• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zestaw wagonów z I epoki

OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#62
Kolego FENIX, dziękuję za słowa uznania. Więcej zdjęć modeli wagonów na tle czerwonej cegły już nie będzie, chociaż modele bardzo ładnie się prezentowały w promieniach słonecznych. Kolego t.domagalski, na zdjęciu które wstawiłeś rzeczywiście dobrze widać ten zastrzał który jest przyspawany, tak jak już napisałem wcześniej usunięcie tej poprzeczki z tego modelu wagonu jest raczej niewykonalne, więc model zostanie w tej wersji jak jest obecnie. Ale dziękuję za zainteresowanie się tematem o tej epoce, która jest nam bardzo mało znana.
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#67
Żeby nie było że w temacie nic się nie dzieje, to 2 zdjęcia ładunków do wagonów platform. O ile ten Mercedes będzie pasował do składu, bo jego rok produkcji to 1903, to nad tym Lanz-em się zastanawiam, jest on produkowany od 1916 roku więc teoretycznie mieści się w granicach I epoki, ale mój skład ma być z okresu 1912-1914, więc raczej ten ładunek w postaci tego traktora przesunę na II lub III epokę. Mam jeszcze takie pytanie, czy w czasach wojennych tabor kolejowy przechodził badana techniczne czyli rewizje?
Zdjęcie0004.jpg
Zdjęcie0005.jpg
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
549 1 0
#68
Jan Bednarczyk napisał(a):
czy w czasach wojennych tabor kolejowy przechodził badana techniczne czyli rewizje?
Pewnie tak, choćby w tym celu aby jakaś platforma na której transportowano czołg nie "rozkraczyła" się podczas transportu na front. Ale to mój domysł tylko.

A ... na tym traktorze widzę błąd "ortograficzny". Zamiast Lanz powinno być Lenz ;)
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
#69
Nie należy mylić firm. Lenz to znany producent elektroniki modelarskiej i modeli.
Natomiast Lanz to firma produkująca maszyny rolnicze. Obecnie przejęta przez John Deere.
 

Podobne wątki