• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK ZNTK Czernichów

OP
OP
Merlin

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.372 2 0
#41
Prace posuwają się dalej. Przyszły detale od kolegi Rangera (eaos.pl), co prawda niema wszystkiego co bym potrzebował, ale resztę sobie sam dorobię. Próbowałem pisać do APM, jednak nie otrzymałem informacji zwrotnej, a szkoda bo mają parę części na stronie, które bym potrzebował.
Natomiast co do parowozu, to niepotrzebne elementy zostały usunięte, całość wstępnie zaszpachlowana i wyszlifowana. Dla osiągnięcia odpowiednio gładkiej powierzchni całość zostanie jeszcze raz przejechana papierem 1500.

Budka maszynisty natomiast również poprawiona, wywiercone zostały otwory pod poręcze, których w modelu tym fabrycznie niema. Czeka mnie jeszcze przeprawa z przerobieniem dachu, a potem z wnętrzem.
Na obecną chwilę niestety spaliłem dekoder dźwięku, co mnie mocno zdemotywowało, ale po szybkim kontakcie z sklepem DCC24 dekoder zostanie odesłany na naprawę, oby się udało :)
 

Załączniki

BoGneR

Znany użytkownik
Reakcje
2.374 28 2
#43
padło na Ty2-29, który będzie szacowany na IV epokę z płaskimi drzwiami dymnicy (nie udało mi się znaleźć informacji kiedy wypukłe zostały zastąpione właśnie płaskimi).
Ty2-29 pracował od 1982 roku w MD Nowy Sącz i do czerwca 1988 roku na pewno nie miał płaskich drzwi. W marcu 1990 roku miał już płaskie drzwi, co potwierdza poniższy film, a w październiku tego samego roku był już skreślony. Wychodzi na to, że drzwi wymieniono w dwóch ostatnich latach eksploatacji. Mając na uwadze, że epoka IV, to lata 1968 – 1989 swoją teorię płaskich drzwi możesz przypisać na jeden rok eksploatacji tj. 1989. :podstepny:

 
OP
OP
Merlin

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.372 2 0
#44
Ostatnim czasem nic się nie działo. Jednak teraz ponownie zasiadając do prac patrzę do wątku, a tu niewielkie braki w relacji A więc uzupełniam :)

Gdzieś w okolicach czerwca Ty2 dostał wiatrownice (własnej produkcji) oraz biżuterię. W dymnicy zostal zamontowany po lekkim dopasowaniu głośnik esu 50330. Jeszcze zostało parę elementów do zamontowania ale zaczyna to powoli wyglądać jak należy :)
 

Załączniki

OP
OP
Merlin

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.372 2 0
#45
Prace nad konwersją jak na razie stoją, zabrałem się natomiast za naukę patynowania. Pierwsze podejście i ogólnie jestem zadowolony, patyna jest dość mocna, aczkolwiek zrobiona na starych wagonach, więc nie szkoda. W najbliższym czasie zrobię drugie podejście, z lżejszą patyną, jak tylko osiągnę zakładany efekt, to wszystko pójdzie do brudzenia ;)
 

Załączniki

OP
OP
Merlin

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.372 2 0
#47
Masz rację, przyuczam do fachu dziewczynę i razem eksperymentujemy :cool:
Taboru trochę jest, a tak szybciej pójdzie :p
 
OP
OP
Merlin

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.372 2 0
#50
Długa cisza w temacie nastała, niestety ale przez te dwa lata relacjonowałem prace jedynie na FB, gdzie zachęcam do śledzenia, tam na pewno jest wszystko :)

Natomiast chciałbym odświerzyć nieco wątek, na pierwszy rzut idzie Ty2, bo to do niego właśnie ostatnio wróciłem. A nóż kogoś natchnę do pocięcia swojego :) Cały model dostał czarny i czerwony kolor, teraz powoli się składa, zamontowane zostały reflektory, oświetlenie pod ostoi (dodane zostaną jeszcze kulki imitujące żarówki), oraz głośnik w miejscu docelowym. Wszystkie kable zostały już wyprowadzone do tendra z uwagi na fakt iż zdecydowałem o braku możliwości rozłączania tendra od lokomotywy.
 

Załączniki

OP
OP
Merlin

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.372 2 0
#52
W międzyczasie udało mi się złożyć całość do kupy, elektronika również działa. Ale o tym w kolejnym poście ;)

Na obecną chwilę praktycznie całość jest złożona. Zostały drobne poprawki no i przede wszystkim kalkomanie + tabliczki z numerami. Te trafią jeszcze w tym tygodniu na model :) Trzeba przyśpieszyć tempa, bo impreza w Kozach już 21-22 Stycznia. A tam planowana jest premiera modelu.
Po imprezie na spokojnie uzupełnię wężownice, zgarniacze, pełne koło toczne i uchwyty klap w tendrze :)

325569003_850216606062377_7232770698547561237_n.jpg
 

Załączniki

BoGneR

Znany użytkownik
Reakcje
2.374 28 2
#54
Zostały drobne poprawki no i przede wszystkim kalkomanie + tabliczki z numerami. Te trafią jeszcze w tym tygodniu na model :) Trzeba przyśpieszyć tempa, bo impreza w Kozach już 21-22 Stycznia. A tam planowana jest premiera modelu.
Po imprezie na spokojnie uzupełnię wężownice, zgarniacze, pełne koło toczne i uchwyty klap w tendrze :)
Przede wszystkim czarna ostoja! :cenzura: Ponadto super! Czekam na efekt końcowy... :cool:
 
OP
OP
Merlin

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.372 2 0
#55
Na imprezie w Kozach odbyła się mała premiera modelu. Miałem okazję pojeździć wraz z składem świeżo przypatynowanych przeze mnie gagsów. Wyszły bardzo dobrze dzięki czemu cały skład świetnie prezentował się na makiecie. Wystawa pokazała również sporo błędów, między innymi problemy z prądem, oraz zbyt cichy dźwięk. Ale z tym będę walczył w najbliższym czasie. Od ostatniej prezentacji doszło jeszcze parę detali, między innymi tabliczki, kalkomanie. Jednak do ideału jaki sobie wymarzyłem wciąż brakuje, a w tym:
  • ostoja na czarno, ten błąd powiela się od początku, muszę to w końcu skorygować
  • Dodana zostanie wężownica, oraz zawór główny
  • dodane zostaną zgarniacze na lokomotywie oraz tendrze
  • brakuje kalkomanii z przydziałem do lokomotywowni
  • Korekcja dźwięków oraz mapowania funkcji - impreza w kozach pokazała że był prawie niesłyszalny...
  • konieczne jest zastosowanie kondensatora, także będę musiał jeszcze raz rozebrać tender
  • lekka patyna, na chwilę obecną został jedynie delikatnie przybrudzony pudrami
  • brak mechanizmu podnoszenia klapy wody na tendrze
Elementy te dodam w najbliższej przyszłości i na pewno pokuszę się wtedy o kolejne zdjęcia. Cała reszta założeń została spełniona, czyli model dostał dobry dźwięk, oświetlenie pomostów, oraz kabiny, a także szereg charakterystycznych elementów polskiej armatury kotła. No i najważniejsze, lampy które robią olśniewający efekt! Zainwestować w ten element na pewno było warto! I choć nie wszystko jest w 100% idealnie, bądź całkowicie zgodnie z rzeczywistością, również z racji na rozbieżność zdjęć, to wykonałem go sam, od podstaw i spełnia on moje marzenie z dzieciństwa, gdzie każdy posiadany model w wyobraźni był Ty2 ;)

Tymczasem podzielę się dosłownie kilkoma z wystawy w Kozach prezentującymi Ty2-29 wraz z składem gagsów.

Zrzut ekranu 2023-01-24 175124.jpg
 

Załączniki

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.587 33 4
#56
To teraz już jasne, czyj to skład Gags-ów, o który pytałem w temacie wystawy. Fantastycznie wygląda ten skład. Na zbliżeniach wygląda jak realny skład 1:1. Co dobitnie wyszło na zdjęciach @Kempol w czerni i bieli. Do dziś przed oczami mam 2 takie Gags-y, które wyciągała spalinówka z dworca Olsztyn Główny i podstawiała na bocznicę wojskową (Jarosława Dąbrowskiego). Akurat wtedy była tam hurtownia Nobiles, wagony niemal identycznie upaprane różnymi cementami czy wapnem. Super klimatyczne miejsce bo z torów między dworcami Zachodni i Główny odbijała na prawo bocznica. Aktualnie w Olsztynie już chyba nie ma żadnej sztuki tych wagonów.
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki