• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zestaw startowy roco, jak ugryźć?

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
#1
Panowie!
Od dłuższego czasu strasznie mnie gniecie w boku cyfrowy zestaw startowy roco do H0e
mam tylko jedno ale, czy da się to w jakiś realistyczny sposób spolszczyć? Widziałem modele na żywo, wyglądają przecudownie, być może był bym w stanie nawet przełknąć że nie spod znaku PKP, no ale jeśli by ktoś był w stanie doradzić w jaki sposób ewentualnie spolonizować ten zestaw był bym wielce ukontentowany...
 

Preki

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
97 2 0
#2
Nie wiem jak parowóz, ale wagony osobowe wyglądają podobnie do wagonu serii 'Ch' o numerze bocznym 1122, który obecnie znajduje się w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Jednak nie mam 100% pewności, czy jest to ten sam typ.
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#4
Podobny, ale nie taki sam. Wydaje się niższy, nie ma tyle 'mięsa' nad oknami. Pewnie Roco jest też sporo szerszy, ale to już tylko przypuszczenie.
 
OP
OP
Gethvar

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
#5
Podobny, ale nie taki sam. Wydaje się niższy, nie ma tyle 'mięsa' nad oknami. Pewnie Roco jest też sporo szerszy, ale to już tylko przypuszczenie.
Kwestia optyki, Ch1122 ma czarne ramy okienne, rocowski ma orzechowe, do tego kwestia obramowania i kolorystyki dachu... w każdym razie jak się nie obejrzy na żywo i nie zmierzy to się nie będzie wiedziało... zatem był by przypuszczalnie jeden wagon, a reszta składu?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#6
Mało się znam na wagonach wąskotorowych, ale nie zdziwiłbym się, gdyby to był dokładnie ten typ wagonu, tyle, że po bardzo wielu przebudowach i uproszczeniach. Model przedstawia bardzo wczesną wersję, jeszcze nawet z hamulcem linkowym Heberleina. W ciągu dziesięcioleci nawet kształt dachu i okien mógł się zmienić. Ale np. ozdobne zastrzały pod dachem na pomostach są takie same - ale oczywiście takie same mogły być stosowane w różnych wagonach. Tak czy tak, podobny jest i myślę, że te modele można spolszczyć.
był by przypuszczalnie jeden wagon, a reszta składu?
Jak to co, to samo. Czy wiadomo, że w Polsce był tylko jeden taki wagon? A może ktoś jednak wie coś więcej na ten temat?
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#8

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 5
Wąskotorówka 8

Podobne wątki