• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK ZNTK Gdynia

OP
OP
dgajus

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
Trwają prace nad składem z IV epoki. Na pierwszy ogień do waloryzacji poszedł gdyński Sypialny (Tillig 74818).
W ramach waloryzacji wykonano:
- oświetlenie wnętrza,
- oświetlenie końcówek składu (wagon będzie w składzie tym ostatnim lub pierwszym),
- bordowe zasłony,
- malowanie stopni wejściowych.
Przewiduje się też dodanie kilku pasażerów.
Widok od strony przedziałów
DSC_0284.JPG

Widok od strony korytarza
DSC_0287.JPG

Ech te czerwone końcówki ...
DSC_0286.JPG

... i zasłonki ;)
DSC_0288.JPG


Kolejne wagony do składu w przygotowaniu ... relacja wkrótce!
 
OP
OP
dgajus

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
Kolejny wagon przeznaczony do składu z IV epoki. 2 klasa 111-stki. (Heris 17031-3).
W ramach waloryzacji wykonano:
- malowanie wnętrza przedziałów,
- PKP-owskie zasłony,
- montaż pasażerów,
- oświetlenie wnętrza (ESU 50708),
- oświetlenie końcówek składu (wagon będzie w składzie tym ostatnim lub pierwszym),
- malowanie stopni wejściowych,
- waloryzacja dachu.
Widok od strony przedziałów
DSC_0297.JPG

Widok od strony korytarza
DSC_0296.JPG

Czerwone końcówki
DSC_0294.JPG

Kilka uwag odnośnie rozbiórki modelu:
- cholernie trudne oddzielenie budy od ostoi, trzyma dość mocno kilka zatrzasków, szczególnie po dwa od czoła wagonu,
- przy demontażu należy uważać na stopnie wejściowe - bardzo kruche tworzywo,
- ścianka oddzielająca korytarz od przedziałów wykonana nieprecyzyjnie (krzywa, zbyt ciasno wchodzi w otwory mocujące - bez pilnika się nie obejdzie), w drugim egzemplarzu była fabrycznie odwrotnie zamontowana :rolleyes:
DSC_0304.JPG

... no i sam już nie wiem jak z tymi wózkami ma być. Czy są zamontowane poprawnie czy Heris może coś nie dopatrzył? W każdym wózku na ramie jest otwór z obu stron. Jak to wyglądało w oryginale?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
sam już nie wiem jak z tymi wózkami ma być. Czy są zamontowane poprawnie czy Heris może coś nie dopatrzył? W każdym wózku na ramie jest otwór z obu stron. Jak to wyglądało w oryginale?
Na zbliżeniu końca wagonu z lampami końcowymi wózek jest prawidłowo. Na pozostałych zdjęciach nie bardzo widzę jak jest. Wydaje mi się, że prądnica też jest prawidłowo. Ogólnie to na każdym wózku powinien być jeden poziomy drążek stabilizujący, zawsze skierowany od środka wózka w kierunku końca wagonu (czyli patrząc z boku na lewym wózku w lewo, a na prawym - w prawo). W moich wagonach brakowało dwóch drążków, były tylko na wózkach bez prądnicy, a powinny być na wszystkich. Wydaje mi się, że w modelach kolegi Darka też tego brakuje. Kiedyś była o tym dyskusja na forum ale nie znajdę tego teraz.
 

SantaFe

Aktywny użytkownik
Reakcje
611 30 7
Super wagon, widać dużo włożonej pracy. Tak jak Bronco_Billy dziwie się, że są te kolorowe figurki w środku. Domyślam się, że są dużo tańsze, ale może pokusisz się by je też pomalować na bardziej stonowany kolor? Napiszesz czym malowałeś wózki?
 
OP
OP
dgajus

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
A co oni, w betach śpią? ;) I to takich kolorowych? W tamtym czasie? Jakieś krezusy same ;) Albo nie nasi ;)
A kto bogatemu zabroni ubrać się w takie pstrokate kolory? Proszę bardzo ... kadr z filmu "3 dni bez wyroku" (1991 r.)
3dnibezwyroku6.jpg

Super wagon, widać dużo włożonej pracy. Tak jak Bronco_Billy dziwie się, że są te kolorowe figurki w środku. Domyślam się, że są dużo tańsze, ale może pokusisz się by je też pomalować na bardziej stonowany kolor? Napiszesz czym malowałeś wózki?
Tak - figurki dużo tańsze z racji tego, że do 5-wagonowego składu muszę włożyć ich minimum 100 szt. Zmieniać barw nie zamierzam - wagon zamknięty, poza tym trzeba naprawdę wytężyć wzrok, aby zobaczyć całą postać siedzącą w przedziale.
Ja bym nie pisał czym malowałeś wózki, bo firanki się nie podobają
To firanki czy figurki ? ;)
Wózki malowane mieszaniną: Tamiya XF-1 (czarny) oraz XF-68 (brąz), kładziona aerografem.
 
OP
OP
dgajus

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
Czy można coś zrobić ze starym, dawno zlikwidowanym i niepotrzebnym 25l akwarium?
Otóż tak. Można wypełnić je taką oto mini-dioramą do prezentacji modeli.
Długość: 38 cm, szerokość 24 cm. Czas wykonania: jeden weekend :)
Przewody widoczne w tle posłużą do zasilenia toru oraz uruchomienie semafora (zdecydowałem o możliwości wyświetlenia tylko sygnału: S1)
Zdjęcia w akwarium za jakiś czas ...
DSC_0309.JPG
 

Załączniki

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.566 386 20
Patrząc na Twoje inne dokonania Darku, mam pewien niedosyt... Jakoś bardzo rzuca się w oczy, szczególnie patrząc z boku, trawa rosnąca na zboczu prostopadle do gruntu. W realnym świecie nawet na zboczach to roślinność z reguły rośnie pionowo do góry... ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki