• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Znaki ukresu

ABP

Użytkownik
Reakcje
83 0 0
#1
Czy ktoś orientuje się, czy można kupić gotowe znaki ukresu (W17) w H0? Wiem, że wersje do malowania sprzedaje Weinert (5825), kiedyś gotowe znaki produkował również Ebert (042322), ale chyba zaprzestał już produkcji. Może któryś z polskich producentów?
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#2
Nieduży problem "wyrzeźbić samemu. Trzeba tylko zdecydować się jaki typ wykonania ... Pogrzebać w necie - obejrzeć fotki ...
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#3
Czy ktoś orientuje się, czy można kupić gotowe znaki ukresu (W17) w H0? Wiem, że wersje do malowania sprzedaje Weinert (5825), kiedyś gotowe znaki produkował również Ebert (042322), ale chyba zaprzestał już produkcji. Może któryś z polskich producentów?
Ddziwię ci się trochę, bo wskaźnik ten jest banalnie prosty do wykonania z użyciem łatwo dostepnych materiałów, choćby kawałka szyny modelarskiej i farbki białej i czerwonej.

np. https://www.bazakolejowa.pl/index.php?dzial=stacje&id=2132&okno=galeria&photoid=138738

W17.jpg


A jak chcesz to z tego co wiem sklep "makieciarz" sprowadza te Weinerta. Nawet chyba ma na stanie (10 szt). w opakowaniu, ale z tego co wiem, to są takie "grzybkowe" i nie wiem czy nie w TT. Mi się te z szyn bardziej podobają. Tym bardziej idąc za radą mojego przedmówcy lepiej samemu wyskrobać. Zaoszczędzisz parę złotych.
 
Ostatnio edytowane:

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.867 5 0
#4
Wszystko zależy jaki typ ukresu chce się odtworzyć. Jeśli potrzebujemy okrągły imitujący np. przedwojenny ceramiczny, to operację wykonania utrudni malowanie na dwa kolory. Ostatnio stworzenie jednego takiego ukresu zabrało mi ponad godzinę czasu, gdzie większość czasu pochłonęło malowanie. Zrobiłem go z białego tworzywa i musiałem nanieść z odpowiednimi granicami czerwony kolor.
Sądzę, że koledze ABP o taki ukres chodziło.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#5
Można pokombinować, np: http://eisenbahnmagazin.de/leseprobe/signale-zwischen-den-gleisen-der-»polizist«
(łebki patyczków - wykałaczek - pokazanych w tym artykuliku można zaokrąglić i pomalować również boki jak na obrazku poniżej).
Pomijając czasochłonność (głównie zabawa w maskowanie i malowanie) to nie zmienia faktu, że wykonanie takiego (nawet jeśli ma to być ukres okrągły) nie jest chyba szczególnie trudnym modelarskim wyzwaniem :) Ale wiadomo - gotowy to gotowy. Z tego co jednak wiem, te Weinerta też nie były malowane - malować je trzeba samemu, coś w ten deseń (choć akurat tu wykorzystano chyba jakiś rodzaj 'gwoździków'):
gw.jpg

źródło: http://www.paulo.de/Grenzzeichen-Ra/So-12-Spur-1
czy można kupić gotowe znaki ukresu (W17) w H0? Wiem, że wersje do malowania sprzedaje Weinert (5825)
...a Weinert H0 to nr kat. 7225: https://www.modellbahnshop-lippe.co...05002-0-0-3-0-0-0-grp-de-p-0/ein_produkt.html
(5825 to TT).
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
ABP

ABP

Użytkownik
Reakcje
83 0 0
#6
Wszystko zależy jaki typ ukresu chce się odtworzyć. Jeśli potrzebujemy okrągły imitujący np. przedwojenny ceramiczny, to operację wykonania utrudni malowanie na dwa kolory. Ostatnio stworzenie jednego takiego ukresu zabrało mi ponad godzinę czasu, gdzie większość czasu pochłonęło malowanie. Zrobiłem go z białego tworzywa i musiałem nanieść z odpowiednimi granicami czerwony kolor.
Sądzę, że koledze ABP o taki ukres chodziło.
Tak Tomku, rzeczywiście chodzi mi o taki. Nakład czasowy dla kogoś, kto nie ma Twoich umiejętności jest na tyle duży, że wolałbym przeznaczyć go inaczej.
Tak, słusznie, mój błąd. Kupiłem takie, jak nie znajdę nic innego, to będę bawił się w malowanie. W każdym razie dziękuję.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#9
Kiedyś p. Zbyszek Kluba miał w ofercie wskaźniki W17.
Udało mi się takie zakupić (y) wyglądają tak
słupki ukresu.jpg

Ale jak napisał Tomek pomalowanie tego dodatkowo na kolor czerwony to niezła jazda :D
Pozdrawiam
 
OP
OP
ABP

ABP

Użytkownik
Reakcje
83 0 0
#10
Kiedyś znaki ukresu Erberta były w ofercie firmy Conrad, ale w obecnym katalogu już ich nie ma i chyba to zasugerowało mi, że nie są już produkowane. Ostatecznie, zanim jeszcze psob wskazał oryginalną strone, zamówiłem je przez dom wysyłkowy modellbahn-versandhaus.de. Firma na pierwszy rzut oka nie budziła zaufania, deklarują PayPal, którego nastepnie nie chcą udostepnić, konto mają w Hiszpani, pomimo, że firma niemiecka, ponadto droga wysyłka (17 Euro). Ale postanowiłem zaryzykować i się udało. 20 sztuk w zestawie (część niewidoczna).
IMG_2478.JPG
 

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
1.939 133 7
#11
Fakt, wybór jest mały. Dość frustrujące. Jest jeszcze Tillig, nr katalogowy: 85510, ale problem w tym, że nie można kupić samych ukresów, a 5 sztuk ukresów jest w zestawie z innymi akcesoriami rozjazdów. Cena tych kawałków plastiku niestety też powala.

Czy znalazł ktoś innego dostawcę w międzyczasie?
 

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
#13
Jak będę na warsztacie to mogę wytoczyć kilka sztuk z mosiądzu jeśli będą chętni. A jak znajdę chwilę czasu to mogę je na życzenie pomalować. Ostatnio toczyłem na zamówienie gwizdawki do parowozu więc takie ukresy to żaden problem.
 

Załączniki

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
#18