszcze poczekać, bo pierwszy będzie Star 20 z początku produkcji z kabiną, którą widac kilka postów wyżej oraz stosowne do serii koła na gumowych oponach z właściwie wykonaną felgą - wzór dla początku serii, czyli cztery charakterystyczne otwory w feldze.

Piotrze, Vomaga miałbyś na jutro (niedzielę), ale model uparty jak łosieł i sam się postarał o poprawkę prawej piasecznicy i przedniego reflektora, więc jutro ponowne malowanie ostoi :devil:
Kolejna rzecz, to kalkomanie, bo tylko 50% stanu zdało egzamin, a reszta pokazała pazur w trakcie utrwalania - interwencja nie przyniosła oczekiwanego skutku, przykro mi :cry:
Model będzie ukończony w poniedziałek - szklenie i kabiny, montaż paki i wykończenie reflektorów.
Co się tyczy modelu Stara, czy będzie to konkurencja dla Tololoko oceni rynek i nabywcy.
Modelu jeszcze nie ma (dobrze szukałeś, tylko zbyt wcześnie) w ofercie APM, a co za tym idzie nie są znane ceny i na to trzeba jeszcze poczekać cierpliwie, bo testowe elementy dopiero do mnie mają trafić początkiem września, wtedy też pokażę efekty projektu na ciepło, baa nawet gorrrąco :twisted: jeśli pozwoli GID (patrz post o Starze wyżej) :D

A teraz ważna informacja do osób, które złożyły u mnie modele do konwersji lub których modele są w trakcie konwersji:

W związku z powiększeniem stanu ilościowego członków rodziny, a co za tym idzie obciążeniem mnie większą ilością rodzinnych obowiązków czas oczekiwania na wykonanie konwersji wydłuża się do 3 miesięcy minimum, obcięte są też limity na ten oraz przyszły rok przyjmowania modeli do konwersji i nie zmieni się to przez najbliższe dwa lata.
 

Grzeju

Aktywny użytkownik
Reakcje
22 0 0
#20
nie chciałbym zaśmiecac tematu... ale będąc tatą dokładnie rocznej Helenki... nie miałem w życiu bardziej modelarskich 3-ech tygodni, niż te które dostałem jako urlop macierzyński. dziecina tylko śpi, mama też.. a modele aż kwitną w tym czasie. Później jest już dużo gorzej.. tak jak pisze GBB... więc wykorzystaj te kilka najbliższych tygodni jak najpełniej.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki