• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zmiana adresu lokomotywy marklin

Kordek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam. Wczoraj przyszła do mnie paczka z długo oczekiwaną kolejką marklin DHG 500
lecz mam problem. Otóż jej adres to 72, a mam już DHG 700 który ma taki adres.
Teraz mam problem bo jeżdżą pod tym samym numerze jednocześnie.
Proszę o pomoc jak w DHG 500
mam zmienić adres dekodera.
Posiadam CS2
 
Reakcje
6 0 0
#4
Numer zestawu dhg 500 to 94425
A dhg 700 to 29181
94425 to juz chyba dosc stary model. Z tego co mi sie wydaje to Delta ustawiona na kanale 72 (tak zreszta napisales). Byc moze mozesz ja przeprogramowac recznie jesli decoder ma przelaczniki. Zeby to stwierdzic musisz zdjac obudowe. Jesli sie nie da to ta moze pracowac tylko na 72 natomiast musisz przeprogramowac dhg 700. Ta wg instrukcji ustawiona jest rowniez na adresie 72 ale ten mozesz juz przeprogramowac z MS I wyzej. Wyszukaj jej na swojej CS2 po numerze seryjnym lub ustaw manualnie, sprawdz czy dziala I przeprogramuj kanal.
 
OP
OP
Kordek

Kordek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Udało mi się przeprogramować DHG 700 na nr 1. Lecz mam jeszcze jedno pytanie, gdzie w tej lokomotywie jest dekoder ( mam na myśli DHG 500) Jest sam srebrny silnik, kawałek płytki elektrycznej i nic więcej, Jakim cudem ona jeździ na sterowaniu cyfrowym. Ta technologia mnie dobija.
 
Reakcje
6 0 0
#6
a morze jakiej zdjecia?
a jeśli nie ma dekodera to pewnie jest zwykły analog. A jeździ pewnie dlatego że podajesz napięcie na tory. A jak postawisz ja i i podasz sygnał z dhg700 na kanale 1 to jeździ czy stoi?
 

Podobne wątki