• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zmiana kierunku jazdy

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
157 1 0
#1
Witam. Powie mi ktoś jak w DCC zrobić żeby lokomotywa zawracała na jakimś odcinku? Chodzi mi o to żeby nie stosować pętli. Oczywiście ma być to się odbywać automatyczne.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.373 463 29
#2
W samym "czystym" DCC (np. sterowanie Roco z multiMOUSE) to chyba nie da się tego zrobić. Może bardziej zaawansowane systemy, np. ESU, mają taką możliwość, a najpewniej trzeba wykorzystać sterowanie z komputera (odpowiednim oprogramowaniem), połączonego ze sterowaniem cyfrowym - większość, jeżeli nie wszystkie systemy DCC mają możliwość podłączenia komputera (czasami jak w Roco za pośrednictwem dodatkowego interface'u).
 
OP
OP
Marcin Kempa

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
157 1 0
#3
W Holandii gość na targach zawsze ma taką malutką dioramkę, gdzie takie coś ma. Raczej nie jest to analog, bo lokomotywa zatrzymuje się bardzo płynnie.
 

Cobrix

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
93 1 0
#4
Chodzi o to zeby loko jezdzila od punktu A do punktu B i z powrotem?
Polecam modele Broadway Limited z decoderem Paragon 2. Posiadaja one mozliwosc nagrania makra ktore nastepnie mozna odtwarzac w petli. Mozna nawet zaprogramowac zwolnienia gdzies na trasie, przystanki, sygnal przed przejazdem itp.
 

Bronco_Billy

Znany użytkownik
Reakcje
1.254 18 1
#5
Chodzi o to zeby loko jezdzila od punktu A do punktu B i z powrotem?
Polecam modele Broadway Limited z decoderem Paragon 2. Posiadaja one mozliwosc nagrania makra ktore nastepnie mozna odtwarzac w petli. Mozna nawet zaprogramowac zwolnienia gdzies na trasie, przystanki, sygnal przed przejazdem itp.
ale zalecają chyba przejście na 28 kroków prędkości, bo przy 128 szybko zżera się pamięć na to przeznaczona. Wtedy chyba ta płynność trochę ucierpi.
Muszę to w końcu przetestować u siebie, bo to póki co tylko teoretyzowanie z mojej strony
 
OP
OP
Marcin Kempa

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
157 1 0
#8
O to mi chodziło! Wielkie dzięki. A po co to? Żeby na modułach bawić się samodzielnie w ustawianie przejazdu i obsługę zwrotnic bez konieczności obawy, że tabor mi się stoczy w przepaść, bo nie zapanuję nad wszystkim :)
 
OP
OP
Marcin Kempa

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
157 1 0
#10
To nie jest rozwiązanie mojego problemu. Przy prezentacji makiety trochę głupio by wyglądało jak pociąg hamuje na sklejce. Zresztą chcę manewrować jednym pociągiem a drugi by sobie jeździł w tą i z powrotem :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 26
DCC 5
DCC 3
DCC 11
DCC 31

Podobne wątki