• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Znaki ukresu

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.012 28 1
#21

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#22
Ale czy trzeba takie drobiazgi sceniczne robić z mosiądzu???
Ale czy nie można? Wskaźniki Weinerta są odlewami z mosiądzu. Taką technologię ma producent i o czym tu dyskutować. Faktycznie, szkoda, że niemalowane, ale pomalowane kosztowałyby trzy razy tyle.

Edit:
Nie mogę się powstrzymać od refleksji, że znowu zrobiła się wielka dyskusja bez sensu. Zamiast poszukać informacji, żeby sprawdzić jak jest na prawdę, prześcigamy się na domysły i spekulacje...
 

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
1.950 133 7
#24
Edit:
Nie mogę się powstrzymać od refleksji, że znowu zrobiła się wielka dyskusja bez sensu. Zamiast poszukać informacji, żeby sprawdzić jak jest na prawdę, prześcigamy się na domysły i spekulacje...
Pozwolę sobie na komentarz. A dlaczego dyskusja bez sensu? Myślę, że forum jest od tego. Sporo się dowiedziałem od Kolegów od czasu odświeżenia przeze mnie tematu.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.857 386 20
#26
Nie znam się na oznaczeniach kolejowych ale wpisałem u wujka google frazę "znak ukresu W17 i wyskoczyło mi link do takiego zdjęcia:

wskaznik-ukresu-w17-znak-kolejowy-20565-6088-310-310-0.jpg

źródło zdjęcia : https://www.znakowo.pl/produkt/wskaznik-ukresu-w17-znak-kolejowy,sfw17,6088.html

Patrzę na nie i zastanawiam się, jaki jest problem, wziąć kawałek profilu polistyrenowego okrągłego uciąć odpowiednią długość pomalować, nawiercić i włożyć na kawałek drucika i mamy znak ukresu...
Hello... Są tu jacyś modelarze?
 

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
1.950 133 7
#27
Widziałem też wersję zrobioną z łebków zapałek...ale jeśli chodzi o mnie, to nie mam zamiaru akurat tego elementu modelarstwa robić samemu. Wolę czas poświęcić na ważniejsze elemenyt, jako że czasu nie mam wiele.
 
Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.857 386 20
#28
ale jeśli chodzi o mnie, to nie mam zamiaru akurat tego elementu modelarstwa robić samemu. Wolę czas poświęcić na ważniejsze element, jako że czasu nie mam wiele.
Nie wiem ile takich znaków jest potrzebnych, czy to jest kilka, czy kilkadziesiąt? Jeśli kilka to podejrzewam, że to jakaś godzinka - dwie pracy, jak kilkadziesiąt to już więcej.
 

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.925 5 0
#32
Jeżeli chce się odwzorować znak ukresu strego typu z półokrągłą górą to Weienrt będzie najlepszym rozwiązaniem. Może to się wydawać błahostką, ale poprawne pomalowanie ukresu jest w skali 1:87 wyzwaniem. Sam spędziłem kiedyś pół godziny na pomalowanie samodzielnie wykonanego ukresu. Dlaczego Weinert? Jeśli mnie pamięć nie myli, to odlewy mają wykonany mini rowek, który mocno ułatwia stworzenie granicy między kolorami.
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
#33
Jeżeli chce się odwzorować znak ukresu strego typu z półokrągłą górą to Weienrt będzie najlepszym rozwiązaniem. Może to się wydawać błahostką, ale poprawne pomalowanie ukresu jest w skali 1:87 wyzwaniem. Sam spędziłem kiedyś pół godziny na pomalowanie samodzielnie wykonanego ukresu. Dlaczego Weinert? Jeśli mnie pamięć nie myli, to odlewy mają wykonany mini rowek, który mocno ułatwia stworzenie granicy między kolorami.
Wyzwaniem jest ukres w 1:220... Włącznie z tym żeby zrobić mu fotkę (telefonem)...
Technologia uproszczona - maksymalnie mały pręcik o przekroju kwadratowym w kolorze białym muśnięty po dwóch przeciwległych krawędziach czerwoną farbą.

IMG_3197.JPG


IMG_3300.jpg


ukres.jpg
 

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.175 11 0
#34
Dobrze wiedzieć, a jaka cena za sztukę (łącznie z pomalowaniem), jeśli można poznać?
Dajcie mi parę dni to ogarnę ten temat i zaprezentuje jak wyszły. Powiedzmy że 1szt wytoczona to 3zl a pomalowana 6zl(zobaczymy ile czasu zejdzie to może da się taniej). Wytocze na poczatek z 20-30szt to jak znajdą się chętni to pomyślimy o stałej ofercie
 

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
1.950 133 7
#35
Jeżeli chce się odwzorować znak ukresu strego typu z półokrągłą górą to Weienrt będzie najlepszym rozwiązaniem. Może to się wydawać błahostką, ale poprawne pomalowanie ukresu jest w skali 1:87 wyzwaniem. Sam spędziłem kiedyś pół godziny na pomalowanie samodzielnie wykonanego ukresu. Dlaczego Weinert? Jeśli mnie pamięć nie myli, to odlewy mają wykonany mini rowek, który mocno ułatwia stworzenie granicy między kolorami.
Dokładnie, też uważam, że to niełatwe zadanie, tymbardziej, że nie mam wprawy do malowania takich małych elementów. Jeszcze należy dodać koszt farby białej i czerwonej plus to że dużo z niej zostanie i nie ma pomysłu na co je zużyć.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.012 28 1
#36
Jeszcze należy dodać koszt farby białej i czerwonej plus to że dużo z niej zostanie i nie ma pomysłu na co je zużyć.
No kolego jak to przeczytałem to pomyślałem sobie - lekka przesada;) Ile tej farby chcesz kupić po jednym litrze każdego koloru ?
Bez przesady. W modelarstwie kolor czerwony i biały wykorzystasz na pewno możesz być o to spokojny :) Farby modelarskie są w pojemniczkach po 10-14 ml. Jeżeli nie odpowiadają tobie te plastikowe ukresy to tak jesteś zmuszony kupić albo odlewane , toczone (i te tak będziesz musiał sobie pomalować)
albo zrobisz sobie jak napisał @Mafo z pręcika polistyrenowego i też będziesz musiał sobie to pomalować. Napisałeś ,że nie masz na to czasu zatem pozostaje ostatni wybór skorzystać z oferty @Piotr Kozłowski i masz problem z głowy.
 

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
1.950 133 7
#37
No kolego jak to przeczytałem to pomyślałem sobie - lekka przesada;) Ile tej farby chcesz kupić po jednym litrze każdego koloru ?
Bez przesady. W modelarstwie kolor czerwony i biały wykorzystasz na pewno możesz być o to spokojny :) Farby modelarskie są w pojemniczkach po 10-14 ml. Jeżeli nie odpowiadają tobie te plastikowe ukresy to tak jesteś zmuszony kupić albo odlewane , toczone (i te tak będziesz musiał sobie pomalować)
albo zrobisz sobie jak napisał @Mafo z pręcika polistyrenowego i też będziesz musiał sobie to pomalować. Napisałeś ,że nie masz na to czasu zatem pozostaje ostatni wybór skorzystać z oferty @Piotr Kozłowski i masz problem z głowy.
No dobra, z tymi farbami to przesadziłem ;) Ale tak czy siak, nie zamierzam tego robić ręcznie i skorzystam z gotowych.
 

Alek

Aktywny użytkownik
Reakcje
256 18 0
#39
Panowie jest jeszcze jeden, prosty sposób. Kupno diody okrągłej led 3mm lub 2mm, zeszlifowanie łebka na prosto i farbeczka na to. Tanio i przyjemnie.