• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tabor zestaw na start-jakiej marki?

mycha222

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#23
Koła w wagonach musisz wymienić, jeśli kupisz wagony do systemu trzyszynowego Marklin. Jak masz wagony z zestawu startowego do systemu dwuszynowego to nic nie musisz wymieniać.
Witam, jestem tu nowy, zakupiłem zestaw startowy Roco cyfrowy DCC, spalinówka 3 wagony, dokupiłem 2 wagony ( tez Roco ) na alledrogo, jednego już odeslalem bo był zepsuty w drugim chyba kola nie były izolowane, wylaczal zestaw, po wymianie kol z wagona który posiadam działa, czy musze dokupić izolowany zestaw kół ? pozdrawiam
 

sluzbowo

Znany użytkownik
Reakcje
137 1 0
#24
Jeśli wagon powoduje zwarcie, to z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością można stwierdzić, że jego zestawy kołowe trzeba wymienić. Prawdopodobnie kupiłeś wagony przystosowane do systemu AC Maerklin. Po wymianie zestawów kołowych na izolowane problem zniknie.
 

sluzbowo

Znany użytkownik
Reakcje
137 1 0
#26
Producent nie ma nic do rzeczy. Poprzedni właściciel mógł zmienić zestawy kołowe. U mnie w gablocie stoi chłodnia made in GDR na kołach Maerklina.
 

mycha222

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#27
No tak. Pytanie czy to było Roco, bo w Roco z tego co wiem to nie ma takich kół tylko w Marklinie (i chyba tylko tam).
przecie pisze w nawiasie ze Roco
[DOUBLEPOST=1514492080][/DOUBLEPOST]
Jeśli wagon powoduje zwarcie, to z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością można stwierdzić, że jego zestawy kołowe trzeba wymienić. Prawdopodobnie kupiłeś wagony przystosowane do systemu AC Maerklin. Po wymianie zestawów kołowych na izolowane problem zniknie.
dziekuje za szybką odpowiedz, tak to jest z uzywkami, w opisie sprzedający nie zaznaczyl.
 

mrozek20

Aktywny użytkownik
Reakcje
66 1 1
#29
piko 59002 w jednym z niemieckich sklepów jest za 172 EUR, a masz zestaw z polskim taborem. Wychodzi za parę tygodni.
 

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
305 13 0
#30

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#31
Zestaw Roco byłby OK, ale mam wątpliwość graniczącą z pewnością, że wagony są w wersji skróconej 1:100. Wynika to z przeliczenia długości: całość, wg producenta, ma długość 765 mm, po zdjęciu długości lokomotywy (można sprawdzić w innym miejscu na stronie Roco, że BR 32 ma 237 mm) zostaje 528, co daje długość jednego wagonu 264 mm - to jest dokładnie długość tego wagonu (26 400 mm) w skali 1:100. W pełnej skali 1:87 taki wagon ma 303 mm. Poza skróceniem długości, wagony są jak najbardziej prawdziwe, takie jeździły w pociągach Stadteexpress.

Zestaw Piko 59002, proponowany przez kolegę mrozka20, to fikcja: lokomotywa mocna uproszczona (m.in. 2 pantografy zamiast czterech), a wagony to zabawki, niewiele mające wspólnego z rzeczywistością. Ja osobiście nie mam doświadczeń ze sterowaniem cyfrowym Piko, więc się nie wypowiem na ten temat. Piko jest oczywiście tańsze, ale te dwa zestawy są nieporównywalne, poza tym kolega Tata1000, zdaje się, nastawia się na DR w IV epoce, więc ten zestaw Piko nie bardzo pasuje.
 

Tata1000

Nowy użytkownik
Reakcje
3 0 0
#32
Tak jest. Na razie kombinuję ;-)

Ale myślę o takim miejscu, gdzieś na pograniczu NRD z przełomu lat 70 i 80. Miejscu gdzie przenika się kolej DR i PKP.

Ale na pewno chcę kupić lokomotywę i wagony taboru DR.
 

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
305 13 0
#33
Skróconych wagonów bym nie brał.
Z DR to może taki analogowy zestaw PIKO 57135 . Ok. Trzeba dokupić dekoder do lokomotywy i sterowanie co per saldo może wyjść drożej niż ta ludmiłka z ROCO, ale to jest kompletny pociąg, których faktycznie jezdziło sporo. Fakt, że zestaw jest wydany w serii hobby w tym akurat przypadku jest bez znaczenia.
Tak na szybko filmik już z czasów DB czyli wagony w pózniejszym malowaniu i logo DB na taborze:
 

Tata1000

Nowy użytkownik
Reakcje
3 0 0
#34
To może kupić zestaw ze względu na sterowanie i Ludmiłę a wagoniki sprzedać na eBayu ?
Gorzej jak ich nikt nie zechce...
 

Tata1000

Nowy użytkownik
Reakcje
3 0 0
#35
Przepraszam za pisanie posta pod postem. Nie dało się go edytować.

Zestaw Roco byłby OK, ale mam wątpliwość graniczącą z pewnością, że wagony są w wersji skróconej 1:100. Wynika to z przeliczenia długości: całość, wg producenta, ma długość 765 mm, po zdjęciu długości lokomotywy (można sprawdzić w innym miejscu na stronie Roco, że BR 32 ma 237 mm) zostaje 528, co daje długość jednego wagonu 264 mm - to jest dokładnie długość tego wagonu (26 400 mm) w skali 1:100. W pełnej skali 1:87 taki wagon ma 303 mm. Poza skróceniem długości, wagony są jak najbardziej prawdziwe, takie jeździły w pociągach Städteexpress
Czyli taki wagon jest bliższy rzeczywistości
https://www.roco.cc/de/product/80906-0-0-5-3-0-0-003002/products.html

https://www.spielemax.de/piko-doppelstock-steuerwagen-dr-epoche-iv-39016.html
 
Ostatnio edytowane:

sluzbowo

Znany użytkownik
Reakcje
137 1 0
#36
Fajny zestaw. Na uwagę zasługuje zwłaszcza fakt iż lokomotywa ma tender.

;)

A tak zupełnie poważnie - zarówno lokomotywa, jak i wagony z tego zestawu są wykonane na bardzo przyzwoitym poziomie. Można dołożyć do tego ten sterowniczy z linku wyżej i otrzymujemy całkiem sympatyczny skład. A jakby go jeszcze wydłużyć o 1 - 2 piętrusy, to już niemal ekstaza.
 

Tata1000

Nowy użytkownik
Reakcje
3 0 0
#37
Fajnie tylko chciałem zrobić bocznicę towarową a z tymi wagonami to tylko jakaś średni przystanek osobowy trzeba.
Edit:
Może mijanka? Ale to musi być dluuugie.
 

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
305 13 0
#40
Jeśli chcesz wagony do Staedteexpress to właśnie na allegro leci aukcja z zestawem 4rech wagonów Schichta. Uważam go za godny uwagi. Zarówno BR132 jak o sterowanie Dcc bez problemu można kupić luzem. Wydaje mi się to mniejszym problemem niż sprzedaż skróconych wagonów DR bez pudełek. Co do wagonów towarowych to najlepiej poskładać skład z pojedynczych wagonów taki jak Ci pasuje.
 

Podobne wątki