• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ZNTK Gdynia

dgajus

Moderator Grupy SKMK
Zespół forum
SKMK
Patynując węglarki robisz błędy które i ja kiedyś popełniłem.
Jak widać na zamieszczonym przez Ciebie zdjęciu orginału niebieskie łaty są ciemniejsze. Pomysł miałeś dobry ale powinieneś po zamaskowaniu opisów i przed używaniem pigmentu rozjaśnić wagon. Metoda jest prosta choć pracochłonna. Na przygotowany model trzeba aerografem nanieść przygotowany specyfik czyli: lakier(3) biała matowa (1) rozpuszczalnik (10). Do brązowych wagonów zamiast białego żółty.
Ciekawa metoda - trzeba będzie wypróbować. Dzięki za poradę.
Co do oryginału zdjęcia bardziej sugerowałem się taką fotografią, którą podesłał mi kolega z forum.

Załączniki

SantaFe

Aktywny użytkownik
Patynując węglarki robisz błędy które i ja kiedyś popełniłem.
Jak widać na zamieszczonym przez Ciebie zdjęciu orginału niebieskie łaty są ciemniejsze. Pomysł miałeś dobry ale powinieneś po zamaskowaniu opisów i przed używaniem pigmentu rozjaśnić wagon. Metoda jest prosta choć pracochłonna. Na przygotowany model trzeba aerografem nanieść przygotowany specyfik czyli: lakier(3) biała matowa (1) rozpuszczalnik (10). Do brązowych wagonów zamiast białego żółty.
Dzięki za tą poradę, kiedyś kombinowałem z białym wash-em vallejo lub metodą z gazetki mig czyli rozcieraną farbą akrylową. Jednak twój patent jest lepszy.

dgajus

Moderator Grupy SKMK
Zespół forum
SKMK
Trwają prace nad załadunkiem platformy deskami. Dwie wersje, w dwóch odcieniach desek. Wbrew pozorom ładunek ... dość czasochłonny.
DSC_9806.JPG
DSC_9807.JPG
DSC_9809.JPG
DSC_9808.JPG

MAnTonI

Aktywny użytkownik
Choć pewnie na tych wagonach desek nie wożono, a przynajmniej nie po to były ...
Zacytuję sam siebie z wątku o modelu PIKO - modele wagonów 401Z, zebyś mógł sam spojrzeć na film z epoki Gierka.
Wydaje mi się iż wagon 401Ze z kłonicami widać na prezentowanym już na forum filmie dokumentalnym z 1975 r. ,,Wyzwania i problemy stojące przed polskim transportem" http://www.euscreen.eu/play.jsp?id=EUS_843FBB9E820C4BBB9F81C46163EBE49D od 5:48 platforma załadowana drewnem, kłonice oraz ściana boczna, wagon niewidoczny w całości.