• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK ZNTK ITD ITP ETC...

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
#1
Jako że jakiś czas temu miałem pierwszy od kilku miesięcy wolny, ale tak na prawdę wolny weekend doszliśmy z kotem do wniosku że fajnie było by coś porobić może... wybór padł na blachy EP09 od Ostbahna, co prawda instrukcja montażu nie dotarła, no ale coś robić trzeba by trzeba...
Oto efekty początkowe:
DSC_0281.JPG

DSC_0282.JPG




A tutaj dyrektor podczas kontroli...

DSC_0283.JPG


Oczywiście łasy jestem na wszelakie uwagi, porady i krytykę, jako że to moje pierwsze lutowanie blach...
 

Załączniki

OP
OP
Gethvar

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
#4
Ja akurat bardzo poważnie rozważam przebudowę na późną wersję z zawieszeniem typu flexicoil lub nr 01 po odbudowie (z wspomnianym zawieszeniem) nie jestem jednak jeszcze do końca zdecydowany...
 
OP
OP
Gethvar

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
#8
Ok, trochę się pozmieniało w życiu i w ogóle, Dyrektor powyżej niestety "odszedł za tęczowy most" :( ale do pracy trzeba by się wziąć i stąd moja prośba malutka, Epokę chciał bym zrobić na full wypas, a ciężko tego dokonać nie posiadając planów kabin, czy ktoś dysponuje może jakimiś ładnymi rysunkami technicznymi owych kabin, pulpitu sterowniczego itd? Potrzebne może nie na gwałt, ale potrzebne... z góry dziękuję ;)
 

KHAB

Użytkownik
Donator forum
Reakcje
117 7 1
#9
Nie są to dokładne rysunki techniczne, ale może do czegoś się przydadzą. W sieci można znaleźć plan pulpitu taki, jak występuje w EP09-002:
04_00_plan.jpg

Taki montowany był w pozostałych wersjach:
kabina eb.jpg

A tak wgląda w zmodernizowanych 104Ec:
pulpit 104ec.jpg lcs.jpg Bez tytułu.jpg
 
OP
OP
Gethvar

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
#10
Nie są to dokładne rysunki techniczne, ale może do czegoś się przydadzą. W sieci można znaleźć plan pulpitu taki, jak występuje w EP09-002:
Zobacz załącznik 701429

Taki montowany był w pozostałych wersjach:
Zobacz załącznik 701430

A tak wgląda w zmodernizowanych 104Ec:
Zobacz załącznik 701437 Zobacz załącznik 701438 Zobacz załącznik 701439
Dzięki! Jesteś wielki! jeszcze jakieś rzuty boczne i narzeczoną poproszę o pomoc w autocadzie :D
Gdzie idzie dostać takie cudeńka?
 

KHAB

Użytkownik
Donator forum
Reakcje
117 7 1
#11
Wszystko, co powyżej, znalazłem w internecie. Pierwszy plan pochodzi stąd, drugi to zdjęcie z aukcji DTR tej lokomotywy na allegro. Dopiero po przyjrzeniu się bliżej zauważyłem, że są to rysunki dwóch różnych pulpitów. Ostatnie trzy zdjęcia znalezione na chomiku.
Kilka tomów DTR lokomotywy EP09 jest w zasobach Archiwum Państwowego we Wrocławiu https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/jednostka/-/jednostka/17627031
 

Pach

Aktywny użytkownik
Reakcje
15 0 0
#15
Spróbuję w pracy pomierzyć pulpit jak się trafi dziewiąteczka ze starym. Ostatnio same po modernizacji. Co prawda dzisiejsze "stare" pulpity to nie te, które pierwotnie występowały w tych lokomotywach. Są pewne różnice wynikające z delikatnych modernizacji. Ogólne wymiary pulpitu pozostały jednak bez zmian. Tylko będziesz musiał trochę poczekać bo w lutym chyba nie będę miał służby "spanej" na 09 :)
 
OP
OP
Gethvar

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
#16
Spróbuję w pracy pomierzyć pulpit jak się trafi dziewiąteczka ze starym. Ostatnio same po modernizacji. Co prawda dzisiejsze "stare" pulpity to nie te, które pierwotnie występowały w tych lokomotywach. Są pewne różnice wynikające z delikatnych modernizacji. Ogólne wymiary pulpitu pozostały jednak bez zmian. Tylko będziesz musiał trochę poczekać bo w lutym chyba nie będę miał służby "spanej" na 09 :)
Był bym wdzięczny, w sumie zdjęcia by się też przydały i to w każdej ilości
 

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.324 56 1
#18
Projektujesz w Google Sketchup? Mi się bardzo fajnie z nim pracowało tylko zdziwiłem się jak nie chciał mi wyrysować łuku o promieniu chyba 1 mm.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki