• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ZNLE Gliwice

OP
OP
BoGneR

BoGneR

Znany użytkownik
Reakcje
2.403 28 2
#21
zaklad ok.1928 ks.Gleiwitz s.18.jpg

Dziś postanowiłem zaprezentować inne znalezisko... otóż zdjęcie chyba najciekawszej części węzła kolejowego Gliwice wykonane przed rokiem 1928. Pochodzi ono z książki, kiedy Gliwice nosiły jeszcze nazwę Gleiwitz i taki tytuł nosi książka. Po prawej w dolnym roku widać zburzoną niedawno parowozownię, a nad nią RAW Gleiwitz Lokwerk, czyli wiele lat później ZNLE Gliwice. Obok z zakładem sąsiaduje dawna zajezdnia tramwajowa, po której do dziś zachowały się zabudowania. Z lewej strony RAW Gleiwitz Wagwerk, czyli dziś Gliwicka Fabryka Wagonów.
 

Petelicki

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
#24
Bogner, temat SA-3 w ET22 obił mi się o uszy dobre 2 lata temu. Podpowiem gdzie szukać na ten temat.
Były to byki w MD Sędziszów. Miały zabudowane sprzęgi SA-3. Możliwe, że te które wymieniłeś. Były oddelegowane do wożenia rudy żelaza do Huty Częstochowa. W Sędziszowie szerokie węglarki przestawiano na tor normalny. W dalszą drogę zabierał to właśnie ET22 ze sprzęgiem SA-3 do Częstochowy. Natomiast więcej konkretów nie mam. Jakie sztuki, gdzie szukać więcej itd. Tyle mi wiadomo.
Dalszy temat jak tym manewrowano na hucie i Sędziszowie, czy były loki z SA-3 czy wagony sprzęgowe to też nie wiadomo .
 
OP
OP
BoGneR

BoGneR

Znany użytkownik
Reakcje
2.403 28 2
#30
Wracam do gry! Po długiej przerwie czas odświeżyć temat monografii. Na dziś taki smaczek z lat 80-tych, a w tygodniu omówienie zagadnienia z ówczesnym kierownikiem działu konstrukcyjnego! :eek:

IMG_20211114_183140.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 290
Koleje w Polsce 11
Koleje w Polsce 47

Podobne wątki