• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zmiana przyporządkowania dźwięków - jak?

Filonxxxl

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#1
Witam

Tak się zastanawiam: czy jest jakaś możliwość zmiany przyporządkowania poszczególnych funkcji do innych przycisków funkcyjnych?
Znaczy może bardziej po polsku spróbuję: np. określony dźwięk jest pod F7 a chciałbym go zamienić miejscem z funkcją, która jest pod F4.
Mógłby ktoś łopatologicznie wytłumaczyć jak to zrobić? Nie chciałbym kombinować, bo jak siebie znam to coś spapram ;)

Aha, przypomniało mi się: na razie sterowanie jest na MM Roco, z czasem z21. Zależy mi na tym aby te zmiany zaszły w dekoderze, tak żeby z dowolnym sterowaniem były zawsze tam samo. No nie wiem czy się dość jasno wyraziłem...

Pozdrawiam
Dariusz Fiłonowicz, Białystok
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Filonxxxl

Filonxxxl

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#4
W sumie z tego co widzę, to przy z21 traci to znaczenie, bo tam można sobie te klawisze funkcyjne poukładać jak kto lubi, bez względu na to, którym F one tak naprawdę odpowiadają...
Chodziło mi o to, żeby przy sterowaniu MM mieć np. zawsze pod tymi samymi F tą samą funkcję, no ale jak wyżej...
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#5
Chyba rozumiem, co chcesz osiągnąć. Ale to i tak jest nie realne, bo poszczególne modele różnią się od siebie ilością funkcji dźwiękowych i świetlnych. A zatem jak sobie wymyślisz które klawisze mają załączać jakie funkcje, to przy niektórych modelach byś miał część klawiszy zmarnowanych, gdyż model by iluś tam funkcji nie miał, a przy innych modelach jakiś funkcji byś nie mógł włączyć, bo są takie nietypowe, że nie przewidziałeś dla nich klawiszy.
Oczywiście, gdyby wszystkie modele miały te same funkcje pod tymi samymi klawiszami, to byłoby to prostsze w obsłudze. Ale z wymienionych wyżej względów nie jest to realne do osiągnięcia.
 

marek1704

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
H0e
Reakcje
213 0 0
#7
Odgrzewam temat. A czy mógłbyś, lub ktoś mógłby, napisać taki poradnik dla ESU i MultiMausa lub Miniboxa. Mam ESU LokSound micro 4.0 z wgranym dźwiękiem, który włącza się F1, i w którym różne dźwięki przypisane są do funkcji aż do F19. Chciałbym dźwięk włączać F8 i poprzestawiać je tak żeby te istotne były od F1 do F7. Próbowałem i poległem więc byłbym wdzięczny za poradnik dla średnio i mało inteligentnych.
 
1

12g

Gość
#8
Odgrzewam temat. A czy mógłbyś, lub ktoś mógłby, napisać taki poradnik dla ESU i MultiMausa lub Miniboxa. Mam ESU LokSound micro 4.0 z wgranym dźwiękiem, który włącza się F1, i w którym różne dźwięki przypisane są do funkcji aż do F19. Chciałbym dźwięk włączać F8 i poprzestawiać je tak żeby te istotne były od F1 do F7. Próbowałem i poległem więc byłbym wdzięczny za poradnik dla średnio i mało inteligentnych.
W przypadku ESU nie ma czegoś takiego jak "pseudo programowanie". Z MultiMausem i centralką/bosterem Roco będzie problem, bo nie potrafi czytać wartości CV a to się może przydać. Minibox lepiej się do tego nadaje. Trzeba zmienić dużo CVek, co zajmie trochę czasu. Wszystko jest opisane w instrukcji do dekodera. Najlepiej znajdź kogoś kto ma programator ESU LokProgrammer, tam takie zmiany to moment.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 5
DCC 9
DCC 3
DCC 11
DCC 31

Podobne wątki