• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK ZNTK Flotoma

OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.867 5 0
na pewno ten nr? Jak wpisuje to wyskakuje szary kolor...
czeski błąd, to miał być Humbrol 121 :) Dzięki za czujność.

Świetnie to wyszło, drewno przypomina deski, tylko jest mały problem.
Deski w oryginale były zabezpieczone takim szuwaksem w kolorze grafitowo-czarnym. Nie wiem, czy to był jakiś olej czy farba.
Mogę się zgodzić, bo nie bez znaczenia fabryczny model ma podłogę pomalowaną na ciemno szary kolor. Wyszedłem z założenia, że podczas eksploatacji ten kolor rozjaśnił się. Wspierałem się tym zdjęciem:
http://forum.modelarstwo.info/threads/parowozowy-hyde-park-ale-tylko-nasze-koleje-i-bez-czasów-współczesnych.15354/page-163#post-671893
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
-Kolego Flatoma. Deski w czasie eksploatacji nie jaśnieją, tylko wręcz przeciwnie, ciemnieją. Ten wagon co dałeś linka, to jego podłoga jest po prostu zapylona albo resztkami wapna lub też cementu, bo te platformy taki towar na paletach też przewoziły. Kolega Zbyszek pokazał bardzo ładne zdjęcie wagonu i jego podłogi, tak ona wygląda po pewnym okresie eksploatacji.
 
OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.867 5 0
Na warsztat trafił wagon wapniarka 10S od Medyka. Jest to typowo polska konstrukcja wagonu. Model powstał całkowicie z metalu, głównie z blach fototrawionych. Oczywiście nie licząc podwójnie izolowanych zestawów kołowych. Kosztował trochę pracy, przede wszystkim ze względu na jego dostostosowanie do warunków bezstresowej eksploatacji w warunkach makiety modułowej / prezentacyjnej. Wymieniłem większość poręczy na "druciane". Zabudowałem "bardziej masywny" układ klocków hamulcowych od EFC, nowe tarcze przestawcze hamulca. Dwie klapy posiadają możliwość otwarcia. Obecnie jestem w trakcie opracowywania oznaczeń na ten wagon.

20200512_224345.jpg
20200512_224052.jpg
20200512_224157.jpg
20200512_224238.jpg
 

Rokstedi

Znany użytkownik
PGM
Reakcje
1.506 0 0
Modele z blach, w dobrym wykonaniu mają poza wytrzymałością wyjątkową filigranowość. Fajna praca Tomek. Jak zawsze czysto i dokładnie. Pomyśl nad zamontowaniem ruchomej kratki na list przewozowy. Weinert ma takie w swojej ofercie. Nie wiem tylko czy wielkość będzie odpowiednia - ja zastosowałem wspomniany wyrób w Fitowęglarce. Zresztą sam sobie możesz rozrysować i wytrawić.
 
OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.867 5 0
Wapniarka otrzymała już podstawowe kolory. Czerwień tlenkowa została naniesiona techniką wybierania paneli. Teraz pora na wash i różne kolorystyczne akcenty. Poręcze zgodnie z wytycznymi epoki IVa zostaną w kolorze czerwieni tlenkowej. Kolejnym etapem będzie nałożenie kalkomanii oraz patyna. W jej przypadku czeka mnie wyzwanie, ponieważ jeszcze nie patynowałem wagonów na biało. Chcę zrobić to tak, aby były widoczne białe oznaczenia. Jak widać na dostępnych w Internecie zdjęciach, czasami wapniarki od pyłu wapiennego były całe białe.

20200903_235402.jpg
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.859 111 7
Wapniarka otrzymała już podstawowe kolory. Czerwień tlenkowa została naniesiona techniką wybierania paneli. Teraz pora na wash i różne kolorystyczne akcenty. Poręcze zgodnie z wytycznymi epoki IVa zostaną w kolorze czerwieni tlenkowej. Kolejnym etapem będzie nałożenie kalkomanii oraz patyna. W jej przypadku czeka mnie wyzwanie, ponieważ jeszcze nie patynowałem wagonów na biało. Chcę zrobić to tak, aby były widoczne białe oznaczenia. Jak widać na dostępnych w Internecie zdjęciach, czasami wapniarki od pyłu wapiennego były całe białe.

Zobacz załącznik 752723
Ładna. Czy to ma pracujące zawieszenie?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki