• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Zestawienie wagonów 120A piko 96650, 96651

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
422 0 0
#1
Od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu wagonów 120A, a ze względu na dostępność poważnie myślę właśnie o 96650, 96651. Obydwa mają przydział do Grudziądza. Zastanawiam się jaka lokomotywa nadawałaby się do ich ciągnięcia. Nie musi to być w pełni autentyczny skład, ale chciałbym uniknąć jakichś rażących błędów. Wstępnie myślałem o su45-263, ale może jakaś "stonka" byłaby lepszym rozwiązaniem?
 
OP
OP
Przemekk

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
422 0 0
#3
Widzę, że z dostępnością Sp42-118 może być problem. No cóż, na razie oszczędzam i zobaczymy jak się sytuacja rozwinie.
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź :)
 

michu88

Aktywny użytkownik
Reakcje
655 29 5
#4
A nie ma w sprzedaży innych bonanz? Te ostatnie oliwkowe, wydane w tym roku, pasują do ET-22 z żółtym czołem. Chyba, że interesuje Cię trakcja spalinowa, to wówczas nie było tematu
 
OP
OP
Przemekk

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
422 0 0
#5
Rzeczywiście bardziej do mnie przemawiają lokomotywy spalinowe i dodatkowo chciałbym bonanzy biało-zielone, najlepiej bez logo przewozów regionalnych. No zobaczymy jeszcze jak się sprawa rozwinie, może trafię na jakiejś aukcji akurat tą Stonkę. Dziękuję za pomoc i sugestie :)
 

michu88

Aktywny użytkownik
Reakcje
655 29 5
#6
Zdziwiony jestem tylko faktem, że zostały tylko te z Grudziądza w sklepach, z takich jakie Ciebie interesują. Przecież tyle zostało tego wyprodukowane...
 
OP
OP
Przemekk

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
422 0 0
#7
Rzeczywiście da się znaleźć jeszcze kilka modeli w podobnej specyfikacji i tak stałem się wczoraj posiadaczem piko 96654, a więc jednak Leszno ;) Z pewnym wstydem przyznam, że nigdy jeszcze nie wdziałem tych wagonów na żywo i dlatego mam pytanie.

Otóż mam wrażenie, że bonanzy są lekko wykrzywione w łuk, środek wydaje się być nieco wyżej, a części oparte na wózkach niżej. Analiza zdjęć oryginałów wykazuje podobny kształt delikatnego łuku, czy ktoś mógłby rzucić nieco światła na ten temat?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#8
Otóż mam wrażenie, że bonanzy są lekko wykrzywione w łuk, środek wydaje się być nieco wyżej, a części oparte na wózkach niżej. Analiza zdjęć oryginałów wykazuje podobny kształt delikatnego łuku
Muszę dokładniej obejrzeć swoje modele, ale wagony powinny być proste. Oryginały są proste z całą pewnością, ewentualne wygięcie mogłoby być skutkiem wypadku i zasadniczo kwalifikowałyby wagony do skreślenia. Efekt na zdjęciach (jeżeli występuje, ja nie dostrzegłem) może być skutkiem zniekształcenia fotografii przez obiektyw, zwłaszcza szerokokątny.
 
OP
OP
Przemekk

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
422 0 0
#9
Sprawdziłem mój wagon jeszcze poziomicą i linijką. Pudło od spodu jest prościuteńkie, natomiast dach jest łukowaty. To znaczy środek dachu idealnie prosty przez jakieś 15 cm, potem delikatnie łukowaty przez jakieś 5 cm z każdej strony (opadający) i w końcu wyraźnie widoczne ścięcia na końcach. Tej wersji będę bronił, choć to mogą też być początki astygmatyzmu ;)
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
#10
Dolacze sie z pytaniem ale z wagonami Piko 96656 Wagon pasażerski typu 120A, 50 51 21-48 427-1, Bh, PKP, st. Łódź Fabryczna, Ep. IVc dla lokomotywy Piko 59473 - SP42-043, lok. Gdynia, IVc. Bedzie ten wagon pasowac do tej lokomotywy? Czy wogole te loki jezdzily na tej trasie? Pamietam, ze byl taki pociag Gdynia - Lodz Fabryczna przez Bydgoszcz zdaje sie. Ale tam wagony byly odczepiane wlasnie w Bydgoszczy z wiekszego skladu.
 

Podobne wątki