• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
OP
OP
dgajus

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Patynując węglarki robisz błędy które i ja kiedyś popełniłem.
Jak widać na zamieszczonym przez Ciebie zdjęciu orginału niebieskie łaty są ciemniejsze. Pomysł miałeś dobry ale powinieneś po zamaskowaniu opisów i przed używaniem pigmentu rozjaśnić wagon. Metoda jest prosta choć pracochłonna. Na przygotowany model trzeba aerografem nanieść przygotowany specyfik czyli: lakier(3) biała matowa (1) rozpuszczalnik (10). Do brązowych wagonów zamiast białego żółty.
Ciekawa metoda - trzeba będzie wypróbować. Dzięki za poradę.
Co do oryginału zdjęcia bardziej sugerowałem się taką fotografią, którą podesłał mi kolega z forum.

Załączniki

SantaFe

Aktywny użytkownik
Patynując węglarki robisz błędy które i ja kiedyś popełniłem.
Jak widać na zamieszczonym przez Ciebie zdjęciu orginału niebieskie łaty są ciemniejsze. Pomysł miałeś dobry ale powinieneś po zamaskowaniu opisów i przed używaniem pigmentu rozjaśnić wagon. Metoda jest prosta choć pracochłonna. Na przygotowany model trzeba aerografem nanieść przygotowany specyfik czyli: lakier(3) biała matowa (1) rozpuszczalnik (10). Do brązowych wagonów zamiast białego żółty.
Dzięki za tą poradę, kiedyś kombinowałem z białym wash-em vallejo lub metodą z gazetki mig czyli rozcieraną farbą akrylową. Jednak twój patent jest lepszy.

MAnTonI

Aktywny użytkownik
Choć pewnie na tych wagonach desek nie wożono, a przynajmniej nie po to były ...
Zacytuję sam siebie z wątku o modelu PIKO - modele wagonów 401Z, zebyś mógł sam spojrzeć na film z epoki Gierka.
Wydaje mi się iż wagon 401Ze z kłonicami widać na prezentowanym już na forum filmie dokumentalnym z 1975 r. ,,Wyzwania i problemy stojące przed polskim transportem" http://www.euscreen.eu/play.jsp?id=EUS_843FBB9E820C4BBB9F81C46163EBE49D od 5:48 platforma załadowana drewnem, kłonice oraz ściana boczna, wagon niewidoczny w całości.

OP
OP
dgajus

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Ładunek tłucznia do szutrówek Facc od Albert Model. Tłuczeń wykonany w dwóch wersjach: w kolorze szarym i kolorze brązowym. Z uwagi na formę skrzyni ładunkowej ładunek dość skomplikowany w swoim kształcie. Ładunek nie jest montowany na stałe - wchodzi i wychodzi swobodnie. Podziękowania dla Tomasza za udostępnienie wagonu w celu pobrania wymiarów.
DSC_9825.JPG

DSC_9830.JPG
DSC_9832.JPG

DSC_9836.JPG
DSC_9837.JPG

Ufo

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Ładunek tłucznia do szutrówek Facc od Albert Model. Tłuczeń wykonany w dwóch wersjach: w kolorze szarym i kolorze brązowym. Z uwagi na formę skrzyni ładunkowej ładunek dość skomplikowany w swoim kształcie. Ładunek nie jest montowany na stałe - wchodzi i wychodzi swobodnie. Podziękowania dla Tomasza za udostępnienie wagonu w celu pobrania wymiarów.
Zobacz załącznik 555765
Zobacz załącznik 555767
Bardzo ładne, tylko na której kopalni ładuje się w ten sposób dozatory?

Załączniki

OP
OP
dgajus

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Tym razem sporo niebieskiego ...
Eanos'y Tillig'a (stopnie manewrowe to totalna porażka - wagony poczekają na montaż fototrawionych)
DSC_9850.JPG

DSC_9851.JPG

DSC_9852.JPG
DSC_9853.JPG

Eanos'y Roco
- zamontowano poręcze, koło hamulca postojowego
- naniesiono paski kontrolne koła,
- zamocowano stopnie manewrowe - zapewne po pewnym czasie czeka je wymiana na fototrawione - czas pokaże,
- wykonano ładunki węgla ... oczywiście węgiel prawdziwy.
DSC_9854.JPG

DSC_9855.JPG
DSC_9856.JPG
DSC_9857.JPG
DSC_9858.JPG
DSC_9859.JPG