• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Znowu Piko czy Roco

Uilisses

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam Standardowe pytanie ale nie znalazłem jeszcze na forum pytania o te tańsze sterowanie dcc z zestawów startowych. Chcę kupić dla siebie i syna zestaw startowy z dcc żeby latac po podłodze i potem rozbudowywać (miejsca jest sporo) I chciałbym kupić taki zestaw którego sterowanie zostanie że mną na długo. I tu pojawiają się dwa:
-Piko smartcontrol light
-Roco z21 start
Oba posiadają mysz (jeśli tak sie ten pilot nazywa)
Spora przewagę maja na forum z21 z tego co widziałem dużo osób go posiada. Z smart control light jakoś nie potrafię znaleźć postów ale niby tez dobry. Prosze bez mocnej krytyki do mnie jeśli odgrzewam stary post. Dziękuję za odpowiedzi a poniżej wklejam te zestawy nad którymi się zastanawiam :)

https://allegro.pl/oferta/podwojny-cyfrowy-zestaw-br-185-br-218-piko-59013-9656743713



https://www.modelmania.com.pl/product_info.php?cPath=2131_17_129_526&products_id=133876
 

inax

Użytkownik
Reakcje
8 0 0
#2
Ja mam Roco Z21 start + router wifi i jeździmy na zmianę z dzieckiem jedna osoba multimaus druga smartfon z aplikacją Z21. Jestem zadowolony. Ogólnie z aplikacji bardzo łatwo steruje się kilkoma pociągami.
 

Alek

Aktywny użytkownik
Reakcje
256 18 0
#3
Piko ze swoim najnowszym Smart Control Light wykonało znaczne kilka kroków w tył jeśli chodzi o zeszłą wersję, przypomne był bezprzewodowy sterowany z kolorowej myszy na androidzie moduł z pokrętłem a teraz... mysz na kablu, menu jest fatalne i wyswietlacz cieklokrystaliczny, brak jakiegokolwiek spięcia systemu ze smartfonem, programowanie CV i zależności to przeklikiwanie się dziesiątki razy przez fatalnej jakości ikony, znaczki, ptaszki. (przypomne jeszcze raz wczesniej był kolorowy wyswietlacz na androidzie) jednym słowem dali d$#%, system Piko cofnął się do lat 2005 ale - działa.

Roco Z21 pomimo lat wygrywa z Piko, masz tam łatwe programowanie, sterowanie lokomotywami jest intuicyjne np dzwięk to ikona trąbki a nie jak w Piko szukasz po menu np. funkcji F13. Mozesz np. z tableta zrobić pulpit do sterowania rozjazdami, semaforami i jezdzic z niego, a Twoj syn z myszy, albo mozecie podpiąć dwa smartfony/tablety i z tego jeździć każdy swoją lokomotywą. Plusów wymieniać można jeszcze sporo.

Bierz jakikolwiek zestaw Roco Z21 Start, to przyszłość. A Piko pewnie za kilka lat się poprawi.
 

melonowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.071 20 1
#4
Piko ze swoim najnowszym Smart Control Light wykonało znaczne kilka kroków w tył jeśli chodzi o zeszłą wersję, przypomne był bezprzewodowy sterowany z kolorowej myszy na androidzie moduł z pokrętłem a teraz... mysz na kablu, menu jest fatalne i wyswietlacz cieklokrystaliczny, brak jakiegokolwiek spięcia systemu ze smartfonem, programowanie CV i zależności to przeklikiwanie się dziesiątki razy przez fatalnej jakości ikony, znaczki, ptaszki. (przypomne jeszcze raz wczesniej był kolorowy wyswietlacz na androidzie) jednym słowem dali d$#%, system Piko cofnął się do lat 2005 ale - działa.
@alek Porównujesz dwa różne systemy.
Piko SmartControl i SmartControl Light to mimo podobnej nazwy nie to samo.
To "light" to jest ta różnica.
"Light" został wprowadzony w odpowiedzi na zapotrzebowanie na tańszy zestaw sterowania cyfrowego.
Założeniem było dołączanie tego systemu sterowania do cyfrowych zestawów startowych Piko.
SmartControl był i jest lepszy od SmartControl Light, ale też jest o wiele droższy i dlatego poza chyba 2-3 zestawami "premium" nie jest dołączany do zestawów startowych. A te, w których on jest kosztują po 2.000 - 2.500 i nie sprzedają się za dobrze.
Dlatego Piko nie cofnęło się do 2005 roku jak sugerujesz, tylko przygotowało tańszą alternatywę dla swojego droższego, sztandarowego produktu, ale też alternatywę dla konkurencyjnego sterowania Roco MultiMaus z boosterem 10764 (czarna skrzynka:))
Zgadzam się, że może mogli trochę dopracować ekran i oprogramowanie, ale może będą jakieś nowsze wersje.
Zgadzam się też, że z21 start, czy z21 i tym bardziej Z21 (bo to są też 3 inne urządzenia) z MultiMaus dla mnie jest lepszym rozwiązaniem pod względem funkcjonalności i ceny, która właściwie (poza Z21 czarna) jest taka sama jak cena SmartControl Light.
Tak, że przychylam się do polecenia Roco z21start/z21 (białe).

@Uilisses co do zestawów, które podałeś musisz zdecydować sam.
Roco daje lepsze sterowanie i dużo lepsze modele lokomotywy (złącze i dekoder PluX22 i światła białe i czerwone LED) i wagonów.
Piko daje dwie lokomotywy z wagonami trochę gorszej jakości, gorsze sterowanie i więcej torów do zabawy.
:niepewny: Ja wybrałbym Roco. Później możesz dokupić sobie szyny, rozjazdy, wagony i lokomotywy jakie chcesz...
Sterowanie i dobra, nowoczesna lokomotywa Roco wygrywa i zostanie z Tobą na długo.
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 16
DCC 3
DCC 3
DCC 18
DCC 9

Podobne wątki