• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Relacja Zlot H0p :)

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.287 61 2
#28
Pewnie rytmiczne ciufanie parowozu weszło w częstotliwość harmoniczną przęsła i to wywołało katastrofę ;):LOL:. Kiedyś w dawnych czasach był wymóg by przemarsz wojsk przez mosty odbywał się wolnym krokiem bo rytmiczny krok szczególnie defiladowy mógł doprowadzić do uszkodzeń obiektu gdy akurat wszedł w drgania harmoniczne jego konstrukcji.
A tak w ogóle to skąd wytrzasnąłeś dwuczłonową Bipę z IV epoki. Czy to skrócona ta pierwsza z Gdyni?
 

melonowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.071 20 1
#29
A tak w ogóle to skąd wytrzasnąłeś dwuczłonową Bipę z IV epoki.
Ona jest super, bardzo pasuje w tej konfiguracji. Ten skład podoba mi się najbardziej ze wszystkiego. Jest Top of the Top.
Szkoda, że tak po macoszemu potraktowany. Tylko 2 kiepskie foty. Może kilka fajnych ujęć tego zestawu tak extra...?
 
Ostatnio edytowane:

melonowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.071 20 1
#30
rytmiczny krok szczególnie defiladowy mógł doprowadzić do uszkodzeń obiektu gdy akurat wszedł w drgania harmoniczne jego konstrukcji.
To wszystko prawda. Wojsko testowało mosty. Już jeden most - Takoma Bridge runął na skutek rezonansu.
Nie przez wojsko, ale przez wiatr. Ale zasada jest ta sama.
Wiem też coś o tym.
Maszerując swego czasu defiladowym w KRWP (teraz Pułk Reprezentacyjny WP)
czuć było drgania harmoniczne pod butem na różnych obiektach.
Jak trójkolor 96 chłopa w podkutych butach do taktu Warszawianki walnie nogą, to naprawdę jest moc.
Oczywiście nic się nie zawaliło, bardzo rzadko naturalnie, ale niekiedy kładki, czy nawet stropy w kompanii
czasem wykazywały symptomy drgań harmonicznych.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

melonowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.071 20 1
#31
@AH. Dzięki za interwencję. O rany. Chyba godzina i kilka drinków sprawiły, że muszę pułknąć się w głowę.:X3:
 

qwertas

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.363 40 2
#32
Pytacie, po co nam ten most?
To jest most na miarę naszych możliwości.
My tym mostem otwieramy oczy naszym niedowiarkom!
Mówimy: to jest nasz most, przez nas zbudowany i to bynajmniej nie jest nasz ostatni most!

PS.
Na drugim foto SU46 wyjątkowo niezadowolona! Aż nosem, tfu, zderzakiem kręci...
- Tofarowy mi podczepili, toć to wstyd...
;)

PS2
Super się modele na trawce prezentują! Uczta dla oczęt :)

PS3
Kible, jak w Poznaniu przy Teatralnym, albo na Malcie w trakcie juwenaliów :love:
 
OP
OP
gruha_3719

gruha_3719

Aktywny użytkownik
Reakcje
51 0 0
#33
A tak w ogóle to skąd wytrzasnąłeś dwuczłonową Bipę z IV epoki. Czy to skrócona ta pierwsza z Gdyni?
Skrócona poczwórna.

Ona jest super, bardzo pasuje w tej konfiguracji. Ten skład podoba mi się najbardziej ze wszystkiego. Jest Top of the Top.
Szkoda, że tak po macoszemu potraktowany. Tylko 2 kiepskie foty. Może kilka fajnych ujęć tego zestawu tak extra...?
Nie mam więcej zdjęć.

PS3
Kible, jak w Poznaniu przy Teatralnym, albo na Malcie w trakcie juwenaliów :love:
Dziura Toruńska była pierwowzorem :)