• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK ZNTK "Kwachy"

OP
OP
Acid Rain 1973

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
...Mnie zastanawia ten wagon bez lakieru w tle...
Wagon jak wagon, ot zwykły Y-grek od Tilliga jeno z odciętym dachem i dorobionym innym w/g mojego widzimisię. Na razie niestety poległem na ryflach dachowych robionych "z ręki" i muszę to zrobić "po bożemu" czyli po prostu wytrawić. Model poszedł więc w chwilowo w odstawkę. Oczywiście prościej jest zrobić gładki dach, niby bardziej kultowy ale wtedy trzeba by się bawić z wywietrznikami. Ja nie śmigam za bardzo w temacie osobowego taboru, być może jest wersja wagonu 111A z gładkim dachem i z niewielką ilością wywietrzników ale na razie nie wpadła mi żadna fotka w łapy a i szukać za bardzo mi się nie chce. Jeśli istnieje takowy i ktoś ma zdjęcia z czytelnymi oznaczeniami i będzie skłonny się podzielić to przyspieszy powstanie wspomnianego :). Jakby jeszcze jeździł na początku lat dwutysięcznych w okolicach Łodzi to już w ogóle byłby wypas.

_MG_9656.jpg


Tymczasem kończę mały upgrade jednego z moich ukochanych diesli (sesyjka już za chwileczkę, już za momencik...) i w tzw. międzyczasie rozłożyłem S200 z zamiarem, jak to zwykle w Łodzi, przebicia numerów silnika, cofnięcia licznika... Aj, miałem tego nie zdradzać... No w każdym bądź razie ceglasty owad dostanie za chwilkę nowe oczka, nowe kolorki i parę drobiazgów :).

_MG_9657.jpg
 
OP
OP
Acid Rain 1973

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
Jawohl! W zasadzie niewiele jest maszyn, jakie można w prosty sposób zrobić z tej bazy. Oczywiście nie dotarłem do wszystkich ale przejrzałem naprawdę sporo zdjęć dostępnych w necie i z wysoką kabiną i tłoczonymi drzwiami pewny jestem trzech maszyn. Być może gdzieś po bocznicach szwenda się tego jeszcze sporo ale ciężko je spotkać w ogólnodostępnych miejscach. Zdecydowana większość to niskokabinowce i to jeszcze powiedzmy jest dość łatwe do zrobienia. Zdecydowanie trudniejsze jest wykonanie płaskich drzwi. Pierwszego "trzmiela" (S200-2139 CTL-a) robiłem z czeskiego zestawu fototrawionego i tam też musiałem zrobić całkowicie nowe boki przedziałów.
W Roco przeniesienie świateł jest banalnie proste a tego bałem się najbardziej bo konstrukcja ostoi sprawiała wrażenie solidnego kawałka metalu i na pierwszy rzut oka konieczne było przewiercenie się przez sporą jej część i to pod wariackim kątem. Natomiast po rozebraniu modelu na czynniki pierwsze okazało się, że wystarczy liznąć frezem ostoję od góry bu zrobić kanały na przewody i trafić z otworkiem w plastikowej czołownicy. Jak widać na powyższym zdjęciu, okrągły reflektor to 10 minut pracy (no dobra 25 bo 10 minut schnie szpachlówka.. ). Reszta to drobiazgi.
 
OP
OP
Acid Rain 1973

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
W życiu mężczyzny przychodzi taki moment, że jedna już mu nie wystarcza. W związku z tym moja biedna samotna Ludka doczekała się młodszej siostry i teraz to ten tandem będzie zatrudniany do składu DB Schenker (oczywiście zamiennie z zespołem S200+060Da :) ).

Siostrzyczki
_MG_9667.jpg


Nowe dziecię
_MG_9669.jpg


Dodałem kilka detali na dachu

_MG_9672.jpg


Ciut też z przodu

_MG_9679.jpg



_MG_9676.jpg


I rodzinny portrecik

_MG_9681.jpg
 
OP
OP
Acid Rain 1973

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
W piątek w Rumi zmontujemy taki składzik :). (Ciemnice, 2011.02.10)

_MG_6707.jpg


Ehhh podczas tego i trzech następnych wypadów na "gubińską" Ludki były niemal do znudzenia. Co ja bym dał by znowu zobaczyć taki widok...
 
OP
OP
Acid Rain 1973

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
Mirku, moje dwie największe perełki ryflakowe są na Twoich gratach (w sumie uznaje je za perełki właśnie dzięki nim...). Choćby ten o co pokazałem na poprzedniej stronie :). Teraz choruję na duperele do fiata co pokazał Piotrek w Poznaniu
 
OP
OP
Acid Rain 1973

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
"Dummy". Natomiast jeśli loki jeżdżą w parze mam wrażenie, że nie muszą być jakoś super-hiper zestrojone. Zapinam 060Da i S200 PTK + 20 węglarek, różny producent, różne dekodery i dają radę. Owszem czasem widać jak jedna się ślizga ale ja na to kładę żur. Gorzej jak jedna ma robić za popych, tu rzeczywiście trzeba popracować nad krzywymi prędkości co jest dość trudne i wolniejszą warto dawać na końcu. W przypadku tych ludmił nie ma nawet znaczenia czy ta z napędem i dźwiękiem jedzie jako pierwsza czy druga ale to też zasługa rewelacyjnych wózków Brawy.
 

Gor717

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
704 8 0
Dzięki za info. Pozdrawiam
A tak na przyszłość - koziołka MTB można zrobić "dummy" w 2 minuty. Zabieg całkowicie odwracalny. Sprawdzone empirycznie ;-)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Acid Rain 1973

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
Na Salon Hobby Darek też mi sprzedał patent :). Dzięki temu robiłem akcje składu PTK Holding w konfiguracji rumun+trzmielak+wagoniki i koziołek na końcu. Miodzio!
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.629 71 19

KrzysioRut

Moderator Grupy TMM
FREMO Polska
T M M
Reakcje
277 4 0
... faktycznie piękny składzik ... i pięknie się go prowadzi po torach
... miałem ten przywilej w Gdańsku trochę nim pojeździć po makiecie
... dzięki uprzejmości Michała ... wrażenie na prawdę niesamowite
... tyle gazu ciągnięte przez tak pięknie dopracowany przez Michała tandem
... w załączeniu ujęcie z przejazdu przez most w innej części makiety

20151120_180814.jpg


20151120_180823.jpg


20151120_181548.jpg


20151120_181555.jpg


KRZYSIEK
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Acid Rain 1973

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
Jakiś czas temu widziałem przepiękny film Morfeusza120 portretujący ładny składzik STK-u ze skrajnią. Podobny zestaw przewija się czasami przez Łódź, wioząc transformatory z ABB w różne części świata. Zawsze podobały mi się transporty "gabarytów" a ten film:


stał się inspiracją do sklecenia własnej "skrajni". Zawsze czegoś tam brakowało, albo nie było kasy lub też zwyczajnie chęci do zabrania się do roboty. Obniżka cen na S200 jak i zapowiedź rychłej premiery wagonów z rodziny 111A zaowocowała zwarciem pośladów i zakasaniem rękawów. Na początek mała zajaweczka:

_MG_0674.jpg


Więcej zdjęć pozostałych części układanki niebawem.
Przy okazji powtórzę pytanie zadane już na części samochodowej, czy ktoś z Was zna może numerek RAL (lub systemu w jakim jest malowany) niebieskiej farby używanej przez Felbermayr'a do malowania ich sprzętów?
 

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.935 5 0
OP
OP
Acid Rain 1973

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
O widzisz! Guglać też trza potrafić, ja grzebałem, i mnie nie wylistowało czegoś takiego, dzięki!! Ze składowych na zdjęciach podejrzewałem 5015, zwłaszcza że to ten sam kolor co paska na S200, ale wolałem się upewnić.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki