• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK ZNTK "Kwachy"

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
Hmmm... "Astrolon' - kopolimer chlorku winylu i akrylan metylu. Ciekawe tworzywo, musze sie zaglebic w temat bo znam kilka niezlych tworzyw a tego nie. Z cieciem laserem moze byc problem bo zawiera chlorek winylu.
 
OP
OP
Acid Rain 1973

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
Z głośników sączy się najnowszy, genialny wręcz, Lunatic Soul a ja zrelaksowany szlifuję sobie daszek.

014a.jpg


Co do klejenia astralonu to w poniedziałek będę robił próby ale nie powinno być niespodzianek.
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Jest coś uzależniającego w najnowszej odsłonie Lunatic Soul:love: Zabawne, że akurat dziś przy "A Thousand Shards of Heaven" ja też szlifuję dach, tyle że od Fiata 125p:) Nawet udaje mi się zapomnieć że za oknami maszerują wszechpolacy.
Owocnego szlifowania Michale(y)
 
OP
OP
Acid Rain 1973

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
Z oporami ale do przodu mały krok przy 113A. Udało mi się też skończyć wreszcie wagon 209C oraz trzeci 111A. Do zamknięcia całego projektu zostało już niewiele. Mam nadzieję , ze premiera całości nastąpi w najbliższy weekend na imprezie w NCK-u :)

19a.jpg


Bagaż kompletny
16a.jpg


I kolejna dwójka

17a.jpg


18a.jpg
 
OP
OP
Acid Rain 1973

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
Bo dokładnie taki jest plan.

20a.jpg


Na początek oczywiście zamiast olechowskiej siódemki, olsztyńska SP45-089 ciągnąca skład 5124 od Iławy do Płocka. Na łódzką EU07 przyjdzie też swoja kolej, podobnie jak na 110A. Po łbie chodzi mi też 104A jako wagon do Ciechocinka zamiast kuszetki i sypialnego by zrobić z tego dzienny osobowy 1521 :).
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
A te ramki okienne to sa przyklejone na zewnatrz? Mozna by poprosic o jakies zdjecie z bliska okna - chcialbym poznac ten szczegol od strony technicznej.
 
OP
OP
Acid Rain 1973

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
21a.jpg


Tak ramki są przyklejone na zewnątrz. Cała zabawa wygląda następująco. Najpierw na matowy lakier akrylowy przyklejam trawione ramki okien, staram się używać jak najmniej lakieru by nie wypływał na zewnątrz. Po kilkunastu ramkach człowiek nabiera jakiej takiej wprawy w pozycjonowaniu ich. Jak wyschnie lakier, wykałaczką od środka wpuszczam delikatnie klej cyjanoakrylowy i staram się rozprowadzić go po krawędzi okna. Po wyschnięciu kleju, wstawiam docięte szybki. W oknach zamkniętych dla uproszczenia wstawiam całe szybki i bardzo ostrożnie po krawędzi pudła wpuszczam kroplę błyszczącego lakieru, tak by spłynął po krawędzi lekko podciekając między szybkę a ramkę. To chyba najtrudniejszy moment bo łatwo przesadzić i powstanie zaciek, jak jest minimalny odpuszczam, jak większy wyrywam i zaczynam od nowa. Okna otwarte zaś są robione dwuetapowo. Najpierw do opuszczonej ramki przyklejam od wewnątrz połówkę szybki a do drugiej połówki poprzeczkę. Potem jak wyschnie wklejam dolną część szybki z przyklejoną poprzeczką.
 
Ostatnio edytowane:

SantaFe

Aktywny użytkownik
Reakcje
611 30 7
I to jest ta istota modelarstwa do której trzeba dojrzeć. Kupić sto modeli każdy może (kto na nie zarobi :) ), a zrobić z nimi coś więcej by były bardziej realistyczne to już sztuka. Oby było coraz więcej takich modelarzy.
 

robertkroma

Znany użytkownik
Reakcje
1.592 25 2
Modelarz modelarzem, do tego trzeba mieć to coś czyli smykałkę. Ja jej nie mam i dlatego nic nie przerabiam i nie patynuję, bo nie umiem.
A co do okien, to tak powinno być, wklejane od zewnątrz. W oryginale wszystkie Y-ki miały okna wkładane od zewnątrz, pod krawędzie są wkładane uszczelki i dopiero są skręcane od środka. A w modelach niestety wszyscy wkładają wkładki od środka.
A co do modelu, wygląda SUPER.
 

Pantograf

Znany użytkownik
Reakcje
995 62 25
Michał... jesteś duże "M", z imienia i Modelarzem. To co wyprawiasz wprowadza w depresję większość tu osób... Lecz też motywuje (mówię o sobie). Pokazuj I opisuj więcej :mamdola:
 

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.261 2 0
Dzięki za miłe słowa a zwłaszcza te o tym, że kogoś moja dłubanina inspiruje do działania bo tak naprawdę właśnie po to ją pokazuję.
Inspiruje, i to bardzo. Bo są rzeczy, których nigdy nie dostaniesz z drukarki 3D, i właśnie tam takie rady i podpowiedzi są najcenniejsze. Wymiana doświadczeń, jak banalnie by to nie brzmiało zawsze stanowi dużą wartość w naszej branży. Super wagony, Michał :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki