• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK ZNTK Gdynia

OP
OP
dgajus

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.156 42 1
Kolejny Gags 401Ka (Piko 58376A)
DSC_2629.JPG
DSC_2630.JPG

W moim odczuciu wagony te mają niezbyt dobrze skonstruowane pod względem wytrzymałości stopnie manewrowe. Jedno mocniejsze stuknięcie czy nawet obrócenie modelu i stopień manewrowy łamie się jak zapałka.
Modele zawsze waloryzuję przy użyciu podłoża jakim jest miękka gąbka przytwierdzona do płyty HDF. W żadnym z dotychczas waloryzowanych modeli nie zdarzyło mi się, by pod naciskiem na gąbkę taki stopień, czy inny drobny detal uległ uszkodzeniu. Dlatego sukcesywnie stopnie w tych wagonach będą wymieniane na fototrawione. Wyglądają bardziej realistycznie i są o wiele wytrzymalsze od tych fabrycznych.
IMG_20210228_144352.jpg
 

Dariusz71

Aktywny użytkownik
Reakcje
959 2 0
Bardzo fajna robota. Na SU mnie troszkę razi zbyt mocno moimi zdaniem, zaakcento bród na chłodnicach w stosunku do pozostałej części lokomotywy.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki