• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK ZNTK Gdynia

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
Masz rację. Tylko o ile reflektory w EU07 to powiedzmy jest standard wykonania i tutaj raczej nie można mówić o błędzie. Natomiast to co zrobiło Roco w kwestii nie pokrywania się drzwi do przedziałów z samymi przedziałami to jest już błąd, który powinien zostać wyeliminowany, a tak się nie stało. Czyli ta firma olewa swoich klientów nie tylko z Polski ale z Czech , Słowacji, Węgier i Niemiec. A co do pracowników firmy to problem już istniał kilkanaście lat temu bo mieli zatrudnionych imbecyli, którzy nieprawidłowo składali modele, albo co gorsza wycinając elementy z formy obcinali potrzebne elementy części.
 
OP
OP
dgajus

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
Największy ładunek żwiru jaki dotychczas wykonałem. 31,5 cm długości, 5,5 cm szerokości. Wagon w skali "0" 1:45.
W przygotowaniu drewno do tego wagonu ...
DSC_1390.JPG
 

Spacerowicz

Znany użytkownik
Reakcje
3.160 98 2
Raz, a dobrze... :)
Miałem okazje trzymać jeden z tych wagonów w dłoniach- zrobił na mnie wrażenie. Z ładunkiem będzie jeszcze ciekawiej. Czekam na dalsze efekty :)
 
OP
OP
dgajus

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
Tym razem 3 szt. Eosy-y PKP Cargo, w delikatnym ubrudzeniu i na pusto, bez zamocowanego pokrętła koła hamulca ... (Roco 76128)

DSC_1399.JPG


Nieco większy przedstawiciel węglarek ... tyle, że "obcy" ...
DSC_1406.JPG
DSC_1407.JPG


Dla porównania: skala 1:43 (0) oraz 1:87 (H0)
DSC_1408.JPG
 

Załączniki

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
Super.
Co do ładunku piasku w wagonach Eanos DB to zbyt wysoko jest załadowany. Takie przybliżone obliczenia;
Wagon Eanos ma pojemność ok 82,6 m3
Wagony z Twoim ładunkiem wyglądają na załadowane w ok 80% pojemności czyli 66 m3. Teraz piasek w przybliżeniu waży ok 1,6t na m3. Czyli ładunek waży ok 105,6 t. Czyli ok 40t za dużo w stosunku do maksymalnej granicy obciążenia dla toru klasy D gdzie wagony Eanos mają ją ustaloną na ok 65t.
Tak więc piasek w takim wagonie powinien zajmować nie więcej jak połowę jego pojemności
 
OP
OP
dgajus

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
Zestaw dwóch węglarek (Roco 67193).
1. PKP Cargo Eanos 31 51 5376 204-3.
2. PKP Cargo Eanos 31 51 5376 848-8.

Waloryzacja polegała na:
- naniesieniu śladów eksploatacji w skrzyni ładunkowej, na burtach, na podwoziu, na wózkach, kołach i zderzakach,
- montażu poręczy i stopni manewrowego (dołączone w zestawie od producenta),
- montażu pokręteł hamulca postojowego (tutaj trochę zabawy, gdyż producent owszem dołączył te części, ale nie da się ich zamontować bez ingerencji w podwoziu modelu),
- przesunięciu błędnie ułożonych stopni przy drzwiach skrzyni ładunkowej (czynność wymaga "rozebranie" modelu),
- oznaczeniu pasków kontrolnych koła.

Z racji tego, że mam już w swoim składzie PKP Cargo wagony w w/w numerami, zastanowię się nad sprzedażą całego zestawu.
DSC_1409.JPG
DSC_1410.JPG
DSC_1411.JPG
DSC_1412.JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki