• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zimowa Wystawa Makiet Nostalgia Za Parą w Gdańsku

OP
OP
Salsa

Salsa

Moderator Grupy Nostalgia za para
Nostalgia Za Parą
KKMK
Reakcje
423 2 3
#41
Z tego co słyszałem, to Ol49 TLLK na przykład na szufladach technicznych wjeżdża tylko na tory główne...
Na Parowozowni Ostrów też są dwa ostrzejsze łuki gdzie np. Pt31 ma problemy z przejazdem...
 

Robert Reschka

Znany użytkownik
Reakcje
2.389 230 14
#42
Zahaczają zgarniacze, które są wykonane idealnie w skali. Nie jest to wina modelu tylko samych modułów, ale i na to jest rada, bo producent przewidział, że na torowisku mogą być nierówności, jest o tym mowa w instrukcji bodajże na str 10.
Details.jpg


Spoko. My wiemy o tym, to zostało umyślnie tak zrobione. Aby model dostosować do jazdy po nierównym torowisku trzeba po prostu spiłować trochę na czerwono zaznaczone elementy. Spiłować zawsze można, odwrotnie raczej trudne by było...:confused:… dla tych co mają idealnie położone tory.
 

Walter Rusin

Jasnowidz roku
Reakcje
45 1 5
#43
Z tego co słyszałem, to Ol49 TLLK na przykład na szufladach technicznych wjeżdża tylko na tory główne...
Na Parowozowni Ostrów też są dwa ostrzejsze łuki gdzie np. Pt31 ma problemy z przejazdem...
Rzeczony model wymaga torów położonych w skali tak jak prawdziwy tor i jest naprawdę bardzo wybredny jeśli chodzi o wszelkie niedociągnięcia. Z drugiej zaś strony - jak się puści Ol-kę i wszystko gra to jest pewność że tor jest położony świetnie :)
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#44
Aż strach pomyśleć co by się z Tololokowską Ol-ką działo na takim szlaku...
Tolowa Ol-ka radzi sobie bardzo dobrze nawet na nie do końca równym szlaku.... ale są na rynku Ol-ki od Tola a są też takie które od @TLLK nie są i nie mają oryginalnych zestawów kołowych i to chyba one mają problemy.
 

RobertN

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#45
Kilka zdjęć EU 07 od Schlesienmodelle na wystawie makiet w Gdańsku.
 

Załączniki

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
#46
Ja to bym chętnie zobaczył filmik, bo model to ja oglądam na żywo a dopóki deka nie mam nie jeździ niestety... :/
 
OP
OP
Salsa

Salsa

Moderator Grupy Nostalgia za para
Nostalgia Za Parą
KKMK
Reakcje
423 2 3
#47
Filmy nakręcone, a kolega RobertN montuje ujęcia...
Pzdr, Piotr
 

RobertN

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#48
Filmik z przejazdu składu z lokomotywą EU07 od firmy Schlesienmodelle. Model w wersji z fabrycznym dekoderem dźwięku od Elvis Model.
Na początku operacja spiłowania zbyt wystających (jak na precyzję torowiska makiety) detali wózka i zgarniaczy - zgodnie z zaleceniami producenta.
Od ok. 3 min. włączony został dźwięk stukotu kół który bardzo się podobał widzom.
Filmik nakręcony komórką Nokia N8.
P.S.
Właśnie dostałem informację że na dużym telebimie przed Centrum Handlowym leci już nasz spot reklamowy.

 
Ostatnio edytowane:

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
#49
Filmik świetny! Nie mogę się doczekac kiedy i ja będę miał dek do swoich siódemek i będę mógł je ujeżdżać...
 

TELEJEK

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#55
Co według Ciebie jest nie tak ?? Ciekaw jestem czy ten stukot jest uzależniony od prędkości lokomotywy , czy tylko stuka bo stuka odtwarzane w pętli?
No to ,że słychać stukot jednego wózka , a nie dwóch . Wsłuchaj się uważnie jest coś takiego tyk...tyk . Powinno być tyk.tyk...tyk.tyk.:D Ja tak to słyszę .
 

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
#56
Też tak uważam, dziwny ten stukot... Lokomotywa ma 4 osie więc powinno 4 razy "stuknąć", a dźwięków jest tylko trzy.
Ale skład już 4 osi nie ma, w ten sam sposób możemy rozmawiać odnośnie zapowiedzi pociągów nagrywanych na deki dźwiękowe lokomotyw, tylko jak ostatnio o tym mówiłem że mi się to nie podoba to się nasłuchałem że marudzę, że z daleka nie słychać czy to ze stacji dźwięk czy z pociągu itd, a tutaj akurat dźwięk stukotu kół składu, gdzie wiadomo że nie dobiega z niczego innego tylko ze składu... ja bym raczej uznał za ciekawy pomysł, tym bardziej jeśli rytm jest zmienny w zależności od prędkości... jedyne na co bym tutaj zwrócił uwagę to hamowanie i start lokomotywy, żeby była opcja ustawienia hamowania/startu lokomotywy luzem (w takim tempie jak na filmiku) i obciążonej (trochę bardziej powoli i z większym dobiegiem przy hamowaniu).
 
OP
OP
Salsa

Salsa

Moderator Grupy Nostalgia za para
Nostalgia Za Parą
KKMK
Reakcje
423 2 3
#57
Maszynista już wie że nie powinien tak gwałtownie ruszać i gwałtownie hamować. A za użycie sygnału na stacji też utrata premii grozi... Ale usprawiedliwia go to że był sam jeden i filmował, ustawiał, biegał do utraty tchu...
Następny film będziemy kręcić z lokomotywą luzem, pokazując wszystkie funkcje dekodera, jazdę różnymi prędkościami itp.
Pzdr, Piotr
 

vs125

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#58
Ale skład już 4 osi nie ma, w ten sam sposób możemy rozmawiać odnośnie zapowiedzi pociągów nagrywanych na deki dźwiękowe lokomotyw, tylko jak ostatnio o tym mówiłem że mi się to nie podoba to się nasłuchałem że marudzę, że z daleka nie słychać czy to ze stacji dźwięk czy z pociągu itd, a tutaj akurat dźwięk stukotu kół składu, gdzie wiadomo że nie dobiega z niczego innego tylko ze składu... ja bym raczej uznał za ciekawy pomysł, tym bardziej jeśli rytm jest zmienny w zależności od prędkości... jedyne na co bym tutaj zwrócił uwagę to hamowanie i start lokomotywy, żeby była opcja ustawienia hamowania/startu lokomotywy luzem (w takim tempie jak na filmiku) i obciążonej (trochę bardziej powoli i z większym dobiegiem przy hamowaniu).
A przecież hamowanie /przyspieszanie to CV-kami można sobie ustawić według własnych upodobań ,za kilka lat pewnie każdy w domu będzie miał programator i oprogramowanie ,które da możliwość wgrania dźwięków jakie tylko dusza zapragnie i będzie to normalne tak jak teraz MM ROCO ,co jakiś czas temu był wypasem i nie było Z21 ESU ... itd .. , osobiście zapowiedzi stacyjne wgrane w dekoderze dla mnie mogło by ich nie być , stukot to jak by coś nowego , no niby jest nie tyle stuknięć co powinno , na filmiku słychać zawsze inaczej niż w realu ,tym bardziej echo ,szum itp. psuję efekt ,zobaczymy jak to wyjdzie na następnym filmiku ,sam jestem ciekawy :)
 

Podobne wątki