1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
    Wyłącz powiadomienie

Pytanie Znaki ukresu

Dyskusja w 'Makieta i moduł' rozpoczęta przez użytkownika ABP, 9 Lipca 2017.

1. ABP

ABP Użytkownik

Czy ktoś orientuje się, czy można kupić gotowe znaki ukresu (W17) w H0? Wiem, że wersje do malowania sprzedaje Weinert (5825), kiedyś gotowe znaki produkował również Ebert (042322), ale chyba zaprzestał już produkcji. Może któryś z polskich producentów?

2. Zdrada69

Zdrada69 Znany użytkownik

Nieduży problem "wyrzeźbić samemu. Trzeba tylko zdecydować się jaki typ wykonania ... Pogrzebać w necie - obejrzeć fotki ...

• Popieram Popieram x 7
  3. J1974H0

J1974H0 Znany użytkownik

Ddziwię ci się trochę, bo wskaźnik ten jest banalnie prosty do wykonania z użyciem łatwo dostepnych materiałów, choćby kawałka szyny modelarskiej i farbki białej i czerwonej.

np. https://www.bazakolejowa.pl/index.php?dzial=stacje&id=2132&okno=galeria&photoid=138738

W17.jpg

A jak chcesz to z tego co wiem sklep "makieciarz" sprowadza te Weinerta. Nawet chyba ma na stanie (10 szt). w opakowaniu, ale z tego co wiem, to są takie "grzybkowe" i nie wiem czy nie w TT. Mi się te z szyn bardziej podobają. Tym bardziej idąc za radą mojego przedmówcy lepiej samemu wyskrobać. Zaoszczędzisz parę złotych.

• Wartościowa informacja Wartościowa informacja x 1
    Ostatnio edytowane: 10 Lipca 2017
  4. Flotoma

Flotoma Znany użytkownik

Wszystko zależy jaki typ ukresu chce się odtworzyć. Jeśli potrzebujemy okrągły imitujący np. przedwojenny ceramiczny, to operację wykonania utrudni malowanie na dwa kolory. Ostatnio stworzenie jednego takiego ukresu zabrało mi ponad godzinę czasu, gdzie większość czasu pochłonęło malowanie. Zrobiłem go z białego tworzywa i musiałem nanieść z odpowiednimi granicami czerwony kolor.
    Sądzę, że koledze ABP o taki ukres chodziło.

• Doceniam Doceniam x 2
  5. J1974H0

J1974H0 Znany użytkownik

Można pokombinować, np: http://eisenbahnmagazin.de/leseprobe/signale-zwischen-den-gleisen-der-»polizist«
    (łebki patyczków - wykałaczek - pokazanych w tym artykuliku można zaokrąglić i pomalować również boki jak na obrazku poniżej).
    Pomijając czasochłonność (głównie zabawa w maskowanie i malowanie) to nie zmienia faktu, że wykonanie takiego (nawet jeśli ma to być ukres okrągły) nie jest chyba szczególnie trudnym modelarskim wyzwaniem :) Ale wiadomo - gotowy to gotowy. Z tego co jednak wiem, te Weinerta też nie były malowane - malować je trzeba samemu, coś w ten deseń (choć akurat tu wykorzystano chyba jakiś rodzaj 'gwoździków'):
    gw.jpg
    źródło: http://www.paulo.de/Grenzzeichen-Ra/So-12-Spur-1
    ...a Weinert H0 to nr kat. 7225: https://www.modellbahnshop-lippe.co...05002-0-0-3-0-0-0-grp-de-p-0/ein_produkt.html
    (5825 to TT).

• Wartościowa informacja Wartościowa informacja x 1
    Ostatnio edytowane: 10 Lipca 2017
  6. ABP

ABP Użytkownik

Tak Tomku, rzeczywiście chodzi mi o taki. Nakład czasowy dla kogoś, kto nie ma Twoich umiejętności jest na tyle duży, że wolałbym przeznaczyć go inaczej.
    Tak, słusznie, mój błąd. Kupiłem takie, jak nie znajdę nic innego, to będę bawił się w malowanie. W każdym razie dziękuję.

• Doceniam Doceniam x 1
  7. psob

psob Aktywny użytkownik

• Doceniam Doceniam x 1
  8. ABP

ABP Użytkownik

Dzięki :)

9. Zbigniew Gałczyński

Zbigniew Gałczyński Znany użytkownik

Kiedyś p. Zbyszek Kluba miał w ofercie wskaźniki W17.
    Udało mi się takie zakupić (y) wyglądają tak
    słupki ukresu.jpg
    Ale jak napisał Tomek pomalowanie tego dodatkowo na kolor czerwony to niezła jazda :D
    Pozdrawiam

10. ABP

ABP Użytkownik

Kiedyś znaki ukresu Erberta były w ofercie firmy Conrad, ale w obecnym katalogu już ich nie ma i chyba to zasugerowało mi, że nie są już produkowane. Ostatecznie, zanim jeszcze psob wskazał oryginalną strone, zamówiłem je przez dom wysyłkowy modellbahn-versandhaus.de. Firma na pierwszy rzut oka nie budziła zaufania, deklarują PayPal, którego nastepnie nie chcą udostepnić, konto mają w Hiszpani, pomimo, że firma niemiecka, ponadto droga wysyłka (17 Euro). Ale postanowiłem zaryzykować i się udało. 20 sztuk w zestawie (część niewidoczna).
    IMG_2478.JPG

Udostępnij