• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zestaw startowy piko

A

Adam-H0

Gość
#2
Piszcie swoj wiek to bedzie wiadomo jak pomagac :devil:
nie malowanie jest zle - tylko lokomotywa - nic nie przerobisz - ale na poczatek jest to nie wazne - nikt tu nie zaczynal od modeli po 5000 zl i wiecej :?
Kupisz zestaw taki na jaki masz forse i zaczniesz sie bawic i zbierac na dalsze zakupy - jedynie zaczynaj od zestawu DIGITALNEGO to jest wazne - ANALOG to tak jakbys kupowal muzeum :D
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#4
Arni napisał(a):
Czy da się podłączyć dekoder Roco do loka Piko?
Da się. to tak samo jak czy da się zamontować opony w rozmiarze R15/65/235 od Volkswagena do Hondy
Podstawowy dekoder jazdy nie jest dedykowany do konkretnego loka.
musi spełniać jednak pewne kryterium.
deki są 6,8,lub 21 pinowe.
i musisz dokupić taki jakie jest gniazdo w lokomotywie.
W lokomotywie z zestawu który zaprezentowałeś (HUSARZ) jest zapewne 8 pinowy
 

Jaro

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
wiem że Husarz w tym zestawie nie jest prawdziwym modelem.
"Prawdziwym"-zależy jak to rozumieć.Prawdziwym w sensie wykonania nie, bo kosztowałby goły z osiem stów a i tak nie jest to cena powalająca,bo są o wiele droższe.
Jest to jednak model prawdziwy-jak najbardziej-w sensie tego,że jest pomalowany jak oryginalny i jest to w ogólnym zarysie sprzęt uzywany przez PKP.Na pewno bardziej niż BR 218 pomalowana na zielono z literkami PKP.
Czy da się podłączyć dekoder Roco do loka Piko?
Zależy.W lokach zestawowych są dekodery fabryczne-ciężko coś z tym zrobić.Dek jest na potężnej płycie i nie wiem czu w ogóle jest możliwe przełożenie.W droższych modelach zas podobno Roco używa dekoderów Lenza.Ale nie wiem czy to prawda,ani nie wiem,jak wyglądają.Gdyby to jakieś Lenz silver czy gold były to pewnie tak.
 
OP
OP
A

Arni

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
W opisie zestawu napisali że

"1. Lokomotywa Elektryczna PKP ES64U4-D "HUSARZ"

z zamontowanym gniazdem dekodera cyfrowego

(umożliwia łatwe podpięcie dekodera cyfrowego DCC)"
Więc nie jest na żadnej płycie.
 

Jaro

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Zatem lepiej się zastanowić po co dekoder Roco,nie są tragiczne ale jak mówiłem,podobno nawet Roco w lepszych daje nie swoje.Wstawić jakiegoś Lenza lepiej-powinno się dać.
 
Reakcje
28 0 6
#10
zaczynaj od zestawu DIGITALNEGO to jest wazne - ANALOG to tak jakbys kupowal muzeum :D[/quote]

A po co początkującemu dekodery? Pewnie i tak ułoży sobie najpierw kółko ew. z jednym rozjazdem, jedna lokomotywa itd. Spodoba się to kupi lepsze, nie to opchnie w internecie i zapomni o sprawie
 

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
123 3 0
#11
nie wiem, tak na prawdę w czym problem...

dekodery są niezbędne do odczytania sygnału podawanego przez DCC. Loka analogowa nie pojedzie pod cyfrą i na odwrót (chyba, że dekoder jest pod cyfrę zaprojektowany). Ogólnie, nawet zabawa jedną loką pod cyfrą jest fajna, a i set cyfrowy łatwiej sprzedać, czy to na elementy, czy całosć.
 

Podobne wątki