• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK ZNTK Gdynia

OP
OP
dgajus

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
Patynując węglarki robisz błędy które i ja kiedyś popełniłem.
Jak widać na zamieszczonym przez Ciebie zdjęciu orginału niebieskie łaty są ciemniejsze. Pomysł miałeś dobry ale powinieneś po zamaskowaniu opisów i przed używaniem pigmentu rozjaśnić wagon. Metoda jest prosta choć pracochłonna. Na przygotowany model trzeba aerografem nanieść przygotowany specyfik czyli: lakier(3) biała matowa (1) rozpuszczalnik (10). Do brązowych wagonów zamiast białego żółty.
Ciekawa metoda - trzeba będzie wypróbować. Dzięki za poradę.
Co do oryginału zdjęcia bardziej sugerowałem się taką fotografią, którą podesłał mi kolega z forum.
 

Załączniki

SantaFe

Aktywny użytkownik
Reakcje
611 30 7
Patynując węglarki robisz błędy które i ja kiedyś popełniłem.
Jak widać na zamieszczonym przez Ciebie zdjęciu orginału niebieskie łaty są ciemniejsze. Pomysł miałeś dobry ale powinieneś po zamaskowaniu opisów i przed używaniem pigmentu rozjaśnić wagon. Metoda jest prosta choć pracochłonna. Na przygotowany model trzeba aerografem nanieść przygotowany specyfik czyli: lakier(3) biała matowa (1) rozpuszczalnik (10). Do brązowych wagonów zamiast białego żółty.
Dzięki za tą poradę, kiedyś kombinowałem z białym wash-em vallejo lub metodą z gazetki mig czyli rozcieraną farbą akrylową. Jednak twój patent jest lepszy.
 

MAnTonI

Aktywny użytkownik
Reakcje
172 1 0
Choć pewnie na tych wagonach desek nie wożono, a przynajmniej nie po to były ...
Zacytuję sam siebie z wątku o modelu PIKO - modele wagonów 401Z, zebyś mógł sam spojrzeć na film z epoki Gierka.
Wydaje mi się iż wagon 401Ze z kłonicami widać na prezentowanym już na forum filmie dokumentalnym z 1975 r. ,,Wyzwania i problemy stojące przed polskim transportem" http://www.euscreen.eu/play.jsp?id=EUS_843FBB9E820C4BBB9F81C46163EBE49D od 5:48 platforma załadowana drewnem, kłonice oraz ściana boczna, wagon niewidoczny w całości.
 

Ufo

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
266 1 1
Fajnie różne wagony na przywołanym filmie widać. No i deski jednak wożono ...
Wożono wszystko to, co było do przewiezienia. Zaś możliwość wożenia ładunków o dużej masie skupionej (nie "ciężkich", jak napisałeś) to tylko dodatkowy atut wagonu, który nie musiał być zawsze wykorzystywany.
 
OP
OP
dgajus

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
Ładunek tłucznia do szutrówek Facc od Albert Model. Tłuczeń wykonany w dwóch wersjach: w kolorze szarym i kolorze brązowym. Z uwagi na formę skrzyni ładunkowej ładunek dość skomplikowany w swoim kształcie. Ładunek nie jest montowany na stałe - wchodzi i wychodzi swobodnie. Podziękowania dla Tomasza za udostępnienie wagonu w celu pobrania wymiarów.
DSC_9825.JPG

DSC_9830.JPG
DSC_9832.JPG

DSC_9836.JPG
DSC_9837.JPG
 

Ufo

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
266 1 1
Ładunek tłucznia do szutrówek Facc od Albert Model. Tłuczeń wykonany w dwóch wersjach: w kolorze szarym i kolorze brązowym. Z uwagi na formę skrzyni ładunkowej ładunek dość skomplikowany w swoim kształcie. Ładunek nie jest montowany na stałe - wchodzi i wychodzi swobodnie. Podziękowania dla Tomasza za udostępnienie wagonu w celu pobrania wymiarów.
Zobacz załącznik 555765
Zobacz załącznik 555767
Bardzo ładne, tylko na której kopalni ładuje się w ten sposób dozatory?
 

Załączniki

OP
OP
dgajus

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
Tym razem sporo niebieskiego ...
Eanos'y Tillig'a (stopnie manewrowe to totalna porażka - wagony poczekają na montaż fototrawionych)
DSC_9850.JPG

DSC_9851.JPG

DSC_9852.JPG
DSC_9853.JPG


Eanos'y Roco
- zamontowano poręcze, koło hamulca postojowego
- naniesiono paski kontrolne koła,
- zamocowano stopnie manewrowe - zapewne po pewnym czasie czeka je wymiana na fototrawione - czas pokaże,
- wykonano ładunki węgla ... oczywiście węgiel prawdziwy.
DSC_9854.JPG

DSC_9855.JPG
DSC_9856.JPG
DSC_9857.JPG
DSC_9858.JPG
DSC_9859.JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki