• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dyskusja o modelach wagonów do przewozu ładunków ponadgabarytowych

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#8
Ponieważ ten link się nie otwiera z wiadomych względów, to podaję tutaj opis tego wagonu. [ Wagon towarowy Uaais do przewozu odpadów radioaktywnych z elektrowni atomowych Niemieckich Kolei Federalnych DB ] Tak że kolego Przemku nie jest to niestety żaden transformator i do tego składu, piękny wagon STK oraz ST 44 chyba, bo za bardzo nie widać, też tej firmy, po prostu nie pasuje. W rzeczywistości taki skład na polskich torach, z tego co mi wiadomo, nie był obecny.
 

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
871 60 10
#9
Ponieważ ten link się nie otwiera z wiadomych względów, to podaję tutaj opis tego wagonu. [ Wagon towarowy Uaais do przewozu odpadów radioaktywnych z elektrowni atomowych Niemieckich Kolei Federalnych DB ] Tak że kolego Przemku nie jest to niestety żaden transformator i do tego składu, piękny wagon STK oraz ST 44 chyba, bo za bardzo nie widać, też tej firmy, po prostu nie pasuje. W rzeczywistości taki skład na polskich torach, z tego co mi wiadomo, nie był obecny.
No to muszę poszukać innej skrajni. Poproszę linka do zakazanego sklepu na PW.
I może ktoś mi powie coś więcej o tym zakazie, bo nie wiem o co chodzi.
 

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.216 86 30
#10
Przez Czeremchę jechały składy z odpadami radioaktywnymi z Niemiec i dalej linią 43 na wschód. Po tych pięknych czasach zostały sygnalizatory radioaktywności przy torze odchodzącym na Białoruś.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
#13
Jejku to z Tobą rozmawiałem w Wołowie o tych modelach. Dzięki tej rozmowie dostałem przyspieszenia i motywacji aby skończyć moją skrajnie.

Zobacz załącznik 532440
Ten model Kibri to jest wagon Uaai 9940 DR późniejszy Uaais 819 DB AG zbudowany w ilości 4 sztuk w roku 1986 w Wagon Union w Siegen dla kolei DR. I jest to "zwyczajna" platforma z zagłębiona podłogą. Natomiast ładunek to możliwe że jest to kontener do przewozu materiałów radioaktywnych. W opisie modelu pisze że jest to ładunek jakiegoś agregatu być może jest to zaszyfrowana nazwa kontenerów do materiałów radioaktywnych. Ja przed Świętami kupiłem taki model ale z ładunkiem drewnianej skrzyni . Same wagony tej serii pojawiały się w Polsce sam kiedyś zrobiłem jego zdjęcia. Tak więc zestawienie go z wagonami STK wcale nie musi być fikcją. Wagony w stanie proznym lub gdy ładunek nie przekracza skrajni mogą być włączane do normalnych pociągów. Natomiast jeśli skrajnia jest przekroczona to wymaga specjalnego pociągu.
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#14
https://www.google.pl/search?q=Firm...w&biw=1680&bih=918&dpr=1#imgrc=tPoG-dCNffoedM:
Kolego Jacku. Zestawienie samego wagonu do tego składu to tak, ale nie z takim ładunkiem na wagonie. To jest kontener Castor do przewozów odpadów radioaktywnych kolei DB i to co piszą w opisie ładunku jaki jest umiejscowiony na wagonie niektórzy sprzedawcy jako transformator lub agregat to mija się ten opis z prawdą. Spółka STK powstała w 2005 roku i do 2008 zajmowała się wyłącznie przewozem transformatorów energetycznych.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
#15
No cóż wystarczy tylko zmienić ładunek.
Te wagony w zasadzie nie powinny być oznaczane starym logo DB bo nie byly ma tej kolei eksploatowane. Z zestawu naklejek można użyć oznaczenia DR ale bez tego logo z napisami w kółko lub DB AG juz po zjednoczeniu kolei. Dawne DB miały podobny jeden wagon Uaai820 zbudowany w latach 60 tych mial jednak wózki o innym wyglądzie i część mostu nosnego poza przestrzenią ladunkowa nie była pokryta blachą.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
#17
Następnym razem nie przyklejaj ładunku a jeśli chcesz żeby ładunek pewniej się trzymał to użyj taśmy dwustronnej.
Ja w ogóle nie uznaję mocowania ładunku na stałe.
 

Podobne wątki