• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zestawienie sklepów, gdzie można nabyć Skalę N w Polsce i i poza Polską (post nr 1 aktualizowany)

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
#1
Przy okazji. Z uwagi na różną dostępność taboru i akcesoriów w skali N, pomyślałem, by zrobić aktualne zestawienie sklepów, gdzie N-ka jest dostępna (najpierw w Polsce, potem rozwinąć je o dobre sklepy zagraniczne z dopiskami, jak najmniej zapłacić za przesyłkę do Polski ;) ).

Takim tekstem poruszyłem się w ramach wątku z Nowościami na rok bieżący. Wątek został przypięty i będzie wisiał sobie na górze w dziale niniejszym, tj. tabor.

Przede wszystkim liczę również na Waszą pomoc w uzupełnieniu listy sklepów, wspomnianych trików związanych z wysyłką do Polski w przypadku sklepów zagranicznych i eBay, czy takie tam. Każdy post pod głównym, który zostanie uwzględniony w poście głównym, będzie kasowany, co by nie mieszać, chyba że będą tam opinie na ich temat, tj. czy korzystaliście i nie było problemów.

Jednego możecie być pewni - w zestawieniu nie znajdzie się "słynny" sklep z Chorzowa ;) Kolejność wskazanych sklepów całkowicie przypadkowa, przede wszystkim wynikająca z moich doświadczeń zakupowych, a w drugiej dopiero z poszukiwań w internecie. Numerów telefonów i adresów mailowych nie będę wstawiał, bo w przypadku ich aktualizacji lepiej, by zainteresowany znalazł aktualne na stronie. Jeżeli sklep ma profil na FB, to również ta informacja się tutaj znajdzie. W zestawieniu mogę również umieścić linki do ogólnodostępnych serwisów aukcyjnych poza Allegro i eBay, przy czym jeżeli chodzi o eBay, to osobiście polecam korzystanie z eBay.de, gdzie jest największy możliwy wybór wszystkiego w skali N.

Zaczynamy od Polski.
1. Makieta.pl, w tym dział z taborem PKP(olskim) z Krakowa (w tym wersja stacjonarna)
2.
Makieciarz.pl, w tym dział z taborem PKP(olskim) z internetu ;). Wersja internetowa sklepu na skale dzieli dopiero grupy towarów.
3.
Modelmania.com.pl, w tym dział PKP(olskim) z Gdańska (w tym wersja stacjonarna) - strona FB
4. PrzystanekSklep.pl z Warszawy (w tym wersja stacjonarna) - strona FB
5. Swiatmodeli.com z Rybnika (w tym wersja stacjonarna)
6.
Conrad.pl z Krakowa

Teraz niesprawdzane przeze mnie, przede wszystkim z uwagi na ofertę wyłącznie dotyczącą akcesoriów, śladową ofertę bądź ofertę "wymierającą".
7. drim.pl z Łodzi (w tym wersja stacjonarna)
8.
Swiatmodeli.eu KOTEBI z Kruszyna
9.
Lokomotyw.com z Poznania (w tym wersja stacjonarna - ofertę N widziałem przede wszystkim w sklepie stacjonarnym) - strona FB
10. exito.pl z Krakowa (w tym wersja stacjonarna). Wersja internetowa sklepu na skale dzieli dopiero grupy towarów. - strona FB
11. amcwroclaw.pl z Wrocławia (w tym wersja stacjonarna) - strona FB
12. shop.dcc24.eu z Poznania (w tym wersja stacjonarna) - strona FB
13. toysandmodels.pl z Wrocławia - strona FB
14. Lokomodel.pl z Warszawy - strona FB
15. Hobbylandia.pl z Poznania
16.
Hobbyizabawa.pl z Bielska-Białej - strona FB
17. datalandhobby.pl z Poznania - strona FB
18. Lokland.com.pl z Bolenia (sklep stacjonarny nieczynny)
19.
Lokomodele.pl z Warszawy
20.
Modelarski.eu z Gdańska (sklep stacjonarny nieczynny) - strona FB
21. sklep.hugwa.pl z Warszawy - strona FB
22. kolejowemodelarstwo.pl z Kostomłotów (wyszukiwanie po producencie)
23. ??


To tyle na dziś. Wykorzystałem całą przerwę na zrobienie zestawienia. Czekam na komentarze - co i jak :) Potem zabieramy się za Niemcy i dalszą część Europy ;)
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
90 0 0
#2
Co wykorzystasz w głównym poście to oczywiście możesz usunąć (lub nawet cały post).

Na razie co do polskich, co mi przyszło do głowy:

3. Modelmania.com.pl - jesli nie ma czegoś dodanego z N, można napisać im maila i jeśli jest to z firm, z którymi już współpracują, to zostanie to dodane do internetowej oferty (trzeba tylko poczekać na odpowiedź mailową, czas zależny od "obłożenia" zamówieniami).

6. Conrad.pl - polska siedziba w Krakowie, ale na stronie jest informacja "Wszystkie towary wysyłane są bezpośrednio z centrum logistycznego Conrad Electronic w Wernberg (Niemcy)" dlatego wysyłka trwa czasem troszkę dłużej, a i cena za wysyłkę jest "kurierska". Z ciekawostek to oferują tani kit sygnału kształtowego własnej produkcji https://www.conrad.pl/p/2301-n-sygnal-ksztalt-1-listkowy-sygnal-glowny-419381 (nie sprawdzałem) oraz mają rzeczy dostępne na rynku niemieckim, np. laserowe kity MBZ.

21. sklep.hugwa.pl - zamawiałem i polecam, warto chociaż zamówić na próbę i zobaczyć jakie to filigranowe maleństwa.


Oprócz tego z poniższych zamawiałem narzędzia ogólnie modelarskie i też nie było problemów:
8. Swiatmodeli.eu KOTEBI z Kruszyna
18.
Lokland.com.pl z Bolenia
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
90 0 0
#5
Niemcy (kolejność przypadkowa i oczywiście z mojej perspektywy)
Kosztami przesyłki zwykle nie przejmowałem się aż tak bardzo, ponieważ najczęściej kupowałem tam modele, których nie kupiłbym gdzie indziej (używane, ostatnie sztuki, leżaki magazynowe, itp.), ale najczęściej w tych wszystkich sklepach koszty wysyłki były "typowe z Niemiec".


Huenerbein.de - duży sklep i dużo produktów na stanie. Do wielu produktów brak zdjęć i trzeba sprawdzać w internecie po numerach, ale jest sporo rzeczy gdzie indziej już niedostępnych (np. Lemke Minis albo starsze wagony Fleischmanna). Kiedyś mieli nawet własną markę "mkm Models" (podwykonawca L.S. Models), która oferowała zachodnioniemieckie Doppelstockwageny 22.4m - to pierwsze wagony jakie kupiłem w N-ce. Robiłem dwa zamówienia i było wszystko ok.

Haertle.de - nie zamawiałem, ale często zerkam na zdjęcia lokomotyw - mają własne - dokładne i "powtarzalne". Nawet jak coś już nie jest w katalogu na stronie, to na googlu szukam "haertle MARKA NUMER" i dostaję zdjęcia, można np. porównać jak wygląda wykonanie P8 u Fleischmanna i Minitrixa

DM-toys.de - chyba najlepszy sklep z N w tej chwili. Własna marka Modellbahn Union, wszystko co w ofercie jest od razu od ręki dostępne i są realne zdjęcia modeli (z tym że zdjęcia są chyba robione "na automacie" lub w różnym oświetleniu i kolory nie są dobrze odwzorowane na zdjęciach różnych wagonów z tej samej serii).

Spur-N-teile.de - bardzo przydatny sklep jeśli chce się zamówić jakąś część zamienną, która u producenta jest już niedostępna albo dostępna jako np. cała górna część modelu. Zerkam tam również w dział części, aby zobaczyć jakie w ogóle konstrukcje lokomotyw były produkowane na przestrzeni lat przez różnych producentów + wszystkie numery produktów. Oprócz tego akcesoria małych producentów (w tym Hugwa) oraz nawet własna produkcja w tym m.in. bardzo przydatny "pomocnik" do lutowania SMD.

Herrmann Modellbahnen HML24.com - kupiłem tam sporo wagonów, które gdzie indziej były już dawno wyprzedane, mają też zdjęcia w miarę dobrze pokazujące co się rzeczywiście kupuje.

GebrauchteModellbahn.de - dobre oferty używanych modeli, wyglądają na zadbane i sprawdzone na miejscu, dobre zdjęcia, korzystałem i polecam. Kiedyś było więcej N-ki, ale to się oczywiście zmienia. Widziałem ich też na ebay.de i wtedy ten sam model można kupić taniej przez ich własny sklep internetowy.

ZY-Modellbahnen (ebay.de) - zadbane używane modele i dobre zdjęcia, sprawdziłem i polecam.

Marsch Modellbau - ręcznie malowane samochody w N, ale również używany tabor się trafia. Do niedawna Harald Marsch prowadził firmę, teraz ją już zamknął i sprzedaje jako prywatny kolekcjoner, ale nie zauważyłem praktycznej różnicy w tym co teraz oferuje na hood.de. Mimo, że większość modeli bazuje na używanych lub z druku 3d, wszystko przychodzi popakowane osobno w ręcznie zrobionych przezroczystych "pudełeczkach".

Menzels-Lokschuppen.de - podane orientacyjne daty wydania odpytane u producentów (czasem trafne), ale raz dawno temu próbowałem zamawiać i artykuł Preisera zaznaczony jako dostępny okazał się już niedostępny. Mimo to, nawet sami odpytali producenta kiedy znów będzie ten produkt wznowiony i poinformowali mailowo. Do dziś subskrybuję ich newsletter i całkiem dużo informacji przekazują co aktualnie nowego się pojawia z modeli N oraz literatury (akurat literatura i skala N jest na początku maila, a dalej nie czytam ;) ).

Modellbahnshop-Lippe.com - duży sklep, kiedyś bardzo popularny bo mieli dwa sklepy stacjonarne i przesyłkę gratis na terenie Niemiec, przez to zapewne kilka mniejszych niemieckich sklepów stacjonarnych zwinęło działalność ;) Obecnie przesyłka już normalnie i tylko jeden sklep, ale wciąż jest to "duży gracz". Subskrybuję ich newsletter ale nie jest aż tak ciekawy (wszystkie skale pomieszane).


Jak jeszcze sobie o jakimś niemieckim sklepie przypomnę, to dopiszę.

Oprócz tego również mam trochę sklepów spoza Niemiec sprawdzonych, ale o tym później.
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
11 1 0
#6
Witam wszystkich ,mam zamiar zrobić zakupy w DM TOYS w Niemczech.Jednak kompletnie nie wiem jak wygląda płatność.Mam konto w PLN oraz walutowe w euro.Czy ktoś może podpowiedzieć jak najprościej dokonywać płatności w Niemieckich sklepach?Czy wystarczy zrobić przelew z konta walutowego na Niemiecki nr konta czy trzeba się bawić z paypal lub jeszcze inny sposób?
 

Grg

Użytkownik
Reakcje
90 0 0
#8
Witam wszystkich ,mam zamiar zrobić zakupy w DM TOYS w Niemczech.Jednak kompletnie nie wiem jak wygląda płatność.Mam konto w PLN oraz walutowe w euro.Czy ktoś może podpowiedzieć jak najprościej dokonywać płatności w Niemieckich sklepach?Czy wystarczy zrobić przelew z konta walutowego na Niemiecki nr konta czy trzeba się bawić z paypal lub jeszcze inny sposób?
W DM Toys najczęściej używałem PayPal'a połączonego z bankiem w PLN (wtedy lepiej zmienić przewalutowanie z wewnętrznego paypalowego na płatność w euro i przewalutowanie banku bo Paypal pobiera więcej), ale walutowe euro nawet lepsze pewnie do połączenia z PayPal.

Raz zapłaciłem też jakąś kartą prezentową VISA, pamiętam że męczyłem się trochę wtedy i chyba ich metoda "paydirekt" z nie pamiętam jakiego powodu nie zadziałała, ale właśnie sposób "VISA" zadziałał. Tyle co pamiętam i podejrzałem z historii zamówień w DM Toys.
 

mariuszo

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
90 0 0
#12
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
#13
Co do PayPal, to jest sposób, by ominąć zbójeckie prowizje. Chodzi o podpięcie do konta karty walutowej i nadanie priorytetu pobierania z karty walutowej w walucie karty (np. w Euro). Wtedy omijamy kantor PayPal. Problemem jest tylko dodzwonienie się do Centrum Obsługi, co by ustawili walutę karty.

Niestety nie działa w drugą stronę i pieniądze otrzymane w walucie obcej nie da się przelać na konto walutowe. Przewalutowanie zawsze jest w ramach konta PayPal.

Święta idą i powoli zmierzam w kierunku porządków w tym wątku, tj. nadaniu jemu większej przejrzystości i szybkiej weryfikacji, czy dane sklepy dalej istnieją. SPRAWDZONE. ISTNIEJĄ :)

Jeżeli jest tu ktoś, kto robił zakupy w niemieckim (niewymienionym na liście) spielemax.de, to na drehschreibe-online.de jest wątek, w którym dyskutują na temat jego upadłości: KLIK. Dość ciekawe akcje rabatowe się tam zdarzały, ale już się raczej nie zdarzą.
 
Ostatnio edytowane:

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
549 1 0
#17
techno napisał(a):
Sklep, którego nazwy nie wolno tu wypowiadać
Znajomy chciał w tym sklepie zakupić naście lat temu gumki przyczepnościowe do jakiegoś modelu i dowiedział się, że gumki są ale tylko dla klientów, którzy model ów zakupili w tym sklepie. A może ściemniał, nie wiem ale to jakiś APSURT (jak pisał w dawnych czasach w komentarzach na onecie gość podpisujący się nickiem Jasiu Śmietana) jeśli to prawda.:cool:
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#18
Sklep który jak do niego się udawałem, zawsze był zamknięty, pomimo że powinien być otwarty. I ceny o wiele wyższe przy zakupie osobistym niż podane na stronie. Dałem sobie z tym sklepem spokój i teraz odwiedzam sklep w Gdańsku.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#19
Dawno temu kupiłem w tym sklepie, przez allegro set Flesia z okazji 40 lecia z BR86+BR140 w DCC. Dekoder w BR86, gdy sie spalił, został wymieniony w ramach gwarancji. Problemów nie było.

Potem raz czy dwa razy odwiedziłem ten sklep fizycznie...... Był wyładowany towarem, zwłaszcza skalą 0, która robiła na mnie wtedy wrażenie. Było to jakieś 15 lat temu.... potem ten sklep był wiecznie zamknięty.... a opinie zaczęły sie psuć.....