• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Zestaw startowy PIKO 59011 - podwójny

Friedrich

Użytkownik
Reakcje
16 2 0
#1
Dzień dobry wszystkim na forum.

Wracam po wielu wielu latach do kolejnictwa i w związku tym mam pytanie o startowy zestaw cyfrowy: ciekawy na początek wydaje mi się podwójny zestaw PIKO 59011 - czy jest jednak godny polecenia? Wydaje mi się również, iż w sprzedaży są chyba już końcówki tego zestawu - w zamian PIKO ma wypuścić coś innego?

Jak rozumiem pilot z zestawu pozwoli na jednoczesne sterowanie dwoma pociągami. Nie znalazłem jednak w opisie informacji, iż pociągi posiadają sygnały dźwiękowe i głośnik. Czy któryś z zestawów startowych w cenie do ok. 1300zł posiada te "bajery"?

Do powyższego zestawu planuję dokupić torowiska PIKO 55300 i 55340 - pozwoli na rozbudowę i nieco większą komplikację układu (testy plus zabawa :) ). Czy lepiej jednak wybrać inne zestawy torowisk niż wymienione z większymi możliwościami?

Myślałem również o cyfrowym husarzu ale argument "2 za 1" tylko 300zł drożej ma swoją wagę.

PS
Przy zestawie PIKO 59116 znalazłem:
  • 1 x PIKO SmartController
  • 1 x PIKO SmartBox
  • 1 x PIKO Lanyard
do czego służą? Czy ten zestaw jest warty zakupu przy cenie ok. 2300zł? Jaka jest różnica pomiędzy pilotem SmartController, a SmartController Light oprócz ekranu dotykowego?
 

jezyzie

Znany użytkownik
Reakcje
548 13 0
#2
... Myślałem również o cyfrowym husarzu ale argument "2 za 1" tylko 300zł drożej ma swoją wagę.
...
Jeżeli zestawem będzie również bawić się dziecko, wybierz tabor jaki aktualnie można zobaczyć na polskich torach.
U 2,5 letniego Bartusia w tej chwili "Husarz" z zestawem wagonów IC jest zdecydowanie na pierwszym miejscu.
 
OP
OP
F

Friedrich

Użytkownik
Reakcje
16 2 0
#3
Oglądałem na YT filmy z modelami PIKO wyposażonymi w moduł dźwiękowy - i jestem w ciężkim szoku. Pozytywnym. I mam pytanie: bardziej rozbudowany moduł cyfrowy (z dźwiękiem i głośnikiem) zawiera w sobie mniej zaawansowane funkcje? Tzn. moduł z dźwiękiem ma zawsze sterowanie jazdą i światła?

I pytanie dodatkowe: włożenie "niewłaściwego"modułu z dźwiękiem do lokomotywy spowoduje tylko iż będzie niewłaściwie brzmiał ale pojedzie?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#4
bardziej rozbudowany moduł cyfrowy (z dźwiękiem i głośnikiem) zawiera w sobie mniej zaawansowane funkcje? Tzn. moduł z dźwiękiem ma zawsze sterowanie jazdą i światła?
Nie bardzo rozumiem o jakie "mniej zaawansowane funkcje" chodzi. Dekoder (nie: moduł) dźwiękowy zawsze ma sterowanie jazdą i podstawowymi światłami (przód/tył). A liczba dodatkowych wyjść funkcyjnych, które można wykorzystać do sterowania innymi światłami lub funkcjami (np. dym), bywa różna w różnych dekoderach i zasadniczo nie ma bezpośredniego związku z tym, czy dekoder jest dźwiękowy, czy "zwykły".

Dźwięk w dekoderach jest programowalny, można wgrać różne schematy dźwiękowe i nie ma to nic wspólnego z funkcjami sterowania jazdą i światłami.

I uwaga: wszytko wyżej odnosi się do dekoderów dźwiękowych. Osobną sprawą są tzw. moduły dźwiękowe, zapewniające jedynie dźwięk. Takie moduły można dodatkowo podłączyć do niektórych zwykłych dekoderów (sterujących tylko jazdą i światłami). Do tego celu dekoder (jazdy i świateł) musi mieć specjalne złącze, ale nie wszystkie dekodery takie złącze mają.
 
OP
OP
F

Friedrich

Użytkownik
Reakcje
16 2 0
#5
Dziękuję. Coraz lepiej wiem czego chcę :) Forum jest znakomite i już podpatrzyłem kilka pomyslow do możliwych realizacji przez takiego zoltodzioba jak ja.
 

Podobne wątki