• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Patynowanie Zmatowienie drzewa...

Reakcje
0 0 0
#1
Witam,
Jestem na tym forum nowy, no i co za tym idzie zabawę z modelarstwem też zacząłem niedawno zatem z góry proszę o wyrozumiałość. Pierwszy problem na jaki natrafiłem podczas przygotowań do budowy makiety to zbyt mocno świecące drzewka, oczywiście po pomalowaniu. Drzewka robię zgodnie z instrukcjami zawartymi w tutorialu z forum, ale problem pojawia się właśnie z efektem końcowym. Próbowałem ten problem rozwiązać szukając matowej farby koloru brązowego, znalazłem jednak tylko półmat więc tkwię w punkcie wyjścia. Wymyśliłem sposób malowania konarów samym pigmentem i efekt jest dobry tyle tylko, że po wyschnięciu pigment się łatwo kruszy no i cały czas brudzi. Jeśli macie jakieś pomysły czy też gotowe rozwiązania to czekam z niecierpliwością, pozdrawaim
 

Paweł

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
11 0 0
#4
Wikol, wokół pnia. Posyp wysuszoną i przesianą ziemią. Potem czarny lakierem w sprayu nadaj pniu ciemny nalot. Proponuję zajrzeć za okno, drzewa są ciemno szare, a nie brązowe ;) Może to nie widać tak dobrze moich drzew, ale zapraszam do mojego wątku:
viewtopic.php?p=72646#p72646
 

Uriel

Znany użytkownik
Reakcje
17 0 0
#7
a nie pomyślałeś o matowej farbie koloru bezbarwnego?
Festero, przejedź się na ul. Kaszubską do sklepiku "w podziemiach" - tam powinien być dostępny matowy lakier bezbarwny. Jeśli nie no to polecam przejażdżkę do Safari na ul. Jagielońskiej, może tam też coś takiego będą mieli.
Lakierowanie polecam wykonać aerografem, bo "pędzelkowanie" drzewka to może być mozolna praca... ;)
 
OP
OP
Festero
Reakcje
0 0 0
#8
Festero, przejedź się na ul. Kaszubską do sklepiku "w podziemiach" - tam powinien być dostępny matowy lakier bezbarwny. Jeśli nie no to polecam przejażdżkę do Safari na ul. Jagielońskiej, może tam też coś takiego będą mieli.
w safari byłem, co do drugiego punktu sprawdzę jutro albo jakos w tygodniu może coś ciekawego znajdę :)

a nie pomyślałeś o matowej farbie koloru bezbarwnego?
pomyślałem i nawet wypróbowałem :p ale nie spodobał mi się efekt więc szuakm czegoś innego...

Proponuję zajrzeć za okno, drzewa są ciemno szare, a nie brązowe ;)
zgadzam się w 100%, brąz traktuję jako bazę potem będę upiększał drzewko a w zasadzie eksperymentował z upiększaniem:)
To pierwsze drzewka, powiedzmy testowe więc póki co nie spinam się:)

W każdym bądź razie dzięki za wszelkie wskazówki:)
 
OP
OP
Festero
Reakcje
0 0 0
#9
Przetestowałem tym razem metodę taniego lakieru do włosów i muszę przyznać, że efekt calkem niezły :) szybki , no i co najważniejsze nie pochłaniający nadto gotówki :p Ciekawy byłem tej całej fiksatywy, ale skoro jej tani odpowiednik spełnia rolę nie ma co kombinować tylko trzeba brać się za konstruowanie zieleniny:)
 
OP
OP
Festero
Reakcje
0 0 0
#10
Jakby komuś miało się to przydać to napiszę jeszcze, że zupełnie przypakiem natknąłem się na ciekawostkę w książce zrób to sam pamiętającej jeszcze prl na taki sposób, mianowicie do farby można dosypać talku i po wyschnięciu farba będzie matowa. Nie testowałem jeszcze tego ale skoro za komuny tak wykombinowali to pewnie coś w tym jest:)
 
Reakcje
0 0 0
#11
:roll:
Po co kombinować :?:
Jak napisał Paweł - wikol, przesiana ziemia, farba w aerozolu. W ten sposób robiłem świerki.
Lakiery do włosów nawet te super, hiper mocne są nietrwałe. Dla tego są do włosów...
 
OP
OP
Festero
Reakcje
0 0 0
#12
Póki co to nie wiem czy nietrwałe czy trwałe bo się trzyma narazie:p co do kombinowania to czasem warto czasem nie, ale bez próbowania się nie dowiemy:)
 

JohnyTRS

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
291 1 0
#13
Lakier do włosów nie jest matowy. Lepiej, jak to radził Uriel pójść do powyższych sklepików. Jeżeli tam nie będzie, idź do Leroy - merluna lub castoramki - tam może też być. Albo poszukaj w sklepach dla plastyków - może trafisz na to czego szukasz.
 

Podobne wątki