• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ZNPM - Oilstat

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.764 67 1
#21
Mi bardziej chodzi o obecną i tylko ciągniki siodłowe . Oczywiście tylko biało-czerwone malowanie bo jeśli mowa o wszystkich spółkach wchodzących w skład tej firmy to obawiam się że i 5 lat mogło by Tobie braknąć :D
 
OP
OP
oilstat

oilstat

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#22
Idąc tym tropem musiał bym zrobić jeszcze MAN-a TGA, TGX XXL Euro 6, TGS, Nowego Actrosa, Iveco Hi-Way itp. Nie mówię jednak nie. Jak temat mnie wciągnie, to może kiedyś powstaną kolejne.
 
OP
OP
oilstat

oilstat

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#24
Drobny "update" z postępu prac nad H. ESSERS-em.
Podwozie zostało wstępnie złożone i czeka na brudzenie.
Co zostało zrobione?
Pomalowane tylne nadkola na szaro (tak jak jest w oryginale)
Pomalowane obejmy zbiorników paliwa
Pomalowane światła
Drobne poprawki malarskie na podeście za kabiną.

Do wnętrza trafiły dwie niezbędne rzeczy w życiu każdego kierowcy: segregator z dokumentami oraz kubek z kawą (pomysł podpatrzony na jednym ze zdjęć u Michała M.) :) Produkcja obu tych drobiazgów zajęła mi 30 min. Dorobienie ucha do kubka było sporym wyzwaniem :)

Największą pracą wykonaną dziś było pomalowanie wszystkich elementów na których będą kalki, błyszczącym lakierem bezbarwnym. Rzecz niewidoczna, ale jakże ważna dla efektu końcowego.

131205 002.jpg
131205 003.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.842 386 20
#26
Dbałość o szczegóły powala na kolana. Gratuluję wykonania. Kubek i segregator pierwsza klasa. (y)
 
OP
OP
oilstat

oilstat

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#28
Boki malowane nie będą. Może nie będzie tak źle i nie będzie to bardzo widoczne.
Tymczasem zrobiłem kolejny krok ku końcowi budowy modelu, jednoczesnie (żeby nie było zbyt pięknie) zrobiłem też jeden krok wstecz. Po kolei...
Ciągnik doczekał się kalek i kolejnej warstwy lakieru bezbarwnego. To samo miało spotkać naczepę, lecz przydażył się wypadek przy pracy i jedna z kalek zawinęła się przy nakladaniu. Skutek tego taki, że cała naczepa została pomalowana od nowa.

131206 002.jpg
 

Załączniki

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.330 108 2
#29
Niestety to się zdarza dość często z kalkami dlatego wiele razy dałem sobie spokój z jakimś projektem a teraz odkryłem mistrzów świata od tampodruku tyle tylko że jednego modelu nie opłaca się robić ;)
 
OP
OP
oilstat

oilstat

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#30
Czy często? Raczej nie. Mi zdarzyło się drugi raz.
Tampodruk jest fajny, ale jak napisałeś nie na jeden model, no i nie na "domowe laboratorium".

Naczepa przemalowana, czeka na nowe kalki (już zamówione). W między czasie dokończę podwozie i drzwi.
Ciągnik jest już gotowy w 80%. Pozostało jeszcze pomalować i dorobić kilka detali (światła, piasty w kołach, tablice na zderzak itp) oraz patyna.

131206 006.jpg


131207 001.jpg


131207 002.jpg


131207 003.jpg
 

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.764 67 1
#33
Jak ja zazdroszczę ludziom takim jak Ty takich umiejętności . Czasami potrafię się męczyć godzinę żeby lusterka wkleić a co dopiero takie zaawansowane prace . Ciągnik wygląda bardzo fajnie . Czekam na fotki razem z naczepą .
 

piter_wxc

Znany użytkownik
Reakcje
68 0 0
#34
A ja się doczepię...bo myślałem że poprawisz to zapylenie na czarnej listwie po lewej stronie przy lustrze - rzuca się w oczy. Przy twoich zdolnościach idziesz na łatwiznę, mogłeś jednak pomalować to wnętrze na jakiś jaśniejszy kolor, bo wyglądałoby to lepiej(coś więcej byłoby widać) tym bardziej że ominęło cię malowanie kabiny na czerwono.
 

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#35
Dla mnie Mercedes już wygląda genialnie. Dodatki wewnątrz modelu ładnie się eksponują. Jeszcze tylko trochę brudu i naczepa i kolejny wspaniały model do kolekcji :).
 
OP
OP
oilstat

oilstat

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#36
A ja się doczepię...bo myślałem że poprawisz to zapylenie na czarnej listwie po lewej stronie przy lustrze - rzuca się w oczy. Przy twoich zdolnościach idziesz na łatwiznę, mogłeś jednak pomalować to wnętrze na jakiś jaśniejszy kolor, bo wyglądałoby to lepiej(coś więcej byłoby widać) tym bardziej że ominęło cię malowanie kabiny na czerwono.
Chodzi Ci o to miejsce zaznaczone na zielono? Jest tam drobny ubytek, ale spotęgowany odbiciem z lampy która oświetla model :) Ubytek widać tylko na zdjęciu. W rzeczywistości nie jest aż tak źle, niemniej jednak jest jeszcze czas na tego typu drobne poprawki, więc dzięki za uwagę.
Co do wnętrza. Zostało pomalowane na kolor podobny do oryginalnych Esserowskich kabin, a więc ciemno i szaro.

131207 001Z.jpg
 

kacper1224

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#37
Od dawna śledzę twoje poczynania z modelami. Powiem szczerze, że po raz kolejny jestem pod ogromnym wrażeniem. Z niecierpliwieniem czekam na finał prac. :)
 

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
#40
Ciągnik rewelacja!!! Chociaż bardziej podoba mi się Man w tych barwach. Powiedz proszę gdzie robiłeś kalki? Bo całkiem przyzwoicie ten biały kolor wygląda na czerwonym.