• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK ZNTK Flotoma

OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.867 5 0
Wapniarkę mogę uznać za skończoną. Wzorem oryginału powinna być niemiłosiernie ubrudzona wapiennym pyłem. Do tego stopnia, że nie powinno być na niej widać oznaczeń. Po co tylko wtedy w ogóle ją oznakowywać? :) Uznałem że mój model będzie odzwierciedlać stan krótko po rewizji.

20201001_083153.jpg
20201001_083220.jpg
20201001_083246.jpg
20201001_083303.jpg
 

cichy

Nowy użytkownik
Reakcje
62 0 0
Nawet jako statyczny modelik będzie bardzo fajny Tomku. Jestem ciekaw efektu końcowego i jestem ciekaw czy planujesz jakąś scenkę do tego malucha?
 
OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.867 5 0
Pandemia na dłuższy czas wstrzymała organizację wystaw. Co nie oznacza, że coś tam na warsztaciku tworzyło się :) Podczas ubiegłotygodniowej wystawy w Stacji Muzeum udało się ponownie zaprezentować makietę Karnina. W związku z tym wykonałem zdjęcia nowo powstałego taboru w plenerze.
Zaczynamy od pokazanej wcześniej wapniarki 205S.

IMG_6729.JPG
 
OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.867 5 0
Kolejny wagon, to platforma Roco nawiązująca do używanej na PKP platformy 24Z. Jakiś czas temu woziliśmy na makiecie kontener PLO na starszym wypuście tego modelu z epoki V. Nowy wagon posiada fabryczne oznaczenia z epoki IV. Oprócz delikatnej patyny dodałem nowe, trójramienne koła hamulca ręcznego. Pomalowałem na czarno kłonice oraz słupki o które opierają się burty.

IMG_6727.JPG
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
Pandemia na dłuższy czas wstrzymała organizację wystaw. Co nie oznacza, że coś tam na warsztaciku tworzyło się :) Podczas ubiegłotygodniowej wystawy w Stacji Muzeum udało się ponownie zaprezentować makietę Karnina. W związku z tym wykonałem zdjęcia nowo powstałego taboru w plenerze.
Zaczynamy od pokazanej wcześniej wapniarki 205S.

Zobacz załącznik 840046
Kurcze obrazek jak z dzieciństwa kiedy widywałem wapniarki w moim miasteczku, super.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki