• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK ZNTK Bierawa

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.280 41 5
#1
Dobry wieczór Państwu :),

Z powodu notorycznego braku czasu trochę to zajęło, ale...
Dziś w końcu ruszyłem z pracami. Na warsztat poszedł wagon sypialny, służbowy PKP firmy Tillig.
Jeździłem kiedyś z ojcem na wycieczki takim lub podobnym i zachciało mi się scustomizować wnętrze.
Chcę, żeby był taki, jakim chciałbym pojechać na kolejną wyprawę :).
Nie zamierzam odwzorowywać wnętrza pt. hiperrealizm. Robię to tak dla siebie i według własnych możliwości, i umiejętności.
Na początek pomalowałem krawędzie stopni na biało.
Następnie wywaliłem ściankę, która, według mnie, jest tam z czapy. :) Zdjęcie ogólne wnętrza, copyrights dla kolegi z forum, wzięte z działu Opis Taboru.
Powiększyłem stół (kawałek patyczka z lodów pomalowany na biało i przyklejony do oryginalnego stolika, który jest wyjmowany. Zamierzam dodać kanapę od strony okien.
Jeszcze nie wiem, czy wywalę tą część ścianki korytarzowej, aby zrobić miejsce na krzesła, ale chyba dam sobie spokój.

W ramach kolejnych prac jest do zrobienia:
- dodanie kanapy w przedziale salonowym,
- dodanie czegoś na ścianach i na stole w przedziale salonowym,
- wykładzina w korytarzu i w przedziałach,
- dodanie zazdrosek w oknach i zasłonek pkp-owskich (takie chcę :p ),
- pomalowanie łóżek i kanap w przedziałach na inny kolor,
- "wyposażenie" kuchni,
- wyposażenie przedziałów sypialnych w umywalki, szafki i drabinki,
- może 'przekuję' ściankę w przedziale salonowym, od strony sypialnej i w tym dodatkowym przedziale zrobię barek (takie rzeczy też widziałem),
- dodanie ludzików,
- i co mi jeszcze odbije :p

Po wszystkiemu, wagon będzie oświetlony i lekko spatynowany. Będzie custom :D.
c.d.n.
:)
 

Załączniki

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.372 2 0
#2
No w końcu się zdecydowałeś tknąć jakiś model :p.
Przede wszystkim dodaj sporo ludzików, na allegro można dostać tanio w sporej ilości. Jakość nie powala, natomiast spokojnie nadają się do wagonów.
Zastanawia mnie ten stół, czy nie powinien być odwrotnie umieszczony?
Co do zasłonek to gdzieś miałem wydrukowany arkusz, mogę ci przy najbliższej okazji dać ;).

Działaj i pokazuj, jak to mawiasz (y).
 
OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.280 41 5
#7
Jaco - zazdroski są ze zwykłej chusteczki (jedna warstwa), a zasłonki wydrukowałem z zasobów forum, odpowiednio wcześniej zmniejszywszy wzór :)
Cieszę się z efektu. Następny etap, to oświetlenie, przyklejenie poręczy i lekka patynka.

W międzyczasie zasłonki pójdą też do Warsa.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#9
Wyrazem "zazdroski" kolega Kris określa przezroczyste firanki, zasłaniające dolną połowę okien. "Zasłonki" to te typowe PKP-wskie beżowo-brązowe zasłony i one są wydrukowane na papierze.
 
OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.280 41 5
#11
Żeby nie otwierać nowego wątku, pytam tu:

1. Czy któryś z kolegów ma informacje na temat ewentualnych wzorów zasłonek w wagonach sypialnych zarządów zagranicznych (CSD/CD, DR/DB, OBB, SBB, FS, SNCF itd.) lub w których wagonach były zasłonki, a w których rolety przeciwsłoneczne?
2. Gdzie mógłbym dostać lub w jaki sposób wykonać wnętrze Warsa sypialnego (link do sklepu, czy materiały jakich użyć), aby było bliżej oryginału, a dalej od Tilliga?

Spodobało mi się ulepszanie salonki i chcę się zabrać za kolejne wagony. Stąd pytania :)
Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi! :)
 

Maciek Wójcik

Znany użytkownik
Reakcje
1.078 129 15
#16
Jak znajdę dowody, to przedstawię. Ale wieczorem dopiero. :)
Ciężko znaleźć wzory zasłonek. W pierwszym linku masz stronę z wagonami sypialnianymi i możesz tam znaleźć zdjęcia przedziałów (czasami nawet zasłonek).
http://kolej.darlex.pl/wagony-sypialne
Jeśli chodzi o wagon to tutaj góruje właśnie Tillig. Jest jeszcze taka firma Schicht, która jest częścią Piko. Jeżeli chodzi o Tilliga to możesz go kupić na Modelmanii. Schichta to już nie ma w magazynach. Ciężko o ten wagon bez Tilliga.
Link do Tilliga z Modelmanii:
http://www.modelmania.com.pl/product_info.php?products_id=71670

Jeżeli coś znajdę to napiszę.
 
Reakcje
70 0 0
#18
Takie zdjęcia zrobiłem w jednym z wakacyjnych pociągów TLK w 2016r. Na fotografiach wagon sypialny wyprodukowany w 1979r.
Posiadał te czerwone zasłonki i co ciekawe chyba jeszcze oryginalne czerwone zrobione ze skóry rolety ściągane w dół, którymi można było zasłonić okno nawet w korytarzu!
2016-08-07_11.44.12.jpg

2016-08-07_11.37.54.jpg


W przedziale też były zasłonki i te ściągane czerwone rolety ze skóry.

2016-08-07_11.39.46.jpg
2016-08-07_11.33.20.jpg
 

Załączniki

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#20
Jeśli chodzi o wagon to tutaj góruje właśnie Tillig. Jest jeszcze taka firma Schicht, która jest częścią Piko. Jeżeli chodzi o Tilliga to możesz go kupić na Modelmanii. Schichta to już nie ma w magazynach. Ciężko o ten wagon bez Tilliga.
Link do Tilliga z Modelmanii:
O czym młody kolega właściwie pisze? Czy kolega Kris szuka modelu wagonu? A firma Schicht już dawno nie istnieje, została wchłonięta przez koncern Piko w latach siedemdziesiątych XX wieku i o ile wiem, nie odrodziła się po zjednoczeniu Niemiec. Modele tej firmy były produkowane pod marką Piko, a po reprywatyzacji i rozpadzie koncernu Piko (z którego wydzieliły się niektóre dawne firmy), modele te, w tym wagonów sypialnych WARS, były produkowane przez Sachsenmodelle (obecnie Tillig). Poza tym modele polskich sypialnych miało też Roco.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki