• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK ZNTK Czernichów

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.385 2 0
#1
Witam,

Po wrzuceniu zdjęć przerobionej "czekolady" w dziale "EU07 Piko" postanowiłem założyć swój wątek z przeróbkami i relacjonować przebudowy, konwersje, czy inne takie.. ;) Jako iż trochę tego już narobiłem, a ciągle coś dłubię, myślę że wątek będzie się rozwijał :cool:
Z względu na to, że modelarstwem nie zajmuję się od wielu lat, to pewnych rzeczy jeszcze nie wiem, nie potrafię wykonać, albo po prostu pomijam. Dlatego liczę na konstruktywną krytykę, uwagi i porady :)


Na początek wrzucę kilka zdjęć przerobionych siódemek itp.


Zapraszam.
 

Załączniki

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.322 16 0
#2
Zacznijmy od malowania obudowy kloszy, bo ze zdjęć widać że założyłeś je bez malowania.
Lampy do siódemki od Kluby mają to jako osobny element. Patentów jest tyle ilu modelarzy. Najprostszy to przykleić je do taśmy maskującej od strony niewidocznej i pomalować ale przy tym sposobie trzeba pamiętać o cienkiej warstwie farby (o podkładzie nie wspomnę). Kolejny to przyszykowanie elementu z drewnianego patyczka o odpowiedniej średnicy, takiej by obudowa wchodziła na wcisk ale tak by przy małym nakładzie siły dała się zdjąć.
Przy tych siódemkach można jeszcze wiele poprawiać ale na razie tyle.
 
OP
OP
Merlin

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.385 2 0
#3
Co do malowania, zrobiłem to jedynie w ET41-152, na szaro (wcześniej podkładem tamiya), tak jak to było na modelu przed przeróbką. Z względu na mocne słońce może być to nie widoczne. Pozostałych nie malowałem, gdyż oryginały są srebrne, jak te od kluby :) Natomiast nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym patyczkiem? Chodzi o montaż ramek?



PS: Na tym zdjęciu powinno być lepiej widać malowanie ramek :)
 

Załączniki

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.322 16 0
#4
Chodzi o nasadzenie obudowy klosza do malowania, tak by również pomalować jego tył i jednocześnie nie malować jej wnętrza. Co by nie było problemów z założeniem na klosz.
Coś takiego tak na szybko.
Beznazwy-1.jpg
 
OP
OP
Merlin

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.385 2 0
#6
Ramki pomalowane metodą przyklejenia do taśmy. Wcześniej oczywiście podkład. Może być? ;)

Nie trafiłem jedynie z kolorem, monitor nieco przekłamał mi paletę kolorów... Czy ktoś ma informację, jaki RAL ma ten jaśniejszy zielony na EU06-10 w modelu?
 

Załączniki

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
#7
Wszystko ok, ale w EU06 dałeś nie ten odcień.
Obudowy kloszy powinny być w kolorze tym samym co jaśniejsza część pudła a nie ciemniejsza.
Zobacz na zdjęciu
20160323_222330.jpg
 
OP
OP
Merlin

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.385 2 0
#8
Wiem, jak napisałem wybierałem na podstawie kolorów wyświetlonych na monitorze. Niestety on sobie, a realia sobie i wyszło jak wyszło. Dlatego pytam, czy ktoś zna RAL tego jaśniejszego koloru?
 

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#9
W zasadzie nie wychodzą źle te reflektory, przynajmniej w świetle dziennym, czy możesz zrobić zdjęcie jak świecą?
 
OP
OP
Merlin

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.385 2 0
#10
Świecą jeszcze oba światełka na raz (białe i czerwone), gdyż czekam na płytki. Jak dojdą, to wrzucę zdjęcie :)
 
OP
OP
Merlin

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.385 2 0
#11
Dziś zamontowałem płytki od @Grzes zamiast oryginalnych. Inne ustawienie diód niż w przypadku oryginalnych płytek umożliwia bezprzewodowe podłączenie i właściwe świecenie reflektorów. Efekt? Oceńcie sami, według mnie super, świeci w miarę całym reflektorem (nie jest to takie idealne rozproszenie światła, ale jest). Jak widać na pierwszych zdjęciach, nic nie przebija, natomiast w całkowitej ciemni nie umię ująć tego efektu i zdjęcia wyglądają jakby coś gdzieś przeświecało między światłowodami, jednak na żywo wszystko jest prawidłowo. Po prostu na zdjęciach to tak wychodzi :)
 

Załączniki

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#12
Nie to żebym się czepiał, ale dlaczego końcówki dolnych światłowodów są tak mocno schowane w reflektorze? Do tego w górnym jakaś taka bardziej żółtawa barwa tego światła..
 
OP
OP
Merlin

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.385 2 0
#13
Swiatłowód końcówek jest bardziej schowany, gdyż moim zdaniem wtedy one lepiej świecą, ale jeszcze przyjrze się sprawie.
Natomiast górny reflektor świeci minimalnie innym odcieniem białego, gdyż na nowej płytce są nowe diody, a na podwoziu piko została jeszcze stara.
 
OP
OP
Merlin

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.385 2 0
#14
W ostatnich dniach przerobiłem reflektory w chyba najładniejszym modelu z serii "siódemek" od Piko. Jak zwykle wymiana reflektorów daje niesamowity efekt ;)

Niestety zdjęcia przed wymianą nie zrobiłem, dlatego zdjęcie pożyczyłem z strony dcc24.eu
DSCF9166.JPG
 

Załączniki

OP
OP
Merlin

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.385 2 0
#15
W ostatnich dniach działałem nad moją EU07-348. Trafiła na wymianę sprzęgu, a dokładniej usunięcia gniazda KKK, założenia sprzęgu H0-Fine, oraz pełnego zgarniacza od Ostbahna.

Efekt jest niesamowity, w przyszłym tygodniu idzie do malowania, doczekać się nie mogę :cool:
Sprzęgi powietrzne również zostaną pomalowane na odpowiednie kolory (chodzi oczywiście o "zawory") :)

IMG_20161114_193719.jpg
 

Załączniki

OP
OP
Merlin

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.385 2 0
#18
W ostatnich dniach pracowałem nad całkowicie nowym projektem, jak i nową (jak dla mnie) metodą budowy taboru. Otóż wkroczyłem w świat lutowania modeli z blaszek trawionych.
Na pierwszy ogień poszedł ASF od Ostbahna , sam model nie wyszedł najgorzej, porażkę poniosłem jednak przy montażu dachu, ale to postaram się poprawić szpachlówką.
Model po zlutowaniu został wypiaskowany, oraz solidnie wymyty, dzięki czemu farba się świetnie trzyma :)

Model ten najprawdopodobniej będzie odzwierciedlał egzemplarz z Tarnowskich Gór :)
 

Załączniki

OP
OP
Merlin

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.385 2 0
#19
Dawno nie miałem siódemki na warsztacie ;) Tym razem reflektory od Kluby po niklowaniu :) (pomysł nie mój, ale efekt fajny :) )
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki