• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK ZNTK Czernichów

OP
OP
Merlin

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.385 2 0
#22
Po ostatniej imprezie, na której zasmakowałem fremo jazd, postanowiłem, że trzeba się wziąć i wykonać ładunki do wagonów ;) Na początek węglarka od roco.
Ładunek wykonany na dociętym styrodurze, pomalowanym na czarno, następnie przesiany węgiel przyklejony na wikolu.
 

Załączniki

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#25
Świecą jeszcze oba światełka na raz (białe i czerwone), gdyż czekam na płytki. Jak dojdą, to wrzucę zdjęcie :)
Dziś zamontowałem płytki od @Grzes zamiast oryginalnych. Inne ustawienie diód niż w przypadku oryginalnych płytek umożliwia bezprzewodowe podłączenie i właściwe świecenie reflektorów. Efekt? Oceńcie sami, według mnie super, świeci w miarę całym reflektorem (nie jest to takie idealne rozproszenie światła, ale jest). Jak widać na pierwszych zdjęciach, nic nie przebija, natomiast w całkowitej ciemni nie umię ująć tego efektu i zdjęcia wyglądają jakby coś gdzieś przeświecało między światłowodami, jednak na żywo wszystko jest prawidłowo. Po prostu na zdjęciach to tak wychodzi :)
Mam pytanie. Jeśli chodzi o reflektory KLUBA i montaż ich w modelu z oryginalną płytka oświetleniową - macie jakiś patent aby po włożeniu światłowodów w reflektor nie świeciło białe/czerwone jednoczesnie? Ktoś z tym walczył?

A te płytki to kto sprzedaje? Jaki koszt? Można prosić fotki tych płytek? Najlepiej oryginalna obok tej "nowej". Trudno się je podmienia?

A tak przy okazji.... w tym modelu (161) http://forum.modelarstwo.info/attachments/dsc_0040-jpg.443927/ z tego co wiem to i górny reflektor winien być z "czerwonym". Nie wiem, czy fizycznie świecił, ale z jedynego znanego mi zdjęcia (oraz z tego co zrobiło PIKO) wynika, że górna lampa też jest taka jak dwie dolne. Z tego względu ja zamówiłem u p. Zbyszka Kluby 6 takich samych wkładów :) z myślą do zabudowy ich właśnie w modelu EU07-161.
 
Ostatnio edytowane:

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.023 28 1
#26
A tak przy okazji.... w tym modelu (161) http://forum.modelarstwo.info/attachments/dsc_0040-jpg.443927/ z tego co wiem to i górny reflektor winien być z "czerwonym". Nie wiem, czy fizycznie świecił, ale z jedynego znanego mi zdjęcia (oraz z tego co zrobiło PIKO) wynika, że górna lampa też jest taka jak dwie dolne.
Wydaję mi się ,że górny reflektor z czerwoną lampką to jakiś odstęp od reguły...
Albowiem według instrukcji sygnalizacji E1 sygnał Pc5 "Oznaczenie końca pociągu , lub pojazdu trakcyjnego jadącego luzem " zakłada dwa światła czerwone na tylnej ścianie pojazdu trakcyjnego jadącego luzem, lub w składzie pociągu ,ciężkiego pojazdu pomocniczego ,lub maszyny torowej.
Tak więc chyba faktycznie nie świecił w tym górnym reflektorze. Jeżeli chcesz zrobić w modelu tak jak to było w oryginale wystarczy zaznaczyć tą czerwoną lampkę ,bez konieczności podłączenia do niej diody.
Pozdrawiam serdecznie
 

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
574 7 0
#27
Mam pytanie. Jeśli chodzi o reflektory KLUBA i montaż ich w modelu z oryginalną płytka oświetleniową - macie jakiś patent aby po włożeniu światłowodów w reflektor nie świeciło białe/czerwone jednoczesnie? Ktoś z tym walczył?

A te płytki to kto sprzedaje? Jaki koszt? Można prosić fotki tych płytek? Najlepiej oryginalna obok tej "nowej". Trudno się je podmienia?
Swego czasu popełniłem takie płytki ;)
Pytaj @Merlin
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Merlin

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.385 2 0
#28
Z lewej strony mamy płytkę od @Grzes natomiast z prawej oryginalną od piko. Jak widać na płytkach od @Grzes diody są umiejscowione w pionie, natomiast w piko w poziomie, co nie pasuje do reflektorów od kluby ;)
Wymiana płytki polega na przelutowaniu kabli i odizolowania diód na płytce, by nie przeświecały między otworami w reflektorze. Dzięki temu patentowi całość jest bezproblemowo rozbieralna ;)
IMG_20170305_192332.jpg
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.023 28 1
#29
Marcin w Twoim opisie wkradł się błąd.;)
W płytce Krzyśka diody są : biała w pionie, czerwona w poziomie (pod białą) i to załatwia sprawę rozdzielenia oświetlenia.
W płytce Piko diody są w pionie ale obok siebie i to nie załatwia sprawy rozdzielenia światła w wkładach od p. Kluby.
Przynajmniej ja tak to widzę na pokazanych przez Ciebie zdjęciach.:)
Pozdrawiam serdecznie
 
OP
OP
Merlin

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.385 2 0
#30
Dokładnie o to mi chodziło, czyli w płytce Krzyśka diody są ustawione w linii pionowej (jedna pod drugą), a w piko, w linii poziomej (obok siebie) ;) Tak miałem to napisać.
Myślę, że samo obrócenie diody (pojedyńczej) i ustawienie jej w pionie lub poziomie nie ma tutaj żadnego znaczenia :)
 

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
574 7 0
#32
Dodam tylko, że w moich płytkach białe diody są przesunięte, żeby świeciły centralnie w środek reflektora, oraz jest możliwość rozdzielenia czerwonych świateł ( po przecięciu jednej ścieżki ) .
 
OP
OP
Merlin

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.385 2 0
#33
O zgrozo, to już 3 lata jak nic nie wrzucałem na forum. Jednak Ci co śledzą mój FB, wiedzą że cały czas się coś dzieje ;)

Czas nadrobić zaległości na forum i wrzucić co nieco tutaj.

Na sam początek dość niedawny projekt - Czeski motorak, a dokładniej doczepa z wydruku 3D. Zajął sporo czasu, jednak chciałem się pobawić tym wszystkim i popróbować różne metody i techniki. Ostateczny rezultat jest przyzwoity ale do ideału to mu jeszcze daleko, nie mniej jednak docelowo zrobię do niego podwozie i gdzieś tam sobie postawię. Projekt znaleziony na thingiverse.com jednak w ostatnich dniach strona ma coś problem z działaniem. Dodatkowo przy malowaniu dobrałem zły kolor, w oryginale jest bardziej bordowy :)
 

Załączniki

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.075 140 0
#34
Abstrahując... Motorak tak popularny, także na Węgrzech, a nie ma w jakiejś bardziej dostępnej ofercie? Dziwne, że wielcy i średni producenci go nie produkują, przecież na południowym rynku by schodził na pniu ;-)

Żywiczne w TT i N widziałem/miałem/mam.
O N lepiej nie wspominać, TT jeszcze był OK.
 
OP
OP
Merlin

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.385 2 0
#36
Do tej pory jedynie dostępny był z manufaktury, tak jak pisze @SantaFe pojawił się w zapowiedziach roco, pewnie będzie to strzał w dziesiątkę, gdyż malowań i wersji było tyle że hoho.
 
OP
OP
Merlin

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.385 2 0
#37
Kolejnym projektem nad którym pracuję w obecnej chwili jest konwersja Br52 firmy Gutzold. Długo rozglądałem się za możliwymi egzemplarzami do wykonania i ostatecznie padło na Ty2-29, który będzie szacowany na IV epokę z płaskimi drzwiami dymnicy (nie udało mi się znaleźć informacji kiedy wypukłe zostały zastąpione właśnie płaskimi). Bądź co bądź mój dostanie płaskie.

Na wstępie cały model został rozebrany i dokładnie obfotografowany, tak abym wiedział potem jak go złożyć aby jeździł. Także wszystko rozebrane i pochowane do pudełeczka, natomiast sam tender poszedł do frezowania (wciąż czekam z racji na obecną sytuację). Trzeba w nim zrobić miejsce pod dekoder i kabelkologię, ale o tym w następnym poście.
 

Załączniki

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.384 463 29
#38
nie udało mi się znaleźć informacji kiedy wypukłe zostały zastąpione właśnie płaskimi
Nie było takiego dnia ani roku. Po prostu przy naprawach głównych, jeżeli trzeba było wykonać nowe drzwi, robiono je płaskie. Nie było raczej akcji wymiany drzwi wypukłych na płaskie.
 
OP
OP
Merlin

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.385 2 0
#39
@Andrzej Harassek dokładnie tak, jednak patrząc na zdjęcia chociażby z tej strony http://www.polskieparowozy.pl/index2.php?desc=on&par=ty2-29 to w latach 70 są jeszcze wypukłe, natomiast na zdjęciach w latach 90 już płaskie, więc gdzieś w tym okresie je zmieniono, jednak nie udało mi się zawęzić okresu w którym tego dokonano. Stąd też decyzja o zrobieniu płaskich, jakoś bardziej mi leżą :)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.384 463 29
#40
Lata 1990 nie są miarodajne, bo to już końcówka parowozów w normalnym ruchu. Już w latach 1970 dużo parowozów miało płaskie drzwi, a z drugiej strony jeszcze w końcu lat 1980 zdarzały się lokomotywy ciągle z drzwiami wypukłymi, choć to były raczej wyjątki.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki