• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO ZIMO - dekodery i generator dynamiczny dymu

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#1
Firma ZIMO oferuje dekodery z serii "Großbahnen", czyli do obsługi do 4A-6A na silnik.
Są dwa modele standardowy, duży jak ESU XL czyli MX699 oraz mniejszy jak ESU L czyli MX696. Do obu ZIMO oferuje podpłytki kompatybilne z ESU.
MX699KV_freigestellt.png MX699LV_freigestellt.png MX696V-klein-1.gif lokpl96kv.gif


Poza tym oferowany jest dynamiczny generator dymu o oznaczeniu TR92-101 :
ZIMO Rauch.png
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.667 12 2
#2
W mojej SU42 zamontowalem wlasnie ten zestaw. I mam pewien problem. Wszystko dziala bezblednie lacznie z wutwornica, ale z pewnym szczegolem. Otoz element grzewczy dziala po uruchomieniu bez problemu, ale:
-na biegu jalowym silnika nie dziala wentylator w wytowrnicy,
-przy przyspieszaniu takze nie dziala wentylator w wytwornicy,
-przy odpalaniu silnika spalinowego takze nie dzial (ale podobno taka uroda tych dekow i da sie z tym zyc),
-przy jezdzie ciaglej tez wentylator w wytwornicy nie dziala,
-wentylator dziala kiedy lokomotywa hamuje.
Mecze o to Elvisa i serwis ZIMO bezposrednio. Wpisalem CV zgodne z instrukcja, takze te, ktore odpowiadaja za predkosci wentylatora zalezne od trybu pracy lokomotywy. Wytwornica jest podpieta pod wyjscie FA1 uruchamiana klawiszem 1, skonfigurowany dek pod diesla i wentylator dynamiczej wytwornicy podpiety pod dedykowane wyjscie wentylatora. Nie mam juz pomyslow co z tym zrobic i jak to ogarnac. Serwis ZIMO tez cos jakby nie wiedzial co jest grane. Moze Wy macie jakis pomysl?
 
OP
OP
Konrad 0

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#3
Ten generator dynamiczny dymu od ZIMO w mojej ocenie nie funkcjonuje poprawnie przy sterowaniu go przez PWM. Jak podłączyłem w jego miejsce generator dynamiczny od MTH, efekt jest bardzo dobry poza jednym, ZIMO nie ma możliwości (podobno) zaprogramować tak obsługę grzałki i wentylatora, aby przy rozruchu był efekt z komina. ESU daje taką możliwość, właśnie otrzymałem dekodery i generatory ESU i będę teraz robił doświadczenia, o których dam znać.

Podam Ci później, jakie mam ustawienia CV w dekoderze ZIMO we współpracy z MTH.
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.667 12 2
#4
Nie mam możliwości wymontowania generatora ZIMO z SU42, za to w SMce mam właśnie MTH, od Ciebie zresztą. ;)
Nie mam wyboru i muszę go uruchomić. Wczoraj ZIMO w mailu zapytało mnie co mam wkodowane w CV7 i CV65, a to są wartości "do odczytu". Ja w ogóle nie kumam tych CVłek. Czarna magia.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Elektronika taboru 6

Podobne wątki