• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zimo MX633P22 - brak jazdy.

slimak

Użytkownik
Reakcje
16 0 0
#1
Panowie, pomocy!

Zachciało mi się Rocrail’em przeprogramować dekoder Zimo MX633P22. Za pomocą polecenia "read all" skopiowałem listę CV z innego dekodera (oczywiście też Zimo MX633P22, skonfigurowany dla SU45), zapisałem sobie wartości do pliku i następnie za pomocą "write all" wgrałem skopiowane CV’ki do wspomnianego dekodera. Niestety po całej operacji dekoder częściowo odmówił współpracy. Światła działają ale niestety nie ma jazdy ani reakcji oświetlenia na próby zmiany kierunku jazdy.
Restart dekodera przy pomocy z21 i multimaus'a (CV8=8) nie przyniósł żadnego efektu. Próbowałem z CV29, ustawiłem na 14, bezskutecznie. Dodatkowo przy próbie odczytu CV 29 zwraca za każdym razem inna wartość, podobnie CV1, zaprogramowana na wartość 1 przy próbie odczytu zwraca 45.
Kopiowane były CV od 2 do 200.
Da się cos z tym zrobić czy mam zamawiać nowy dekoder?
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 4
DCC 4
DCC 4
DCC 16
DCC 70

Podobne wątki