• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ZNiBTK Młodego

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam w moim temacie. W moich planach uwzględniam akcent kolejowy w postaci kilku - kilkunastu modeli statycznych które mam zamiar wybudować od podstaw samemu z HIPS-u. Pomyślałem że fajnie by było umieszczać foto relacje z budowy. Na pierwszy ogień pójdą dwa wagony węglarki Eaos.
Teraz fotki :p
070520131119.jpg 080520131121.jpg 090520131126.jpg
Przepraszam za jakość ale pracuje tylko nocami i dlatego takie słabe zdjęcia.
Zachęcam do komentowania ;).
 

PX48-28

Aktywny użytkownik
Reakcje
90 5 2
#7
Z kołami to może być problem, lepiej już by było zrobić sylikonówke i odlewy (no i mimo wszystko własna robota:D) , ale sam napisałeś że modele mają być statyczne;)
 
OP
OP
Młody

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Z kołami to może być problem, lepiej już by było zrobić sylikonówke i odlewy (no i mimo wszystko własna robota:D) , ale sam napisałeś że modele mają być statyczne;)
Czemu problem? Cyrkiel z dwoma rylcami i heja :). A na dwa wagony to szkoda sylikonu i żywicy. Wole tak budować ;)
 
OP
OP
Młody

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Koła lepiej kupić orginalne.Za parę zł.dużo roboty i nerwów się zaostrzędzi.
Ale wtedy byloby dużo kombinowania z umieszczeniem ich w wózkach a tak wklejam moje koła i wszystko gra :). Zastanawiam się jak zrobić zeby wózek mógł się obracać. Może jakiejś porady mi koledzy udzielą?
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#11
Ale wtedy byloby dużo kombinowania z umieszczeniem ich w wózkach a tak wklejam moje koła i wszystko gra :). Zastanawiam się jak zrobić zeby wózek mógł się obracać. Może jakiejś porady mi koledzy udzielą?
Kup sobie lizaczka Ciupa Ciups i ciupnij sobie rureczki z lizaczka w poszycie dolne pudła węglarki, a na tą rureczkę nałozysz wózek i skontrujesz sobie od spodu fikusną śrubeczką - tyle w temacie, tylko cukrzycy się nie nabaw jak wpadniesz w cug lizania przy kolejnym wagonie, bo nie wiem, czy jeden lizak starczy na dwa wagony :p
 

PX48-28

Aktywny użytkownik
Reakcje
90 5 2
#13
Ja w byku wszystko robie sam (poza kołami od BR185) to gwint w centrum, podkładki (2cm zewnętrzny wymiar), a z drugiej nakrętka delikatnie potraktowana jokerem by sama się niewykręciła a ja mógł ją odkręcić:)
Swego czasu myślałem nad łożyskami ale to spróbuje zastosować kiedy indziej (bardziej pod modele z napędem).
 
OP
OP
Młody

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#14
Kiedy modele znajdą się na zakręcie... ;). A tak serio to nigdy nie wiadomo co mi strzeli do głowy i te obrotowe wózki to będzie moj wentyl bezpieczeństwa żeby potem za dużo nie przerabiać i rozbierać,odrywać i wycinać połowy modelu.
 
OP
OP
Młody

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#15
Budy już prawie gotowe. Wymagają dorobienia drzwi i szlifowania z szpachlowaniem. Teraz czas na wózki. Troszeczkę już mam zrobione i wklejam fotki żeby zniwelować błędy bo co plany, wydawnictwa to wózek 1XTa jest inny.
120520131133.jpg 110520131132.jpg
Liczę na konstruktywną krytykę ;)