• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK ZNTK Gdynia

OP
OP
dgajus

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
Patrząc na Twoje inne dokonania Darku, mam pewien niedosyt... Jakoś bardzo rzuca się w oczy, szczególnie patrząc z boku, trawa rosnąca na zboczu prostopadle do gruntu. W realnym świecie nawet na zboczach to roślinność z reguły rośnie pionowo do góry... ;)
No z tą trawą rosnącą prostopadle - owszem były problemy. Zbyt duże sito od elektrosadzarki nie mogło sobie poradzić, tym bardziej, że użyłem dość długiej trawy.
 
OP
OP
dgajus

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
Kolejne oliweczki po waloryzacji ... z pasażerami, oświetlone wnętrza oraz czerwone końcówki końca składu.
Heris 17031-1
Widok od strony korytarza
DSC_0382.JPG

Widok od strony przedziałów
DSC_0383.JPG


Roco 64817
Widok od strony przedziałów
DSC_0384.JPG

Widok od strony korytarza
DSC_0385.JPG


Roco 64816
Widok od strony przedziałów
DSC_0386.JPG

Widok od strony korytarza
DSC_0387.JPG
 
OP
OP
dgajus

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
Witam!
Bardzo ładnie waloryzowane modele, czy mógłbyś zdradzić w jaki sposób udało Ci się uzyskać taki efekt dachu w wagonie Herisa i Roco (ostatnie zdjęcia). Jakich technik i chemii modelarskiej użyłeś? :)
Odpowiedź w pw.

Ostatnia modelarska dłubanina przed urlopem ...
Z racji, że ładunek rur ma być wyjmowany, rury nie będą wiązane.
tn_DSC_0727.JPG
tn_DSC_0728.JPG
 
OP
OP
dgajus

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
Roco 76128 - zestaw 3 węglarek Eaos PKP Cargo po standardowej waloryzacji:
- pomalowano na biało uchwyty i poręcze,
- dodano białe oznaczenia na obręczach kół,
- zasypano jedynie słusznym, prawdziwym węglem (ładunek wyjmowalny).
DSC_1175.JPG
 

Załączniki

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.762 301 15
Darku, fajna robota - ten górny piasek to co to za piasek? Wygląda super.

W kwestii węglarek Roco - zamalowane na czarno progi - masz jakieś foto poglądowe, bo nie spotkałem się w eaosach z takim zabiegiem, ale też wielu ich nie widziałem.
 
OP
OP
dgajus

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
Darku... Czy wspomniane uchwyty i poręcze, oraz koła hamulców nie są zbyt czyste? Jakoś tak "biją" mnie po oku świeżością.
Tomku, masz oko ... podmalowałem, zostawiłem do wyschnięcia i nie przybrudziłem - poprawię.
Darku, fajna robota - ten górny piasek to co to za piasek? Wygląda super.
Bierzesz z polnej drogi (suchej) wiaderko piachu, wracasz do domu, bierzesz sito z gęstym oczkiem (te od filtrów do wody najlepsze) i oglądając z małżonką/partnerką lub sam jak wolisz "M jak ... mordęga" zwyczajnie przesiewasz zebrany materiał i masz wyskalowany piasek.[/QUOTE]
W kwestii węglarek Roco - zamalowane na czarno progi - masz jakieś foto poglądowe, bo nie spotkałem się w eaosach z takim zabiegiem, ale też wielu ich nie widziałem.
W wagonach jest tam szczelina, gdzie spływa ze skrzyni ładunkowej wszelki brud. W zależności co wagon transportuje może tam być począwszy od koloru brązowego, poprzez rdzawy aż do czarnego. Proszę bardzo:
 

Załączniki

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.762 301 15
Czyli piaseczek :) a czy bez oglądania się nie da?
Z kolei w węglarkach to jest brud i syfoza, nie zaś malowane z zamiarem na czarno. Dzięki. Pozdrawiam.
 
OP
OP
dgajus

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
Kolejne oliwki zjeżdżają z warsztatu. Pasażerowie na miejscach, powieszone firanki PKP, 6-sekcyjne oświetlenie, czerwone końcówki pociągu, delikatna patyna. Roco 64817. Sztuczne oświetlenie to zmora dla oliwek ... jak czas pozwoli w weekend lepsze fotografie.
Cdn ...
DSC_1232.JPG
 

Załączniki

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
I aż sie prosi o wymianę ściany z drzwiami do przedziałów, bo Roco dało plamę z tym co tam dali. O zgrozo w tym roku kupiłem dwa zestawy pociągu Meridian z wagonami YB MAV DR i CSD (chyba nowość 2017) i nadal są rozjechane fazowo drzwi do przedziałów.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki